Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари по "Темпомат за Стило"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Няма, няма
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #62
      Аз имах в предвид ,че има ел.схеми , а за PIN DATA наистина си прав.
      Fiat Stilo MultiJet 120 PS
      Multiwagon

      Коментар


        #63
        Здравейте колеги. Реших да монтирам темпомат и на моето стило, прочетох темата тук и в английският форум и мисля, че почти отговорих на въпросите си. Мъчат ме само още два, за стоп машинките на съединител и спирачка, и индикатора на таблото.При мен буксата висеше под акумулатора, има 4 жила от А2 до А5 (зелен/ оранжев-бял / червен-бял / лилав) и не е свързана към нищо. Т.е. от едната страна влизат 4 жила, от другата излизат 0. В сравнение с описанието тук (влизат 6 излизат 2) ми се губят някакви 2 жила, които ако не се лъжа са за някакъв датчик, който при мен не е наличен.Мисля да оборудвам колата с ръчка, повече ми харесва от бутончетата, според написаното в темата pinout-a е следният:D4B (Brown Connector) ------> H7 (Cruise Control Stalk)Pin A02 ------> Pin 1 (Green) RESUMEPin A03 ------> Pin 6 (Orange/White) SPEED -VEPin A04 ------> Pin 5 (Orange/Black) SPEED +VEPin A05 ------> Pin 4 (Violet) ON/OFF12V на контакт ---> 7.5А бушон ---> Pin 2 (Тъмно синьо) на ръчкатаМоля да ме поправите ако греша.Въпроса, който ме тормози е, трябва ли да модифицирам нещо около стоп машинките.Някъде по горе пишеше да се провери черният D4 конектор - А2 краче. При мен черната букса е с пълен набор кабели и от двете страни, колкото влизат, толкова и излизат. Това достатъчно доказателство ли е, че ми трябва единствено ръчка и окабеляване от нея до кафявият конектор?Относно индикатора - това което съм разбрал, пак моля да ме коригирате ако греша:Вариант 1: Трябва да се свържа по CAN към боди компютъра и да включа лампата през FES.Вариант 2: Трябва да се свържа по CAN към боди компютъра и с лицензирана версия на FES да извърша proxi процедура по откриване на нови устройства. Поздрави.
        FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
        Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

        Коментар


          #64
          pippo написа:
          Относно индикатора - това което съм разбрал, пак моля да ме коригирате ако греша:Вариант 1: Трябва да се свържа по CAN към боди компютъра и да включа лампата през FES.Вариант 2: Трябва да се свържа по CAN към боди компютъра и с лицензирана версия на FES да извърша proxi процедура по откриване на нови устройства.
          варянта е един а точно да се свържеш със ЕЛМ 327(кракнат ФЕС/МЕС) по CAN шината със Body ->CAN Setup / PROXI Alignment Procedure и вътре отиваш в настроики и наи горното е за Лампата на Круиза
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #65
            todorshalev написа:
            pippo написа:
            Относно индикатора - това което съм разбрал, пак моля да ме коригирате ако греша:Вариант 1: Трябва да се свържа по CAN към боди компютъра и да включа лампата през FES.Вариант 2: Трябва да се свържа по CAN към боди компютъра и с лицензирана версия на FES да извърша proxi процедура по откриване на нови устройства.
            варянта е един а точно да се свържеш със ЕЛМ 327(кракнат ФЕС/МЕС) по CAN шината със Body ->CAN Setup / PROXI Alignment Procedure и вътре отиваш в настроики и наи горното е за Лампата на Круиза
            Благодаря,Значи първо Proxi, и след него включвам и лампата.Някой ще, помогне ли със 12-тe волта, от къде сте ги взели?
            FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
            Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

            Коментар


              #66
              pippo написа:
              todorshalev написа:
              pippo написа:
              Относно индикатора - това което съм разбрал, пак моля да ме коригирате ако греша:Вариант 1: Трябва да се свържа по CAN към боди компютъра и да включа лампата през FES.Вариант 2: Трябва да се свържа по CAN към боди компютъра и с лицензирана версия на FES да извърша proxi процедура по откриване на нови устройства.
              варянта е един а точно да се свържеш със ЕЛМ 327(кракнат ФЕС/МЕС) по CAN шината със Body ->CAN Setup / PROXI Alignment Procedure и вътре отиваш в настроики и наи горното е за Лампата на Круиза
              Благодаря,Значи първо Proxi, и след него включвам и лампата.Някой ще, помогне ли със 12-тe волта, от къде сте ги взели?
              от + през контакт т.е.ако не се лъжа оранжевия кабел който излиза от клемореда (задния край на контакния ключ)
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #67
                Благодаря,поръчах си лостче от e-bay, като пристигне ще експерементирам.
                FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
                Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

                Коментар


                  #68
                  а дали има информация за буксата и пинаут-а и за punto 1.3 multijet (2004г)? много искам да си сложа 2 бутончета някъде, имах преди голф3 tdi и съм си свикнал с темпомат, много ще се радвам ако имате информация за пунтотопоздрави!

                  Коментар


                    #69
                    Търсиш дали има elearn за това пунто и гледаш там.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #70
                      emzo написа:
                      Търсиш дали има elearn за това пунто и гледаш там.
                      къде да го търся това еlearn? във форума ли?тук никой ли не си е активирал темпомат на пунто с 1.3 multijet?поздрави!

                      Коментар


                        #71
                        може ли някой срещу заплащане да помогне за темпомат на пунто 2004-та 1.3 multijet?

                        Коментар


                          #72
                          Здравейте,Лостчето пристигна още преди месец, но поради неподходящото време започнах тестовете миналата събота. Тъй като съм с полу окабеляване, свързах D4A конектора с лосчето, посредством UTP кабел, прекарах го хвърчащо през прозореца и излезнах за тестове. Оказа се че всичко работи и тази събота ще премина към същинският монтаж. Все още ме дразни въпроса за захранването. В темата се споменава за предпазител F35. Гледах в книжката, въпросният предпазител е едновременно за Cruise Control и Breake pedal signal for instrumental panel. При мен си има монтиран предпазител на F35 и явно той си се ползва за стоп машинката. Ще ми се някак си по-елегантно да захраня лостчето. Някой има ли идеи къде да го търся изхода на този F35. Не искам, а и не съм сигурен, че ще мога да разглобя целият блок с предпазители и да си изкарам допълнителна жица на изхода на F35. Варианта за присъединяване към съществуваща жица някъде под кората на волана не ми харесва особено. Моля за Вашите съвети и коментари.Поздрави.
                          FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
                          Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

                          Коментар


                            #73
                            Днес монтирах темпомата. Без да си давам зор ми отне 4.30 часа. Сигурно опитните ще кажат какво си правил 4.30 часа, но и аз не разбрах как излетя времето. В крайна сметка захраних устройството от тъмносиният кабел излизащ от ключа, дава 12в след контакт. На повечето снимки и тук и в английският форум се използва UTP кабел. Аз не го харесвам и ползвах така нареченият СОТ кабел - 6х0.22 + 2х0.5. В моят случай - български кабел тези 2х0.5 си бяха пак 2х0.22 , така че сумарно 8 х 0.22 многожилен кабел. Сдвоих ги 2х2, а захранването беше отделен кабел 0.75. Хубавите кабели LIYCY, не се продават по кварталните железарии, така че минах и без тях.За мен най-трудният момент беше монтирането обратно на кората на колоната на стъклото. В дъното има нещо като ухо което трябва да влезе в нещо като палец. Е голям зор беше. Уж си бях изчистил ръцете, но сега гледам съм нацапал добре кората. Другият труден момент беше изрязването на отвор в кората под волана. Там ми беше доста трудно да уцеля отвора, но в крайна сметка го направих на около, със съвсем леко отклонение. Лампата също светна след Proxy процедура.Искам да благодаря на всички знаещи и можещи в тази тема, които ме образоваха, така че да извърша монтажа безгрешно.Поздрави!
                            FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
                            Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

                            Коментар


                              #74
                              След PROXI Alignment индикаторната лампа за cruise control - а работи ли коректно? След като пръстена за ON/OFF на оригиналната ръчка се постави на положение ОFF, лампата угасва ли или постоянно свети независимо от положението?

                              Коментар


                                #75
                                Работи коректно.Аз съм с последната версия май на Multiscanecu-то. Как протича там Proxi процеса.Кликаш още в началото на body computer --> Can Info / Proxy Aligment. Още при свързването ти казва, че всичко е конфигурирано както трябва и не е нужно нищо да правиш нещо допълнително.След това отиваш на таба Adjusments, и кликаш върху Cruise Control Light --> Execute. Сменяш настройката от Disabled на Enabled. И тук ако не четеш като мен, ще затвориш всичко и нищо няма да стане. Е аз така направих 2 пъти и после се зачетох, че реално след като смениш някоя от настройките, трябва да избереш на най-горният ред отново Proxi Aligment. Кликаш и на него, предупреждава че ще пишe по body компютъра, даваш Yes и почва наистина да пише.В момента лампата свети когато е на ON, при OFF се изключва. При даване на контакт също светва заедно със всички други лампи и после изгасва.
                                FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
                                Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

                                Коментар

                                Working...
                                X