Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари по "Темпомат за Стило"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Ако трябва да намали скоростта , се получава леко придърпване.
    Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

    Коментар


      #47
      Здравейте колеги,Рещих да се заема с идеята темпомат и няколко пъти прочетох темата за инсталирането. Написано е за 3 варианта за окабеляване пълно,частично и без окабеляване. Въпроса е в това , че и при 3-те варианта има кафяв конектор разликата е само колко кабела влизат и излизат от него. ДА обаче при мен в кутията зад акумулатора, под платката с релета и бушони има една планка на която е закачен само един черен конектор с много кабели от двете страни, а кафяв няма. Възможно ли е това и аз ли съм най-големия карък. Имате ли някаква идея защо и къде може да е този кафяв конектор в моя случай. И най - важното имам ли вариант и аз да имам темпомат дори и не за 4 лева Благодаря предварително
      Fiat Stilo 1.2 - 16v
      80hp - 6 Speed '02

      Коментар


        #48
        Някой може ли да ме насочи поне къде да търся тази букса?
        Прикачени файлове
        Fiat Stilo 1.2 - 16v
        80hp - 6 Speed '02

        Коментар


          #49
          Здравейте колеги,намерих въпросната букса и сега съм в процес на свързване към съответните пинове: Pin 41 ------> RESUMEPin 09 ------> SPEED -VE (Decrease)Pin 08 ------> SPEED +VE (Increase)Pin 58 ------> ON/OFFМоля за малко съдействие от ваша страна относно черния конектор.Необходимо ли е да пускам +12В на някои от неговите пинове при положение че и от двете страни всички дупки на буксата са запълнени с кабели.И понеже все още не съм намерил оригиналното лостче , засега мисля да пробвам с допълнителни бутони,та въпросът ми е бутони ли трявба да са или ключета тип включено-изключено ?
          Fiat Stilo 1.2 - 16v
          80hp - 6 Speed '02

          Коментар


            #50
            1.Черният конектор е на компа за двигателя!2.ON/OFF e ключе3.Up/Down и Resume са бутони.4. 12 волта пускаш само към джойстика за управление,12те волта трябва да са след контакт!!
            Прикачени файлове

            Коментар


              #51
              emzo написа:
              Ами като се добави темпомата не се вижда на таблото, за да се вижда се прави прокси алайнмънт с ЕЛМ и кракнат ФЕС.След това се вижда на таблото:http://youtu.be/oKTCiJKl_u0Обаче, понеже схемичката в темата е "опростена" и няма предвиден ключ за ОН/ОФФ - изписва това съобщение при всяко едно палене и аз лично го разкарах, че ме дразнеше.Оригиналната схема/пръчка/джойстик има бутон за включване и изключване на темпомата като цяло.
              Миналата седмица си играх с колата, и темпомат спря. С един прокси алайнмънт си тръгна пак.На мен обаче никаго не ми тръгна тази лампа за темпомата. Пробвах от теста с ELM дали ще светне, и си светна. темпомата си е оригинален, и си дава че лампата свети, но реално не свети.При теб от самосебе си ли си тръгна? Възможно ли е просот да няма кабел някои, въпреки че аз си имам бяла букса и самия темпомат си работи?
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #52
                GTipo написа:
                emzo написа:
                Ами като се добави темпомата не се вижда на таблото, за да се вижда се прави прокси алайнмънт с ЕЛМ и кракнат ФЕС.След това се вижда на таблото:http://youtu.be/oKTCiJKl_u0Обаче, понеже схемичката в темата е "опростена" и няма предвиден ключ за ОН/ОФФ - изписва това съобщение при всяко едно палене и аз лично го разкарах, че ме дразнеше.Оригиналната схема/пръчка/джойстик има бутон за включване и изключване на темпомата като цяло.
                Миналата седмица си играх с колата, и темпомат спря. С един прокси алайнмънт си тръгна пак.На мен обаче никаго не ми тръгна тази лампа за темпомата. Пробвах от теста с ELM дали ще светне, и си светна. темпомата си е оригинален, и си дава че лампата свети, но реално не свети.При теб от самосебе си ли си тръгна? Възможно ли е просот да няма кабел някои, въпреки че аз си имам бяла букса и самия темпомат си работи?
                Колега,Това на снимката по-долу направи ли го.
                Прикачени файлове
                Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                Chevrolet Aveo

                Коментар


                  #53
                  Колегата Sha, който много рядко влиза във форума вече има темпомат.Стилото му е 1.6 и беше в напълно окабелена версия. Разликата при него е че за VE+ не е оранжево-черен, а оранжево-бял. Оранжево-черния при него е VE-.
                  Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                  Chevrolet Aveo

                  Коментар


                    #54
                    Kemaloff написа:
                    GTipo написа:
                    emzo написа:
                    Ами като се добави темпомата не се вижда на таблото, за да се вижда се прави прокси алайнмънт с ЕЛМ и кракнат ФЕС.След това се вижда на таблото:http://youtu.be/oKTCiJKl_u0Обаче, понеже схемичката в темата е "опростена" и няма предвиден ключ за ОН/ОФФ - изписва това съобщение при всяко едно палене и аз лично го разкарах, че ме дразнеше.Оригиналната схема/пръчка/джойстик има бутон за включване и изключване на темпомата като цяло.
                    Миналата седмица си играх с колата, и темпомат спря. С един прокси алайнмънт си тръгна пак.На мен обаче никаго не ми тръгна тази лампа за темпомата. Пробвах от теста с ELM дали ще светне, и си светна. темпомата си е оригинален, и си дава че лампата свети, но реално не свети.При теб от самосебе си ли си тръгна? Възможно ли е просот да няма кабел някои, въпреки че аз си имам бяла букса и самия темпомат си работи?
                    Колега,Това на снимката по-долу направи ли го.
                    Стана!Благодаря на колегата Kemaloff за помощта!Да допълня, за да е цяла темата, трябва човек да се върже към боди компютъра, и то към правилния, след което се прави прокси аланмънт отново, без да се гаси колата между двете.
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #55
                      колеги дойде и моя ред да попитам нещо как разбирате пусто че е включен (за лампата разбрах)става въпрос засилвам да речем доо 80 пускам го от копчето и то почва да намалява трябва ли да му вдигам с копчето за +или просто при мен не се включва нещо имам пълно окабеляване (надявам се скоро и оригинално лостче)но до тогава схемата е реализирана с 3 бутона и едно копче ето какпод ФЕС ЕКУ-то вижда бутоните когато ги натискам (съответно пише Натиснат/Отпуснат или нещо подобно)някаде бъркам ли оглеждах пустия Д4 черен конектор ама ми се видя че имам кабели на пин А2 ако тои е за стоп машинката при 1.6 16V
                      Прикачени файлове
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #56
                        Това описание за темпомат важи ли за ECU Bosch EDC16 ?
                        Fiat Stilo MultiJet 120 PS
                        Multiwagon

                        Коментар


                          #57
                          Важи, ако ти е същия пинаут-а, ако не е - аутодата или гугъл.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #58
                            Схемите в аутодата доста се различават от реалното при моята кола, ще питам чичко Гугъл
                            Fiat Stilo MultiJet 120 PS
                            Multiwagon

                            Коментар


                              #59
                              To няма изобщо за твоя ДВГ.eLearn - там ги има
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #60
                                В аутодата3.38 има за моя мотор ама не е много вярно.Ще разгледам в e-Learn.
                                Fiat Stilo MultiJet 120 PS
                                Multiwagon

                                Коментар

                                Working...
                                X