Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпомат за Браво/а/Мареа JTD105 и JTD130

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Така като гледам снимката точно тия пинове ги нямаш и ти.А така като гледам:това май е силикон отгоре или бъркам ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #32
      emzo написа:
      1001 пъти Ви казах, а Жоро и видя с очите си, че ЕКУто има поддръжка за темпомата.JTD100, 110 и 115 са с 2 букси (дори в последната версия на Аутоадата е объркано) и схемата е като на Стило.Малко по-късно ще я дам и нея.Някой модератор може да коригира заглавието и пост N4 с инфото от този пост.Едно време и сам можех, ама оного време .....
      Да, поддръжка има и аз го видях в еку скан-а, но нещо не иска да сработи като хората при мен.

      Коментар


        #33
        Силикон е май.

        Коментар


          #34
          Трябва да го изчистиш от пин 53,55,56 и 57 - само за JTD100/110/115
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #35
            На втора кола пробваме и не сработва. Да не би байпаса, който правим на стоп машинката да не е точен, т.е. да трябва да не подаваме 12 волта в нормално положение?

            Коментар


              #36
              Това чудо само на печките ли е възможно да се тури ?

              Коментар


                #37
                Като първо условие е да имаш електронна газ (с потенциометър).
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #38
                  Да , значи не става при мен

                  Коментар


                    #39
                    Колега emzo би ли пуснал цялата схема , с намаляването на скороста имам идея да я реализирам като превключвам трите бутона който са ми на волана за търсенето на станциите, за което приемам всякакви съвети как мога да ги използвам тези бутони и как да превключвам от радио на темпомат.


                    r_osen@yahoo.com

                    Коментар


                      #40
                      Пина за намаляване е B16.Това с бутоните на радиото и аз си го мислех, но за съжаление от тях излизат само 2 кабела, така че няма как да управляваш темпомата.Днес направих схемата, но не тръгна, иначе ФЕС показва че се активира. Утре ще я проверя отново.
                      Fiat - Stilo 1.9 JTD

                      Коментар


                        #41
                        http://a6.vox.com/6a00f48cf48ef20003...d4c6860d-piori схемата от Либра
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #42
                          Отново проверих схемата, всички връзки са наред, във FES опцията Cruise Control се променя ON/OFF, като щракам копчето, но не поддържа скоростта. Бутоните на съединителя и спирачката си работят правилно и няма грешки.Във форума на FES, четох за EDC15C7, че е добавена функция, с която ECU може да се ресетне и след това да разпознае промени в конфигурацията, включително и темпомат. За нашия за съжаление няма такава функция.@ Airfan: Колега, имаш ли някакъв напредък? Не е от байпаса, точно в ненатиснато положение трябва да е 12 В. В натиснато по схемата е 0 В, но това не би трябвало да оказва влияние, поне при активирането, защото тогава спирачката не е натисната.
                          Fiat - Stilo 1.9 JTD

                          Коментар


                            #43
                            monstera написа:
                            Отново проверих схемата, всички връзки са наред, във FES опцията Cruise Control се променя ON/OFF, като щракам копчето, но не поддържа скоростта. Бутоните на съединителя и спирачката си работят правилно и няма грешки.Във форума на FES, четох за EDC15C7, че е добавена функция, с която ECU може да се ресетне и след това да разпознае промени в конфигурацията, включително и темпомат. За нашия за съжаление няма такава функция.@ Airfan: Колега, имаш ли някакъв напредък? Не е от байпаса, точно в ненатиснато положение трябва да е 12 В. В натиснато по схемата е 0 В, но това не би трябвало да оказва влияние, поне при активирането, защото тогава спирачката не е натисната.
                            Напредък никакъв, а и време не ми е останало напоследък да се занимавам. Следя темата тук, за сега.

                            Коментар


                              #44
                              Добър ден , някой може ли да ми каже ,дали може да се изваде индикация че темпомата е активен. Идятата ми е да си направя индикация на таблото кога съм на темпомат.


                              r_osen@yahoo.com

                              Коментар


                                #45
                                л.с. от колегата myato в Алфа форума:
                                Колега,четох във Фиат форума за опитите на колегите да подкарат темпомата при ECU 15C5 и че въпреки смяната на показанието за статуса,темпомата не сработва.Забелязах също така,че не са вързали веригата за чека.Според мен,именно там е проблема.За да се активира темпомата при това ECU,според наблюденията ми,трябва да се чекне веригата при даване на контакт,за разлика от ECU 15C7.Понеже са по-напреднали колегите в реализацията,а аз нямам регистрация във Фиат форума,моля да споделиш с колегите тези ми наблюдения.Също така,ще съм много благодарен,ако можете да ми помогнете за параметрите на трите резистора от схемичката на чека при светодиода,тъй като още немога да намеря имформация за тях.
                                че нещо няма развитие май ....
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X