Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампа "КЛЮЧ" на таблото светна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампа "КЛЮЧ" на таблото светна

    Колеги дайте съвет спешно.Както си карах към работа изведнъж касетофона ми спря за няколко секунди и пак тръгна.Погледнах към таблото и видях че лампичката със формата на "ключ" е светнала (и то по време на движение).Покарах още около километър и на един светофар и докато чаках зелена светлина колата изгасна.Отбутах я до една уличка и опитах да запаля,но няма абсолютно никаква реакция.Като дам контакт с ключа не светва никаква светлина по таблото(даже и спомненатата "ключ").Дори и прозореца не можах да затворя.Да уточня че нямам този червеният фабричен ключ с който предполагам се оправя.Та помагайте със съвети понеже никак не ми се иска да оставям коалта там задълго със отворен прозорец.
    Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

    Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

    #2
    щом дори и прозореца не се затваря провери състоянието на акомулатора обувките му и главните бушони ако не е от там провери клеимореда
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      eh4ev07 написа:
      щом дори и прозореца не се затваря провери състоянието на акомулатора обувките му и главните бушони ако не е от там провери клеимореда
      Акумолатора и бушоните са си наред.А и аз мсиля че е нещо свързано с споменатата лампа ключ понеже досега никога не ми е светвала в движение.А акумолатора е на няколко месеца.Всъщност единствените светлини който имам са аварийките
      Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

      Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

      Коментар


        #4
        щом имаш само авариини на 99% е буксата на клеимореда или самия клеиморед които е под волана :D дано е само излязла
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          eh4ev07 написа:
          щом имаш само авариини на 99% е буксата на клеимореда или самия клеиморед които е под волана :D дано е само излязла
          Супер.Сега ако само ме насочиш каде се намира клемореда на колата от подписа ми ще съм много благодарен.Аз гледах под волана но не го видях...
          Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

          Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

          Коментар


            #6
            кола

            провери бушоните при двигатела една кутия в дясно и после клеимореда той е по оста на патрона има жици и 2 буски
            Прикачени файлове
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Re: кола

              kluchar написа:
              провери бушоните при двигатела една кутия в дясно и после клеимореда той е по оста на патрона има жици и 2 буски
              За да проверя клемореда предполагам че трябва да отворя кората на волана,нали?
              Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

              Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

              Коментар


                #8
                Re: кола

                cveteca написа:
                kluchar написа:
                провери бушоните при двигатела една кутия в дясно и после клеимореда той е по оста на патрона има жици и 2 буски
                За да проверя клемореда предполагам че трябва да отворя кората на волана,нали?
                да
                Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                Коментар


                  #9
                  Оправих го.Проблема се оказа изгорял бушон.Той е в кутията отпред под капака,един оранжев 40 А.Мерси на всички за помощта.
                  Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                  Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                  Коментар


                    #10
                    Колега, потърси причини за това. Този бушон не гори просто ей така, за норматив.

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      Колега, потърси причини за това. Този бушон не гори просто ей така, за норматив.
                      Всъщност този бушон не е горял от като съм взел колата.Отделно като го смених сега,видях че има намотка с тел на него :D .Така че според мен е нормално да си отиде.По лошото е че никаде на Симетон не продават бушони 40 А :D :D
                      Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                      Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                      Коментар


                        #12
                        още по темата

                        Здравейте!Първо може би трябва да спомена, че съм жена и да помоля за търпение и не много сложни думички в отговорите :D При мен проблема е сходен.Загасих колата на път за морет на една бензиностанция и не пожела да запали.Бутахме я. После като че ли за малко се оправи, после пак започна да не иска да пали.Странното е, че сутрин, когато е студена - няма проблем. Не иска да пали, когато е топла. И на мен ми свети ключето на таблото. Проверих акумулатор, свещи, бушони, стартер...От никъде нищо. Някакви предположения? Благодаря предварително!

                        Коментар


                          #13
                          колежке пробваи първо да кажеш модел на колата и тип двигател (с какво гориво и каква мощност е) и ако е бензин дали има газ и каква е газовата уредба. след това кажи когато се опиташ да запалиш какво чуваш или не чуваш/виждаш в противен случаи трябва да попиташ врачка желая ти лесно и бързо разрешаване на проблемите :D
                          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                          Коментар


                            #14
                            eh4ev07 написа:
                            ...
                            Какво общо има това дали кара колата с безоловен или Ви пауър и дали под капака разполага с 60 или 100 коня , като въпросното ключе и свети когато не се разчита кода от ключа?П.п. Колежката май кара ФИАТ БРАВО 1.6 16v
                            Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                            Коментар


                              #15
                              Марто написа:
                              eh4ev07 написа:
                              ...
                              Какво общо има това дали кара колата с безоловен или Ви пауър и дали под капака разполага с 60 или 100 коня , като въпросното ключе и свети когато не се разчита кода от ключа?П.п. Колежката май кара ФИАТ БРАВО 1.6 16v
                              колега ти маи също не знаеш какво пишеш или просто се намираш на приказка за трупания на мнения. със какво гориво е и каква мощност го написах да може да обясни с кои мотор е колата (бензин или дизел а не с какъв бензин) и с каква мощност -за кои двигател 1.2 1.4 1.6 1.8 2.0 16V 2.0 20V или 2.0 20V турбо или пък 1.9 Д 1.9ТД или 1.9 ЖТД -питам я не защото не разбрах че не разчита кода а защото не мога да разбера защо не го разчита и защо пали студена а топла не. да не казвам че още не е станало ясно за кои модел фиат става въпрос (ако въобще е фиат) камо ли година. и после се чудите защо никои не отговаря на въпросите на зададени от авторите на темите (’’) -заради такива коментари като вашия ни в клин ни в ръкав които изкарват извън нерви (’’)ако целта ти е мнения има спам тема
                              ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                              ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                              Коментар

                              Working...
                              X