Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да пусна кабели от акумулатора до багажника(усилвател)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да пусна кабели от акумулатора до багажника(усилвател)

    Здравейте колеги,Това ми е първата тема и се надявам да не съм объркал мястото.Въпросът ми е как да прекарам кабелите от акумулатора в купето на колата?Захванах се да правя подобрение в аудиото на Бравото и тъй като съм начинаещ нямам идея как трябва прекарам кабелите от акумулатора в купето.Нека някой колега който е правил подобни изпълнения да сподели.Благодаря предварително...

    #2
    Намираш дупка през която да влезе кабела вътре в купето. От двигателният отсек към купето, след това някъде по прага и така до багажника.

    Коментар


      #3
      Гледай също така като укабеляваш силовият кабел (+) да е положен в единия праг а RCA проводниците да са в другия, за да се избегнат смущения в сигнала.Масата (-) проводник трябва да е максимално къс (това само като уточнение) .
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #4
        Благодаря за отговорите момчета.Това В общи линии ми е ясно ,но главният ми проблем е да намеря дупка през която да вкарам кабелите в купето...Каде ли не гледах да видя такава, но уви...Не знам дали има такава за целта или трябва аз да дупча?

        Коментар


          #5
          няма дупка дупчи една кадето ти хареса

          Коментар


            #6
            Има отпред в двигателния отсег, под АБС-а ако имаш такъв, сноп проводници влиза в купето и излиза вътре над педалите.Пробвай да промушиш силовия проводник заедно със снопа.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              колега кабелат е дебел и надали щте мине оттам.аз си слагах халогени и кабела ми минава през този сноп но голям беше зора докато го прекарам.наи много да скаса кабелите и после щте се чуди какво да прави.

              Коментар


                #8
                batproho написа:
                Има отпред в двигателния отсег, под АБС-а ако имаш такъв, сноп проводници влиза в купето и излиза вътре над педалите.Пробвай да промушиш силовия проводник заедно със снопа.
                А малко по надоло и в дясно си има свободна дупка през която може да мине силовия кабел.Успех колега.
                Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                Коментар


                  #9
                  На моето Браво предишния собственик беше ползвал точно този отвор през който влиза големия сноп кабели в купето-отвътре излиза точно над педалите.По-късно като слагах алармата видях, че има още един захранващ кабел, който влиза през същата дупка и излиза в багажника-пак около 10 квадрата, така че би трябвало да има достатъчно място да мине кабела на колегата.
                  Fiat Bravo 1.8 GT, 1996 г.

                  Коментар


                    #10
                    Това си е нещо като какчук.Взимаш една голяма и дълга отверка, кабела и тиксо. Слагаш кабела по ос-та на отверката, като началото му да е непосредствено близо до върха й. От външната страна(под капака на колата) виждаш къде е гумата и хакаш отверката смело(като внимашаш да не прекъснеш другите кабели) Влизаш в купето, лягаш доло до педалите, отвиваш тисото и издърпваш кабела. След това махаш отверката и си готов. Дано си ме разбрал. Успех
                    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                    Коментар


                      #11
                      Колега по безопасно е да използваш този отвор ето ти снимка виж къде е снопа с кабели и къде е този отвор който ти споменах в по горен пост.
                      Прикачени файлове
                      Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря на всички колеги за отговорите.Днес или утре ще ги прекарам и ще пиша как е минало.

                        Коментар

                        Working...
                        X