Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги с Брава 1,8 96 година съм намерих един кабел ама не го знам за диагностиката ли е. 3-пинов е и беше закачен на кутията с бушоните в двигателния отсек. Към него отиват 2 кабела на 2 и 3-ти пин са. Имам преходник ама при него изводите ми излизат на двата крайни пина. Имам кабел на VAG 12.12. MultiEcuScan-a уж го намира като пробвам комуникацията между ЕКУ-то и лаптопа програмата казва че ЕКУ-то не отговаря пробвах с джъмперче да прехвърля сигнала от 2-ри на 1-ви пин на буксата на колата но без резултат. Всичко това под Windows 7. При Windows 10 не ми излиза порта.Някой някакви идеи?
    Последна редакция от emsa; 07.04.2017, 18:45.
    Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

    Коментар


      да четеш авс от там
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        А ДВГ от къде да го чета? Искам да видя дали по него всичко си е ок
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          идентична букса на детния ботуш
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            Добре. Има едно малко синьо кабелче до него. То пак ли е нещо за диагностика? И от този на компа освен двигателя и AIRBAG-а ли се чете, или той е от трета букса някъде по колата. Гледам че на ABS и ECU кабелчетата са на среден и краен пин това нормално ли е, защото при мен на преходника на К и L линията кабелите излизат на двата крайни пина?
            Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

            Коментар


              Днес направих повторен опит за комуникация с компютъра на фиата обаче ми се появи следния проблем а програмата няма хелп та да питам вас-какъв ще да и е проблема на програматаClick image for larger version

Name:	Без име.jpg
Views:	1
Size:	170,4 KB
ID:	2094569
              Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

              Коментар


                Защо не намериш някой наблизо да тества с друг комп твоята кола и после по метода на изключването да сменяте комп и кабел и ще разбереш къде е проблема.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  Ами честно казано нямам към кой да се обърна наоколо.
                  Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                  Коментар


                    Поне напиши от къде си.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      Здравейте преди известно време си закупих ELM 327/OBD II от един сайт. Прегледах няколко теми в различни форуми включително и този на multiecuscan и забелязах, че повечето китайски кабели като моя се нуждаят от модификация (отстраняване на определен резистор), за да работят правилно. Не мога да се свържа с multiecuscan и изписва грешка от сорта: "Connection failed. Please check serial or port settings". Всички настройки съм пробвал, но проблема продължава. Мога да се свържа единствено със Scan Master но това не е програма за обучение както знаете. Споделих темата и във форума на multiecuscan но нямах отговор и за това ще я споделя и тук надявайки се някой да може да даде съвет как точно мога да се вържа към ECU-то на колата използвайки multiecuscan. Фиат Стило 1.4 16V ако е от значение. Искам само да помоля на тези от вас, които знаят как точно мога да го оправя, да отговорят с подробности стъпка по стъпка или към някой на който мога да се обърна за помощ. Качвам снимки на платката от кабела по долу. Благодаря предварително!Click image for larger version

Name:	IMG_20170418_195805.jpg
Views:	1
Size:	320,7 KB
ID:	2094606Click image for larger version

Name:	IMG_20170418_195730.jpg
Views:	1
Size:	255,2 KB
ID:	2094605

                      Коментар


                        На мен като за начало това ми го правеше под Windows 10 изобщо не открива порта на кабела. На 7-ца откри го но пък не успях да осъществя комуникация с компа на колата. Ако правилно разбирам на практика лаптопа ти не успява да се свърже с самия кабел а за това с резистора идея си нямам дали ще помогне. Ако си на 10-ка и имаш седмица под ръка опитай с нея
                        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                        Коментар


                          Здравей колега, със 7ца съм, ккомпютъра намира кабела, обаче програмата не намира компютъра на колата, бях чел в тази тема, че на китайските модели като моя се премахва определен резистор, темата е: http://forum.multiecuscan.net/viewtopic.php?f=5&t=1493
                          На мен като за начало това ми го правеше под Windows 10 изобщо не открива порта на кабела. На 7-ца откри го но пък не успях да осъществя комуникация с компа на колата. Ако правилно разбирам на практика лаптопа ти не успява да се свърже с самия кабел а за това с резистора идея си нямам дали ще помогне. Ако си на 10-ка и имаш седмица под ръка опитай с нея

                          Коментар


                            някой да има мерак да ми инсталира драйвери за софтуер за
                            USB ELM327
                            VAG KKL K+CAN OBD2


                            нещо не можах в началото на лаптопа да го инсталирам както трябва
                            ProScan AutoScan

                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              С кой адаптер Еку скана работи надеждно ? Имах един елм 327 ,на който трябваше да разпоявам един резистор, и работи месец-два и изгоря. Някакви конкретни предложения които не се нуждаят от разпояване и моделиране?
                              Фиат Крома 1.9 16v+
                              Фиат Браво 1.6 16v
                              Фиат Мареа 1.6 16v

                              Коментар


                                да
                                делфи или текса.
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X