Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Здравейте , днес си изтеглих Multiscan но не знам точно какъв кабел ми трябва видях че много хора ползват kkl-usb , но моят двигател е Fiat Bravo GT 1.8 96 година , трябва ли ми 3 пинов преходник или не ? благодаря

    Коментар


      MoHaX написа:
      Здравейте , днес си изтеглих Multiscan но не знам точно какъв кабел ми трябва видях че много хора ползват kkl-usb , но моят двигател е Fiat Bravo GT 1.8 96 година , трябва ли ми 3 пинов преходник или не ? благодаря
      да трябва ти
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        Имам MES 2.2 регистрирана,elm 327 и съответния кабел-зелен.Не мога да се свържа с ABS.Съобщението на програмата е грешка в интерфейса или порт.Днес я тествах с KTS на бош и без никакъв проблем намери модула и го прочете.Системата дава два варианта TRW на модула,и към двата не мога да се свържа.Някой ако е срещал този казус и може да помогне?
        Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

        Коментар


          И при мен на Кромата се връзвам с всичко без АБС-а. С обикновен Делфи (Аутоком) става, с МЕС не иска.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            Нещо има със зеления кабел не по реда си.
            Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

            Коментар


              Колеги, такъв кабел за диагностика на колата от подписа ще стане ли ? И ако да, трябва ли да се премахва някакъв резистор ? 3 пинов преходник имам.

              Click image for larger version

Name:	VAG.jpg
Views:	1
Size:	126,3 KB
ID:	2093990
              Fiat Brava 1.4 12V '97

              Коментар


                Тръгва без намеса, само настройките трябва да направиш, имам го същия кабел и същата кола, сътветно и софтуера разбира се.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  Тръгва без намеса, само настройките трябва да направиш, имам го същия кабел и същата кола, сътветно и софтуера разбира се.
                  Мерси за отговора.
                  А под настройки имаш впредвид инсталация на съответните драйвъри и указване на съответния порт за комуникация, или има и нещо друго ?
                  Fiat Brava 1.4 12V '97

                  Коментар


                    Точно това.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      Аз съм с такъв кабел, но не знам в него ли е проблема или в MultiEcuScan. Програмата понякога работи, понякога забива още като се вържеш или като дадеш да чете грешки. Най-много забива като дадеш да гледаш параметри в реално време. Отделно някои от параметрите са тотално грешни. Стрелката още не е отлепила и дава 120 градуса температура на двигателя..
                      Пробвах всички скорости от 9600 нагоре... програмата се разкача на случаен принцип, никога не бих си платил за тази боза.

                      Колеги, такъв кабел за диагностика на колата от подписа ще стане ли ? И ако да, трябва ли да се премахва някакъв резистор ? 3 пинов преходник имам.

                      [ATTACH=CONFIG]101429[/ATTACH]
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        При мен нямам никакви проблеми, явно някъде бъркаш или нещо не ти е в ред на конектора.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          Не бъркам, явно програмата си е бъгава, защото и във форума им намирам такива оплаквания, но автора просто отговаря на хората да му пишат ЛС и няма описано може ли и как да се оправи.
                          Под WinXP го пускам с драйверите на самия кабел.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            Изтегли си FiatEcuScan_3.6.0, ето и моите настройки
                            Click image for larger version

Name:	com.jpg
Views:	1
Size:	96,8 KB
ID:	2094041Click image for larger version

Name:	MES.jpg
Views:	1
Size:	118,9 KB
ID:	2094042
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              Ако може на лично линк откъде да се изтегли някоя от последните версии.
                              Фиат Крома 1.9 16v+
                              Фиат Браво 1.6 16v
                              Фиат Мареа 1.6 16v

                              Коментар


                                Не ти трябва последна версия, колата ти е достатъчно стара и тази която ти посочих я обслужва. И още нещо, ако имаш познат с кола на ВАГ, можеш да си тестваш кабела за да не го набеждаваш излишно.
                                Последна редакция от NikMar; 25.11.2016, 15:07.
                                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                                Коментар

                                Working...
                                X