Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    BO написа:
    Ама като избереш да видиш някой параметър в реално време, въпросния параметър се показва за около 0.3 секунди (верен - тоест показва реално колкото трябва да бъде) и се изписва - Connection to ECU lost. Try to reconnecting... и така зависва софтуера. Трябва да му end task (да го затвориш) и отново да го отвориш, за да може отново да се върже.
    При мен положението е същото в реално време. Постоянно показва, че връзката е прекъсната и ще се опитва отново и така нищо не става, даже не виждам и за 3сек. някаква стойност. Иначе грешките си ги вижда и трие, също така 70% от тестовете работеха. По спомен ЕГР,помпа в резервоара, контролна лампа за грешки/подгряване, перките, сумати релета отпред при двигателя + управлението на турбината. Регулатора на налягането не посмях да го тествам :D

    Коментар


      #62
      chaveto написа:
      BO написа:
      Ама като избереш да видиш някой параметър в реално време, въпросния параметър се показва за около 0.3 секунди (верен - тоест показва реално колкото трябва да бъде) и се изписва - Connection to ECU lost. Try to reconnecting... и така зависва софтуера. Трябва да му end task (да го затвориш) и отново да го отвориш, за да може отново да се върже.
      При мен положението е същото в реално време. Постоянно показва, че връзката е прекъсната и ще се опитва отново и така нищо не става, даже не виждам и за 3сек. някаква стойност. Иначе грешките си ги вижда и трие, също така 70% от тестовете работеха. По спомен ЕГР,помпа в резервоара, контролна лампа за грешки/подгряване, перките, сумати релета отпред при двигателя + управлението на турбината. Регулатора на налягането не посмях да го тествам :D
      Провери ли си настройките на порта?
      Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
      Punto HLX JTD '02

      Коментар


        #63
        Нищо не съм проверявал по настройките, аз също съм като колегата БО с правен кабел който е директно на ком1. В програмата аз поне никъде не забелязах да има настройки за самият порт, ако трябва да настроя самият порт от Windows утре ще видя ако ми остане време, но си нямам никаква идея кое на къде да го бутна или да карам на проба грешка.

        Коментар


          #64
          yani написа:
          ...На вграденият COM порт също трябва да се променят настройките - буферите се намалят до 1.
          chaveto написа:
          ... ако трябва да настроя самият порт от Windows утре ще видя ако ми остане време, но си нямам никаква идея кое на къде да го бутна или да карам на проба грешка.
          Start -> дясна мишка върху My Computers -> Manage -> Device manager -> Цъкаш върху ’+’ (плюсчето) пред Ports (COM & ....) -> дясна мишка върху COM1 -> Propertis -> Port Settings -> Advanced ... и там вече даваш буферите да са на 1 (те по дефолт са на макс) ... даваш ОК за да запише промяната ... т’ва е ... Това е за WinXP ... при Vista, Win7 e аналогично ...
          Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

          Коментар


            #65
            Ако след като намаля двата буфера и стане си мисля, че трябва да се направи така както @емзо е направил неговата тема. Или поне със свалянето на програмата да ги има тези инструкции и общо взето всичко което ще е нужно за да може да работи. Иначе така винаги ще има въпроси и едва ли някой ще седне да чете някоя дълга тема за да разбере защо нещо не тръгва.

            Коментар


              #66
              Директния кабел - дори най-простата схема с транзисторното управление работи идеално.Няма какво да се настройва на нея.На истинския RS232 порт няма настройка за латенси ........ май.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #67
                Skip_01 написа:
                Start -> дясна мишка върху My Computers -> Manage -> Device manager -> Цъкаш върху ’+’ (плюсчето) пред Ports (COM & ....) -> дясна мишка върху COM1 -> Propertis -> Port Settings -> Advanced ... и там вече даваш буферите да са на 1 (те по дефолт са на макс) ... даваш ОК за да запише промяната ... т’ва е ... Това е за WinXP ... при Vista, Win7 e аналогично ...
                Точно това имах впредвид. Имам един стар лаптоп за проби и след промяна на буферите по този начин си работи без проблем....
                Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
                Punto HLX JTD '02

                Коментар


                  #68
                  За тези настройки ли иде реч ?При мен и на макс. стойности с кабел директно на КОМ порт няма грижи.Сани KKL-USB адаптера иска латенси 1.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #69
                    emzo написа:
                    Директния кабел - дори най-простата схема с транзисторното управление работи идеално.Няма какво да се настройва на нея.
                    Точно така е и при мен с останалите програми които съм пробвал, но тази не иска да работи в реално време и затова вчера въобще не съм се усъмнил, че може да има някакви проблеми с настройките на ком-порта. Може би по късно ще сляза до гаража и ще пробвам ако намаля буферите дали ще има ефект, но някак ми се струва ............... на всяка програма да влизаш и да правиш настройки на ком-порта.

                    Коментар


                      #70
                      chaveto написа:
                      emzo написа:
                      Директния кабел - дори най-простата схема с транзисторното управление работи идеално.Няма какво да се настройва на нея.
                      Точно така е и при мен с останалите програми които съм пробвал, но тази не иска да работи в реално време и затова вчера въобще не съм се усъмнил, че може да има някакви проблеми с настройките на ком-порта. Може би по късно ще сляза до гаража и ще пробвам ако намаля буферите дали ще има ефект, но някак ми се струва ............... на всяка програма да влизаш и да правиш настройки на ком-порта.
                      Не на всяка, просто с безплатните е такова положението. Абсолютно нормално все пак. Хората си правят труда да пишат софтуер, за което аз лично съм им благодарен. Не може да е перфектен във всяко едно отношение.Ти пробва ли последната версия при теб дали вече работи нормално?
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #71
                        Да аз също съм благодарен за това, че си блъскат главите за нас и не искам да ги упреквам. Само последната версия съм пробвал и работи, но не и да ми дава стойности в реално време. Връзката става с второто от двата за либра 2.4 с първото не иска да се върже. В момента не се сещам кое какво беше, но доколкото знам втрото е за мен или за ЕВРО3 ако не се лъжа.ЕДИТ: Преди малко отново пробвах с какви ли не настройки на ком-порта и не става да ми изкара стойности в реално време. Мисля, че така даже по бързо се конектва, но ............. явно проблема е в програмата.

                        Коментар


                          #72
                          [quote="BO"]
                          chaveto написа:
                          emzo написа:
                          ... но някак ми се струва ............... на всяка програма да влизаш и да правиш настройки на ком-порта.
                          Не на всяка, просто с безплатните е такова положението. Абсолютно нормално все пак. ...
                          Не е толкова заради платеното или безплатното.А най-вече защото протокола на серийния интерфейс е по-възрастен от коя да е кола която сега караме ... Като стандарт го има от 60-те години на миналия век и до сега си е почти без промяна ... а тогава през ум не им е минавало, че някога ще има нещо като Plug@Play устройства ... Та затова в операционните системи, вкл. Windows, са оставили възможност да променяш параметри ... по един лесен начин цъкайки само с мишката, а не да пишеш дълги команди/ключове и само една буквичка да сбъркаш и да те изхвърля ... Авторът пише програмата и тества върху това с което разполага. Доколкото е възможно отговаря на въпроси свързани с проблеми ... Ама при chaveto програмата не работи, а при emzo няма проблем. А са с един и същи хардуер и софтуер. Тогава къде е проблема?- Хамалския начин - chaveto праща хардуера си при emzo и ако при него работи, занчи на chaveto Бозата се е обозила и/или нещо има нещо бъгаво по настройките. - Иначе аз бих предложил chaveto от Device manager-a да uninstall-не всички серийни интерфейси, после да рестартира, Windows-a ще си намери дивайсите ... и после да пробва пак с програмата ... Рискува да загуби само 5 мин. време ...
                          Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                          Коментар


                            #73
                            Бозата е прясно инсталирана и няма нищо друго покрай нея освен всичките програми за диагностика. На мен проблема ми се струва от това, че аз опитвам на ланчиа а @емзо на фиат. При колегата @БО също е ланчиа и не работи.

                            Коментар


                              #74
                              chaveto написа:
                              Бозата е прясно инсталирана и няма нищо друго покрай нея освен всичките програми за диагностика. На мен проблема ми се струва от това, че аз опитвам на ланчиа а @емзо на фиат. При колегата @БО също е ланчиа и не работи.
                              Аз още не съм пробвал след като колегата коригира системите.При мен го отдавам на това, че се връзвах на 1.9 двигател вместо 2.4Ще пробвам на 2.4 (EDC15C5) да видим дали и как ще работи, и ще споделя.Така както гледам, май само с теб го пробваме на 2.4 двигател. За сега не знам друг колега с 2.4 да е тествал този софтуер. Ако има такива нека кажат, да не се крият
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #75
                                Skip_01 написа:
                                BO написа:
                                chaveto написа:
                                emzo написа:
                                ... но някак ми се струва ............... на всяка програма да влизаш и да правиш настройки на ком-порта.
                                Не на всяка, просто с безплатните е такова положението. Абсолютно нормално все пак. ...
                                Не е толкова заради платеното или безплатното.А най-вече защото протокола на серийния интерфейс е по-възрастен от коя да е кола която сега караме ... Като стандарт го има от 60-те години на миналия век и до сега си е почти без промяна ... а тогава през ум не им е минавало, че някога ще има нещо като Plug@Play устройства ... Та затова в операционните системи, вкл. Windows, са оставили възможност да променяш параметри ... по един лесен начин цъкайки само с мишката, а не да пишеш дълги команди/ключове и само една буквичка да сбъркаш и да те изхвърля ... Авторът пише програмата и тества върху това с което разполага. Доколкото е възможно отговаря на въпроси свързани с проблеми ... Ама при chaveto програмата не работи, а при emzo няма проблем. А са с един и същи хардуер и софтуер. Тогава къде е проблема?- Хамалския начин - chaveto праща хардуера си при emzo и ако при него работи, занчи на chaveto Бозата се е обозила и/или нещо има нещо бъгаво по настройките. - Иначе аз бих предложил chaveto от Device manager-a да uninstall-не всички серийни интерфейси, после да рестартира, Windows-a ще си намери дивайсите ... и после да пробва пак с програмата ... Рискува да загуби само 5 мин. време ...
                                Всъщност, може да има проблем с timing-а. При протокола KWP2000 има времена които доста трудно се симулират под multitasking ОС като Windows без да се блокира работата на цялата система. Пратих на chaveto версия която генерирар log файл. Като ми прати log файла ще разберем къде е проблема.
                                Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
                                Punto HLX JTD '02

                                Коментар

                                Working...
                                X