Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    К линията отново ли отива на 7 пин

    Коментар


      да, ама мога да ти спестя диагностика, ако ти тече радиаторчето на парното ти е изгоряла централата ако намирисва на антифриз когато караш на парно значи е пробито

      Коментар


        сваля се лентовия кабел, поради ремонт на една пластинка на клаксона, не ми тече радиатора.Сега гледах в жабката и няма такава буксапропуснах да кажа, че бравата е с една възглавница във волана, така и не успях да намеря къде да ръгна кабеляците

        Коментар


          казах да махнеш горното капаче което се явява "покрива" на джапката, тогава ще го видиш

          Коментар


            да бе пич, свалих го и няма такава букса

            Коментар


              жълти кабели няма ли ? проследи ги там трябвада е

              Коментар


                виждам само този дето е за волана, но няма друга празна букса

                Коментар


                  Някои колега няма ли снимка за този кабел разискван в последните постове и аз се интересувам къде точно е на Браво.
                  Fiat Bravo 1.9 TD, 75
                  1999 г

                  Коментар


                    явно не

                    Коментар


                      Имам един странен въпрос. Имам ELM 327. Така съответно има в него VAG-COM със Serial Port 9-pin. Въпроса е мога ли с една PCMCIA карта да го пусна на един лаптоп и да си напрая съответно все едно си е VAG-COM за да мога да си чета след корекци със адаптери и Airbaga и ABS тъй като във FiatEcuScan не изикват платената версия. Надявам се да сте ме разбрали правилно. Мерси за инфото
                      Fiat Punto JTD HLX 1999

                      Коментар


                        ELM кабел за диагностика - ако някой иска

                        Бях питал тук преди известно време за интерфейсните кабели, необходими за връзка с FES. Та, тук един ELM интерфейс гледам че струваше към 70 лв горе долу и се отказах в първия момент. След това си купих един чисто нов от eBay (версия 1.4), излезе ми 18 лева с доставката от далечния изток до София, както и да е...Днес си го вързах за Пунтото и похарчих малко бензинец на място ровейки насам-натам из модулите Та искам да кажа, че кабелчето работи без проблем и ако някой колега иска да си порови из електрониката - с радост ще услужа, пари не искам, и без това ще го ползвам от дъжд на вятър. Кабелът е този:http://www.ebay.com/itm/ELM327-OBD2-...f0bbИначе, не успях да разбера значението на тези три параметъра от Engine модула:Odometer - 23754 kmOdometer at last programming - 0 kmNumber of rewrites - 1някой ще ме светне ли какво означава първата цифра? предполагам че е разстоянието изминато след последното програмиране на ECUто (2008 г), ама не съм сигурен.Иначе километражът си ми показва съвсем друга стойност
                        _________________________
                        FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

                        Коментар


                          Здравейте колеги,Може би ще ВИ попитам и аз за пореден път но как става инсталацията на програмката и какво трябва да си тегля като драйвери и т.н. за диагностика на фиата?. Разполагам с ваг ком409.1 и преходника от него към 3 пиновата букса. Инсталирах му драйверите сложих екускана и уж виртуалния ком порт и нищо.Пробвах го на голф и кабела си бачка. Кажете какво как да направя,кое след кое да инсталирвам и от къде да ги дръпна кракнати програмки. помагайте ако сте от Търново и района и имате нужда от амортисьори ел.помпи или носачи за фиатки пишете
                          Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                          харчи: DOSTA

                          Коментар


                            Re: ELM кабел за диагностика - ако някой иска

                            punto_11 написа:
                            Бях питал тук преди известно време за интерфейсните кабели, необходими за връзка с FES. Та, тук един ELM интерфейс гледам че струваше към 70 лв горе долу и се отказах в първия момент. След това си купих един чисто нов от eBay (версия 1.4), излезе ми 18 лева с доставката от далечния изток до София, както и да е...Днес си го вързах за Пунтото и похарчих малко бензинец на място ровейки насам-натам из модулите Та искам да кажа, че кабелчето работи без проблем и ако някой колега иска да си порови из електрониката - с радост ще услужа, пари не искам, и без това ще го ползвам от дъжд на вятър. Кабелът е този:http://www.ebay.com/itm/ELM327-OBD2-...f0bbИначе, не успях да разбера значението на тези три параметъра от Engine модула:Odometer - 23754 kmOdometer at last programming - 0 kmNumber of rewrites - 1някой ще ме светне ли какво означава първата цифра? предполагам че е разстоянието изминато след последното програмиране на ECUто (2008 г), ама не съм сигурен.Иначе километражът си ми показва съвсем друга стойност
                            Odometer - 23754 km Това са ти реалните километри.
                            STILO JTD 1.9- 115 BLACK

                            Коментар


                              Здравейте и аз да питам може ли да ми кажете какъв точно кабел ми трябва за Мареа ТД100 от къде да го купя къде се включва в самата кола иначе програмата я инсталирах и си тръгва без проблем.

                              Коментар


                                Ваг-ком 409.11 + преходник от склад 66 или от ибей
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X