Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

GPS навигация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    crush написа:
    kazan написа:
    Sev написа:
    отиваш на търсене на град, а не на адреси там ще ти ги намериявно няма подробни карти на тези градове, затова не ги намира в обикновеното търсене
    Колегата е прав ... от версия 4.10 до версия 4.60 ... няма да ти кажа каква е разликата ... аз се шашнах само за Варна от версия 4.40 до 4.60 какво са направили като ново ... какато остава за 5 версии по надолу .. така че колега ... намери си новата версия ... ама за телефон още не знам как стоят нещата ама звучи интересно ... така за спешни интересни случки мисля че е доста полезно ... аз съм на принципа всичко да е в едно ..телефон .. фото .. навигация ... мп3 .. радио да има ... перфектния телефон ... няма да носиш 100 неща ... и за сега май чакаме нокиа н96 ... аз съм фен на сони ериксон ама може и да се замисля
    Не си купувай Н96 на нищо не отстъпва например на Н82. Аз съм ги имал всичките ( с н96 само съм работил няколко дена ) и мога да ти кажа, че изобщо не си оправдава парите... Сега ползвам Н82 и съм много по-доволен - същите спесификации, без тв тунера, който Н96 има, но за сметка на това е с ксенон светкавица, а Н96 е с две лед светкавици, което е смешно за ценовия му клас... Н82 сега можеш да намериш на 660 лв, а Н96 на 1260 почти двойно и не си заслужава. Разгледай по магазините и ще се убедиш сам.Относно темата аз ползвам Гармин ХТ с картата на офроад и съм много доволен. И пак зависи коя версия на картата ползвате. Преди месец и нещо в алл4смарт пуснах тема, който иска да му я пратя на мейл, защото нямах намерението да пускам линк към нея...
    Колега аз сега съм с Сониериксон к850 и съм адски доволен но щом нокията не е това което очаквам ... няма да си сменям скоро супер телефона
    Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

    Коментар


      #47
      ilkor написа:
      Ето как се правят истинските навигационни карти: с автомобил оборудван с камери заснемащи всички особености на пътя. А видеото от тях се анализира и се разпознават всички пътни знаци, прегради, сгради, за да се получи навигационна карта. А не с мотор и завързан за каската GPS приемник, както е правена тази на Гармин ...
      Илко, изпадаш в перфекциониски насоки Да, така се прави карта. Така са правени предполагам всички за Европа, обаче тази обиколки леко е подминала България.А защо ли:
      emzo написа:
      ...А иначе пари за карта не давам, но това е друга тема.
      За мен в България не е толкова важно дали улицата на картата е обявена за двупосочна пък тя не е такава.Аз не разчитам на 100% на навигацията... То ако е така да и дам геврека и аз да мина на задната седалка...Доста по-важно е да имам някаква що-годе актуална адресна база и всякакви улички - знайни и незнайни.Освен това ми е важно като се забия в провинцията да знам дали пътя за Сусурлево е по-кратък през с.Горно Уйно или пък задължително трябва да мина през Долно Камарци.Тези неща няма да се появят скоро в картите на "Големите".Не е така в Европа.Там всичко работи!Значи това лято вършах из Италия с ето ТАЗИ комбинация.Софта както казах по-горе е Sygic Drve а картите са на Teleatlas. Беше дотолкова подробна, че фигурираха дори черните пътища до именията и маслиновите плантации на хората.Същото беше и със софта на Нокиа - Nokia Maps.Тя пък ползва карти на NAVTEQ.Картите на NAVTEQ са доста по-красиви.В България обаче не е така - последните карти на NAVTEQ са пълна трагедия за пътната ни мрежа, ако изобщо можем да говорим за такава.Тези на Teleatlas са прилични.Офроудаджииските са още по-добри за тези цели.А за нокиа не знам защо си толкова критичен...Всъщност и аз нямам впечатления за Нокиа - ползвам само комуникаторите им.До сега не съм бил доволен единствено и само от Nokia 9500.Е и от цената на всичките, разбира се То аз никога не съм имал мераци към навигационните системи но Е90 определено върши добра работа като навигатор.Без него в Италия бях тотално загубен.И за момент не съм изпитал необходимост от алтернативно устройство.Е, би било по-удобно. И ако някога бих купил такова, то ще бъде именно Nüvi 760 Но едва ли ще стане, поне в моя случай...
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #48
        Много интересна дискусия.... Никога не съм харесвал ,,комбайните
        Fiat Stilo 1.8 16V

        Коментар


          #49
          Ами то идеята е, че няма какво да цъкаш по навигатора докато караш...Обаче ако все пак се наложи да направя нещо в движение, много по-лесно е да го правя от телефонната клавиатура отколкото от тъч скрийна...Пробвал съм с нуви 250 но мислята е невъзможна, поне за мен.Може би феновете на кютеците да се справят по-добре щото са свикнали да боцкат по дисплея На мнение съм обаче, че класическата клавиатура е много по-функционална в движение от виртуалната.И накрая пак ще стигнем до там, че избора се свежда до индивидуалните нужди на ползвателя.То може би и с това трабваше да почнем
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #50
            Ами аз в София съм виждал да обикаля микробус окичен с камери и GPS-и. Не вярвам да е бил на Събин Вярно че България е малък пазар в който ако може да се открадне нещо то се открадва, но големите фирми в този бранш вече работят по карти и за нас.А за красотата картата няма отношение. Софтуера на Гармин е на хиляда години назад по стандартите за софтуер.А аз дори не го отричам. Просто казвам че не ме кефи. И човек който не е ориентиран какво иска (понеже до сега не е ползвал) е по добре да си вземе нещо на което може да види повечето възможности които предлагат и другите софуери вместо да си вземе устройство заточено само под една. При това на нереално висока цена.Не съм и против купуването на навигатор. Но смятам че на човек който пътува всеки ден от къщи до работа и обратно и го ползва 5-6 пъти в годината реално това е неоправдано при положение че може да се интегрира в телефона.С фотото е подобен проблема - кел файда че в къщи имам супер-дупер апарат за 2000 лева когато не мога да снимам нещо ей така спонтанно.За професионалистите подобни комбайни не са удачни но за обикновените потребители са тъкмо на място.Аз не бих нарекъл добра навигация тази която ти предлага да направиш подобен десен завой на място с детелина

            Коментар


              #51
              ilkor написа:
              Аз не бих нарекъл добра навигация тази която ти предлага да направиш подобен десен завой на място с детелина
              Илко, а какво би казал за умствения багаж на човека, който на детелина би държал въпреки обстоятелствата да направи именно това? Като се замисля, чувал съм и за точно такива случки.Наскоро накакъв в Немско следвайки навигатора си опраскал някави градинки и лехи щото според навигационния софт така се стигало до обществен нужник.Поне по спомени от прочетеното затам се бил запътил европейския гражданин.Та полцията се чудила как да подходи към казуса...Тъй че може и да си прав - може би тази незначителна за моето внимание грешка да се окаже повод за голяма драма.Нали малко по малко ставаме европейци...
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #52
                ВНИМАНИЕ!Намерението на настоящата карта е да предостави достъпна, точна и актуална информация в електронен вид за вашите GPSустройства. Въпреки стремежът на създателите за постигането на тази цел, пътищата и данните в настоящата карта трябва да бъдат считани единствено за ориентир и вашата навигация не трябва да се базира единствено на тези данни. Създателите на настоящата навигационна карта не носят отговорност за неточности и непълнота на данните в нея. Цитат на изречението от ръководството на картата. Мисля че това изречение го има и на кутийте на навигацийте .. но така и не можах да намеря моята за 100% сигурност ....
                Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

                Коментар


                  #53
                  Безброй такива случки има ... например в Англия жена заседнала в река понеже навигаторът настоявал да мине именно през нея. Оказало се че наистина има брод но той бил проходим само в летния сезон когато реката намалявала.Ако става дума за обикновена детелина най вероятно тази странност на навигатора няма да е особен проблем но я си представи ако по сложно кръстовище е въведено като точка в която влизат n броя пътища ... примерно южният пътен възел на В.Търново. Шансът да се справиш там е равен на нула с тоя навигатор А този надпис го има на всички навигации и ги освобождава от съдебно преследване ако някой реши да търси сметка. В iGO то примерно след инсталация за да можеш да ползваш софтуера трябва да се съгласиш с лицензионно споразумение което включва въпросния текст. ... но това не пречи да изберем по хубавата от всички калпави навигации

                  Коментар


                    #54
                    О тази детелина в Търново не е нещо особенно но лошо е обозначението и е объркващо там редовно бъркам пътя.
                    Обичам си работата.

                    Коментар


                      #55
                      Така е. Ама местата със сложните детелини се намират в белите страни, където всиките карти са най-малкото точни.Там вече може в избора на конкретна навигационна с-м да се включат и фактори като 3D View, време за преизчисление, потребителски интерфеис, дали освен да навигира може да ти свари кафе или само да ти изреже ноктите Човек, ако на подобна детелина в Италия ( а не е като да няма) ми беше врътнал и един номер SygicDrive до сега да бях оревал света и да съм си купил Nuvи 760 още там. За добро или зло
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #56
                        В Германия имах премежидето да минавам през такива сложни детелини особенно когато трябваше да излезна и влезна в друга а беше страхотен трафик само като гледах на том тома кви ръкави имаше и той ме закара точно в бензиностзнцията без грешка. Даже като се сетя как ме прекара през цял Берлин и то без никаква грешка а то като незнаеш езика си е голямо предимство. Просто навигацията е нещо великолепно особенно в чужбина а и в Търновския край щото там е такава бъркотия кръстовища без знаци на каде водят там преди съм се губил.
                        Обичам си работата.

                        Коментар


                          #57
                          Южния пътен възел на Велико Търново няма нищо сложно.Не знам какво толкова се обърквате на него.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #58
                            Абе не е да няма знаци. Знаци има, даже на асфалта пише кой път къде отива, ама нали ние сме много умни и можем да караме и без знаци Те за това точно там съм виждал коли да връщат назад по еднопосочните уши ... първо не гледат знаците, а после и пестят бензин за 500 м на колкото е в най лошия случай възможността за обръщане.Именно в такива ситуации е важно и софтуера и картата да са на ниво - да искаш да сбъркаш но те да не ти дават

                            Коментар


                              #59
                              Значи когато мина от там ще снимам да видите че знаците и маркировката не са вярни до миналата година бяха збъркани.
                              Обичам си работата.

                              Коментар


                                #60
                                Че Igo е по-красив и по-удобен за ползване не го отричам.Видях и новата карта, но като знам какво чакане беше за тази карта, съм убеден, че много по-скоро ще видим OFFRM 4.70, отколкото нова карта за Igo.p.s. пак да споделя, че гармин мобайл хт едвам го понасям.p.s.2 - някой колега беше писал за избор на у-во, на което могат да се качат различни навигационни програми.Това за момента е най-добрия вариант.Картите с малко търсене се намират
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X