Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.2 16V проблем с лентов кабел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.2 16V проблем с лентов кабел

    Здравейте,

    имам Fiat Bravo 1.2 16V 2000год. Преди месец и нещо, както си карах колата при завой изведнъж започна да свири клаксона без да спира. Трябваше да спра да откача акумулатора за да спре този вой, който се чуваше от нея. След консултиране тук там ми казаха, че най-вероятно е скъсан лентовия кабел на волана. Отворих волана и наистина вътре кабела беше накъсан.
    Намерих друг кабел втора употреба. Сложих втория кабел при изправен волан и спазих цветовете на двете букси - бял и зелен. Колата се оправи и така успях да карам близо две-три седмици, след което колата направи същия проблем.
    Сега намерих друг кабел, но преди да го сложа и него въпроса ми е дали аз нещо не правя както трябва? Дали няма някакъв конкретен начин за слагането на лентовия кабел - например при определена позиция на волана и навиване/развиване на кабела ... не знам ... проблема е че много трудно намирам такива лентови кабели и сега с този който имам искам съвет за да не прецакам аз нещо нещата .... Разбрах че от този кабел също се управлява серво управлението на волата, светлините, аербега и клаксона ....
    Прикачвам снимка на кабела:
    Click image for larger version

Name:	viber_image_2023-04-10_11-06-40-169.jpg
Views:	110
Size:	344,7 KB
ID:	2759449 Click image for larger version

Name:	viber_image_2023-04-10_11-06-33-163.jpg
Views:	111
Size:	395,8 KB
ID:	2759450
    Прикачени файлове

    #2
    Като се маха кабела от донора, гумите трябва да са изправени. Ако са били навити, пак ще сменяш.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Ясно ... лошото е че го поръчвам по интернет и си нямам представа как са го свалили ... освен за следващия ще искам контакт с продавача за да мога да го питам.
      Благодаря за бързия отговор

      Коментар

      Working...
      X