Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагностика с Alfaobd и ресет на бензиновия компютър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Мисля че Марели беше другия вариант, но дава същата грешка

    Коментар


      #17
      Optimst5 написа: Преглед на мнението
      Мисля че Марели беше другия вариант, но дава същата грешка
      При мен са три варианта на bosh moronic .
      Прикачени файлове

      Коментар


        #18
        и при мен толкова с алфаобд, но с мултиекусан са само два

        Коментар


          #19
          Optimst5 написа: Преглед на мнението
          и при мен толкова с алфаобд, но с мултиекусан са само два
          В някакъв чужд форум чета че заради ЕЛМа ти не се получава,не комуникира по КАН шината ( то на Алфаобд ти си го пише), затова ти чете двигателя ама като непознат. Дано с новия нямаш такъв проблем.

          Коментар


            #20
            ами има два месеца време да се моля да го прочете ?

            Коментар


              #21
              Optimst5 написа: Преглед на мнението
              ами има два месеца време да се моля да го прочете ?
              Пиши ми на ЛС в кой град си - като е за четене ще ти го прочета безплатно ако дойдеш.
              Иначе в цитатите в първия пост по темата е пълно с обобщения, които дали са верни за конкретния ти двигател е под въпрос

              от 'компетентни' мнения и съвети в тоя форум , може да постигнеш силно неочакван ефект
              Последна редакция от PM_u_bo; 12.05.2022, 20:19.
              Изкупуване на автомобили на добри цени
              /////

              Коментар


                #22
                [QUOTE=PM_u_bo;n2756285]

                Пиши ми на ЛС в кой град си - като е за четене ще ти го прочета безплатно ако дойдеш.
                Иначе в цитатите в първия пост по темата е пълно с обобщения, които дали са верни за конкретния ти двигател е под въпрос


                И тук ли пристигна?


                Последна редакция от kiriluz1; 12.05.2022, 15:40.

                Коментар


                  #23
                  Ъпдейт - елма дойде:
                  Click image for larger version

Name:	Elm327-Bluetooth-OBD2-V1-5-Elm-327-V-1-5-OBD-2-Car-Diagnostic-Tool-Scanner.jpg_640x640.png
Views:	202
Size:	280,5 KB
ID:	2756378
                  обаче отново не се свързва с компютъра през алфа обд. С torque(също кракната) се свърза, така че изключвам проблем с устройството и компютъра. По скоро алфаобд иска специален адаптер или да модифицирам настоящия, което не ми се рискува. В началото се мъчи да се свърже но явно не успява:
                  Click image for larger version

Name:	Screenshot_2022-05-23-16-46-31-180_com.AlfaOBD.AlfaOBD.jpg
Views:	210
Size:	206,8 KB
ID:	2756380
                  и след малко дава грешки
                  Click image for larger version

Name:	Screenshot_2022-05-23-16-57-08-535_com.AlfaOBD.AlfaOBD.jpg
Views:	207
Size:	211,9 KB
ID:	2756382
                  Click image for larger version

Name:	Screenshot_2022-05-23-17-00-50-699_com.AlfaOBD.AlfaOBD.jpg
Views:	210
Size:	157,1 KB
ID:	2756384
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #24
                    С мултиекускан и алфа обд през лаптопа абсолютно същото ? някой чувал ли е за заключени компютри при тези коли?

                    Коментар


                      #25
                      разглобих елма от любопитство за да видя какво има вътре. Първа разлика, има винтове а не се откопчава, както във това видео Освен това, моят е оранжев, а този е жълт. Eто как изглеждат от вътре два от адаптерите от youtube видеата:
                      Click image for larger version

Name:	elmins.jpg
Views:	169
Size:	94,4 KB
ID:	2756398
                      Click image for larger version

Name:	elmins2.jpg
Views:	166
Size:	47,8 KB
ID:	2756399
                      а ето и моя - както се вижда, евтина платка без функционалности и съпротивления ?
                      Click image for larger version

Name:	IMG_20220525_195434.jpg
Views:	190
Size:	1,67 MB
ID:	2756401
                      издраскването и скъсването станаха по моя вина с отвертката
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #26
                        ​​​​​​Този ползвам аз,закачвал съм дизелово браво 2007 всички компютри с преходните кабели и бензиново браво 1,4 90 коня бензиновия компютър. Както и Мерцедес Б 180 бензин всички компютри.
                        Последна редакция от kiriluz1; 25.05.2022, 22:27.

                        Коментар


                          #27
                          така, за момента реших - сменям ламбда сондата според грешката и следя какво се случва. ако няма промяна в разход, но пък чек не свети, ще направя ресета. Тъй като този адаптеп горе е доста скъп, първо ще опитам с два от тук, които да пробвам преди да платя

                          Коментар


                            #28
                            Optimst5 написа: Преглед на мнението
                            така, за момента реших - сменям ламбда сондата според грешката и следя какво се случва. ако няма промяна в разход, но пък чек не свети, ще направя ресета. Тъй като този адаптеп горе е доста скъп, първо ще опитам с два от тук, които да пробвам преди да платя
                            Не мисля че ламбда сондата ти е за смяна . Трябва да се видят живи данни и какво се случва за да запише грешка,най-вероятно не ти е настроена добре газта. Колата с Романо ли е и предполагам е монтирана тук?
                            Последна редакция от kiriluz1; 26.05.2022, 10:27.

                            Коментар


                              #29
                              с Романо е, но не знам модела защото компютъра е под акумулатора. Пробвах да се свържа с ais и risn програмите, но неуспешно. Грешка записва между 2 и 3 хил оборота спокойно каране. Мисля че се случва когато дългия трим мине 25.0%. Покарах я на бензин но дава висок разход - 10 със 110 км. Моментния също е много. За сравнение снимка от нета
                              Click image for larger version

Name:	62875a8ed09f778d8408b952o.jpg
Views:	178
Size:	156,7 KB
ID:	2756410
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                                #30
                                Трябва ти ресетване на бензина и настройка на газта.Хубаво е да видиш какви са времената на впръскване при тези обороти на бензин когато колата е на бензин и същите когато колата е на газ, на теория трябва да са едни същи ,ако имат голяма разлика трябва с настройка да се коригира.. А това с разхода и снимки от нета е подвеждащо,не знаеш дали не е спускал надолу 300 км На газ за да се вържеш с газовия компютър колата трябва да е запалена,предполагам знаеш ,и от кабелите за ГИ тези които са с FTDI чип са най лесни откъм драйвери и настройка. Ако(когато) успееш да се вържеш с ГИ те съветвам първо да си сейфнеш конфигурацията в момента и после да ръчкаш. Сменял ли си филтри на газта? Ако не си ги смени. Трим +25% и нагоре говори за бедна смес,причините да две:малко гориво или много въздух.
                                Последна редакция от kiriluz1; 26.05.2022, 13:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X