Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проект: СВЕТЕЩИ ВРАТИ - Обсъждане

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    При мен има такова осветление под двете врати!Много е готино и наистина осветява доста добре - само, че е с крушка и е в плафонче, което е много добре изолирано от вода!Доста бях изненадан от тази екстра, когато си купих колата! Е, вярно че едното трябваше да го рециклирам напълно, но резултата си заслужава Ще потърся в схемите на Купе дали има инфо и ще ти дам самата схема
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #17
      Re: Проект: СВЕТЕЩИ ВРАТИ - Обсъждане

      ogi28b написа:
      Следващата измишльотина която ми хрумна. Както винаги първоначално ще го разработя в главата си и в схемите, а после - в колата. Евентуално. Значи идеята е с помощта на диоди - бели и червени, и няколко кабела и релета и ключета, да направя така, че като отворя вратата, да светват 2 червени диода вертикално разположени, единия в най-долната част на вратата, другия - в горната, светещи така, че кола приближаваща отзад да забележи отворената врата и светещите от нея червени светлини. Тези светоотразителни лепенки не ме кефят. А отдолу на вратата - бели диоди - 5,6,7 броя, колкото трябва, за да се получи добро осветяване на земята, на която ще стъпи слизащият пътник или шофьор. Инсталацията евентуално няма дда минава през контактния ключ защото се предполага че когато слизам, вече ще съм изгасил двг. Дали е твърде трудно да се направи, и дали ще има ефект и смисъл от такова нещо? Как мислите? Аз си го представлявам с кабели директно от акумулатора, през ключета и няколко успоредно свързани диода със съответните резистори.Тая брава искам да я направя "нема такава!"Или пък цялата тази история ви звучи като "Абе ти що не спреш да се занимваш с такива глупости, ами не си караш и това е", или пък "Що не си вземеш един гоуф тройка?" (Нищо лично против колегите с Golf 3 , но си е нарицателно )Давайте съвети и мнения всякакви.
      Оги най- добре направи холограмен облик на катаджия и като отвориш вратата да се появява ......... шаш ........ и ужас за водачите на автомобили зад теб ............ :D :D :D :D :D :D , а сега сериозно идеята ми допада и като го направиш може да се пробваме и на мойта !!!!! Успех !!!А сега ми хрумна една идея, вратата не прилепва плътно от вътрешната страна към прага(точно там дето прави Г - образна чупка) и има разтояние (поне с такова впечатление аз съм останал) взимаш една "пръчка" дето ги използват за "ангелските очи" слагаш в двата края два ярки диода, облепваш половината (по диаметър) с огледално фолио и прикрепваш към вратата !!!! И светваш !!!!
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

      Коментар


        #18
        dudulia Като ми остане време тея дни ще мина през Конрад да видя там имат ли ги, ако не ще прескоча и до Викиват.ogi28b Не ги знам много формулите и затова си се презастраховам с един килоом. А това за корозионното покритие не бях се замислял и аз. Но ми дойде идеята, че белите диоди може да се сложат не на вратата, а някъде долу по прага. При теб ако не греша той е пластмасов.blagun Аз точно на купе го видят това с лампата на вратата за първи път JO_666 а как може се закрепи там пръчката без да се пробива по вратата?
        "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

        Fiat Tempra 1.9 TDs
        Subaru Legacy 2.0i

        Коментар


          #19
          Blade SG написа:
          dudulia Като ми остане време тея дни ще мина през Конрад да видя там имат ли ги, ако не ще прескоча и до Викиват.ogi28b Не ги знам много формулите и затова си се презастраховам с един килоом. А това за корозионното покритие не бях се замислял и аз. Но ми дойде идеята, че белите диоди може да се сложат не на вратата, а някъде долу по прага. При теб ако не греша той е пластмасов.blagun Аз точно на купе го видят това с лампата на вратата за първи път JO_666 а как може се закрепи там пръчката без да се пробива по вратата?
          На Субаро Трибека има бели диоди на праговете, ама са странично разположени и не светят добре към земята.
          BMW E90 320D
          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

          Коментар


            #20
            Blade SG написа:
            JO_666 а как може се закрепи там пръчката без да се пробива по вратата?
            Със силикон !!!
            Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

            Коментар


              #21
              И на мен ми се върти в главата от известно време нещо подобно но в страничните огледала. Както на октавия 2.При отваряне на врата с едно реле за време да задържа около 10с. Също така и при отключване с алармата пак да ги пали през същото реле.
              FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

              Коментар


                #22
                На трибеката може би не са нагласени точно или са слаби. Трябва да пробвам утре вечер с някаква светеща запалка как се осветява земята от прага.JO дали силикона ще устои на всичкото това лашкане на вратите?А сега се сетих за червените диоди-не може ли да се използва червеният светлоотразител, който е в долната част на предните врати? Поне аз имам такъв и е достатъчно дебел, за да се сложи в него повече от един диод.
                "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                Fiat Tempra 1.9 TDs
                Subaru Legacy 2.0i

                Коментар


                  #23
                  ами това че е светоотразител - той така е конструран, че като пада светлина в/у него, той я отразява обратно, не знам дали има огледало отзад, или е на принципа на пълно втр. отражение. И в двата случая мисля че няма да можеш да прекараш светлината през него, особено ако има пълно отраЖЕНИЕ. JO_666 - точно заради това пълно отражение - не ми е ясно как точно ще накарам светлината да свети надолу, ако диодите светят в основите и (тя нали е цилиндър?) Дали 2 яркосветещи ще са достатъчни? Дали да не предложим варианта на китайците? Те точно след 2 седмици ще имат поточна линия, която може да избълва хиляди врати за фиати, всичките светещи, по 2 лева едната, с всички включени тАкси.

                  Коментар


                    #24
                    Идеята не е лоша, особено в частта си за осветяване под вратата. Колкото до червените диодчета, може да се направи един мултивибратор, който да ги подгони Така ще се забелязват още по-лесно.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #25
                      Според мен на самата врата е безсмислено да се опитва. Най подходящото място според мен е някъде в долната част на таблото. Може да се сложат светодиоди с тясна диаграма на излъчване и да хвърля светло петно към земята.Това е приложимо само за предните врати, но аз имам само тях

                      Коментар


                        #26
                        Оги мисълта ми беше не да използваме отразителя като рефлектор, а просто като поставка за диодите.
                        "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                        Fiat Tempra 1.9 TDs
                        Subaru Legacy 2.0i

                        Коментар


                          #27
                          За да не пробиваш вратата, може да ги сложиш в тапицерията на вратата например,има достатъчно място

                          Коментар


                            #28
                            ilkoD написа:
                            За да не пробиваш вратата, може да ги сложиш в тапицерията на вратата например,има достатъчно място
                            Вярно, за това не бях се сетил. То при мене няма как на тапицерията, но мога да ги сложа в дупки по пластмасовия джоб на вратата. А как може да решим проблема с датчиците за отворена врата?
                            "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                            Fiat Tempra 1.9 TDs
                            Subaru Legacy 2.0i

                            Коментар


                              #29
                              Датчиците за отворена врата не работят ли само, когато има контакт?По-добре да ги вържеш на бутона за осветлението в купето

                              Коментар


                                #30
                                Не мисля че работят, само когато е на контакт. Само тогава се индикират на таблото, но си работят непрекъснато. А и колко датчика имам изобщо за отворена врата? Почти 100% съм сигурен, че са поне два, но дали са два или повече не знам.
                                "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                                Fiat Tempra 1.9 TDs
                                Subaru Legacy 2.0i

                                Коментар

                                Working...
                                X