Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на CD Player и колони

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на CD Player и колони

    ...

    #2
    Колега и 2та плеара са идентични-ако си се спрял на тях вземи който на тебе ти повече допада като фейс,говорителите са добри като цяло.С риск да се повторя-остави си оригиналните предни говорители,купи си само задните и се заслушай-мисля,че няма да се разочароваш от звука.При мене в пунтото отпред са доста малки говорителчета(нямам място за по големи)отзад съм рязал кората и съм сложил големи-плеара ми е сони-звука е убийствен като качество и сила-имам впредвид ако не искаш да правиш дискотека :D !Успех с проекта
    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

    Коментар


      #3
      ...

      Коментар


        #4
        Макар на външен вид да са еднакви двата модела (това се прави нарочно от производителите, за да се спазва фирменият стил на дадената гама устройства) бих отбелязал че GT414 има една много полезна функция - USB вход!Предимството ще го усетиш, когато започнеш да записваш CD дискове, вместо да си копираш файловете на едно 2-4 GB флашче и си го носиш винаги с теб като клюбодържателче. За колонките - нямам мнение, само гледай мембраната и демпфериращата гума да са от надежден материал, защото те първи сдават багажа. Не че 20 HZ ще ги чуеш в колата.

        Коментар


          #5
          Избора ти е добър колега нещо като разлика която видях в двата модела е че ГТА3000 поддържа и джойстик ако се сдобиеш с такова нещо си е голяма глезотиика тия безжични дистанционни които ти предлагат са страшно неудобни за шофьора /трябва да проверя из сервиза може и да е изпаднал някои джойстик/

          Коментар


            #6
            Stilo написа:
            ... бих отбелязал че GT414 има една много полезна функция - USB вход!Предимството ще го усетиш, когато започнеш да записваш CD дискове, вместо да си копираш файловете на едно 2-4 GB флашче и си го носиш винаги с теб като клюбодържателче.

            Коментар


              #7
              ...

              Коментар


                #8
                Аз не знам защо но тук у нас хората не избират по дизайн, а той е от много голямо значение и производителите го знаят отлично това. За да си смениш една фабрична музика в колата трябва да има пълна съпоставимост между стария и новия модел сато дизайн, така че да не седи новата музика като на свинче - звънче. Какво имам впредвид? Осветяването на дисплея трябва да е максимално близко до това на таблото. Дори като сила на осветяване, защото и минималната разлика отклонява вниманието на водача. Порадитази причина прозиводителите предлагат модели с няколко десетки вида цветово осветяване, като някои имат и превключване на нощен режим - леко намаляване силата на светене при включени фарове. GT300S има сребрист панел, който ако нямаш други алуминиеви или сребристи детайли по таблото ще седи много неестетично и неестествено (лично мнение). Дори трапецовиндата форма на панела според модела на колата може да стои нелогично ако дизайнерите по интериора са наблягали на плавните извивки и лини. Ако имаш такива линии новата Arc Style серия на Panasonic ще допадне повече. Но дъгата в тях е осветена в приятно синьо, което пък ще пасне повече на немските коли. Alpine и Clarion са консервативни откъм дизайн и поставени във всяка една кола се открояват много силно. Те самите се водят престижни модели и държат да подчертаят присъствието си. Това може да се разбере и от цената им, която при аналогични показатели с модели от други марки имат наглостта да се предлагат с няколко стотин лева (евро) повече.Blaupunkt имат стабилен пазарен дял, поради договорите им за първоначално вграждане в средния клас немски автомобили. А той никак не е малък по обем - няколко милиона годишно. Но съответно качеството на тези модели не е от най-доброто - смяната на говорителите (прогаряне на мембраните, които почти винаги са хартиени) е първто нещо, което се сменя в музиката на Opel, WV и Audi. Тези които се продават не като OEM са със съвсем други показатели и качество на изработка и аз напълно бих им се доверил. Herz e марка, в която подобно на Magnat, мощноста е водеща характеристика и съответно очаквам да имат изкривен от истината звук при високи нива на усилване. Което в кола не е толкова осезаемо, при положение че вътрешните и външни шумове в купето са повече откъдето и да било - дом, стая, хале...Но като цяло избора трябва да е твои или консултация с някой гараж, за монтаж на музика, сблъскали се с не един проблем при озвучаването на различни модели автомобили. Примерно, слагаш бас-каса в багажника на Рено Меган и при 120 км/ч и средно ниво на усилване започва да бръмчи една опорна щанга в шасито ... направо да полудееш

                Коментар


                  #9
                  13-ките са кошмарно малки говорителчета! Не можеш да разчиташ на някакъв бас, а за сила да не говорим. В предните врати според мен, каквото и да сложиш-няма да свири. Ако искаш не бързай с предните колони, мога да ти дам да тестваш едни Kenwood http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=4355 и, ако ти харесат да ти ги дам за 40-50лв. Мисля, че дори са още в гаранция. Свирили са половин година в колата ми.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Ако искаш качесво не се спирай на сони ,с риск да бъда оплют .Един приятел си смени неото ,купи си сони незнам кой модел но прилича на първото и в сравнение с неото почети няма разлика .Излъга ги нещо в магазина до 3 дни подменяли стоките и го смени за некво жвц и сега е супер доволен ,а той разбира от музика и качесво.
                    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                    Коментар


                      #11
                      ...

                      Коментар


                        #12
                        Бас от говорители в вратите или по корите ако ще и 12" да са не очаквайте. Бях правил подобна глупост 2х 12 " на задна кора,а след това единия от тях го сложих в кутия даже не беше смятана и въпреки всичко свиреше в пъти по добре. Наблегни на предната линия да има приличен звук без да слиза много ниско и най важното кристални високи а това херц го могат но задалжително високите трябва да са отделно и да насочени към ушите. Задната линия не е толкова важна все пак не ми се е случвало да слушам оркестър или група на концерт от към гърба си. Загледайте се някои оригинално монтирани озвучителни системи в автомобили винаги високите са монтирани или в таблото или в колонките на вратите до конзолите на огледалата, а на задната линия почти винаги има само бас в вратите а ако има високи са насочени към пътуващите отзад но пак фронтално спрямо главите им. Високочестотни говорители на задната кора са безсмислица освен ако не се позлва сърраунд система 5.1

                        Коментар


                          #13
                          Някой ти е пълнил главата с глупости Нео не 70% а 90% са с чаркове на Самсунг . Жвц си пасват идеално с колони кенолд. Жвц е единсвената Японска компания която е с 51% държавно участие и се зглобява само в япония което значи качесво.Колкото за сони добри са но са капризни от към колони и ти трябват колони сони .В противен случай хвърлените на вятъра пари ще станат 700 лв .Иди в реномиран сервиз кадето имат схеми за всяка марка и модел коли на схемата е дадено на кое място се слага говорител и с какви точно параметри ,тогава се добива перфекно качесво ,а не голяма сила на звука. Това него казвам аз а мой приятел който поне 9 години се занимава с озвучение и случаино прочете темата .Но това все пак е савет а парите решението и покупката са твои ,Успех
                          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                          Коментар


                            #14
                            ...

                            Коментар


                              #15
                              Проблема си е твой пуснал си тема и няколко анкети искаш отговори даваме ти ,нема кво да се дразниш.
                              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                              Коментар

                              Working...
                              X