Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 2011 - нямам Aux режим.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 2011 - нямам Aux режим.

    Здравейте,

    Пускам тази тема с един много странен проблем които ми се иска да разбера защо така се случва.
    Имам Фиат Браво 2 - 2011 година със стандартното радио котето е със CD. Когато цъкна на бутона 'Source' ме прехвърля на дисплея м/у радиото и CD, обаче AUX не изписва - няма го този режим. Баща ми има същото браво но 2007-ма пробвах при него и там има и 3-те режима Radio>CD>AUX.

    Понеже той не слуша музика се разбрахме да сменя радиата, че после аз да си изкарам AUX кабел с Bluetooth модул. Всичко окей, смених ги след бая време ръчкане понеже нямам 'Keys' с които се вадят през двата отвора, после търсих в нета кодовете по сериен номер и след час и нещо два всичко тръгна. ОБАЧЕ след като го пуснах неговото радио което в неговата кола си даваше AUX режима, при мен същото не го показва.. а пък моето което няма такъв режим докато е в моята кола - в неговата го има. Супер странно явно не е от радиото.

    Иначе и двете са 1:1 еднакви и на външен вид и на букси отзад. Моята кола само където има този Blue and me модул с логото на windows и копчета на управление на волана, че е по-нова с 4 години.

    От какво зависи този AUX режим.. гледах един модул в Интернет 30 лв е само се слага в буксата на радиото но човека които го продава ми каза, че ако не ми се показва AUX режима няма да сработи.. идеи
    old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

    #2
    MES -> Proxy allighment procedure
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #3
      Tempras написа: Преглед на мнението
      MES -> Proxy allighment procedure
      Мога ли сам да го направя това или е нещо през диагностика...?
      old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

      Коментар


        #4
        http://download.fiatforum.bg/Books/Bravo_New/
        Виж тук дали няма книжка за касетофона.
        Сега видях че твоята е с blue and me а другата не е. Мисля че тук е заровен ключа от бараката. Blue and me ползва входа на касетофона и затова нямаш aux.
        Последна редакция от kiriluz1; 24.03.2022, 13:44.

        Коментар


          #5
          Хубаво е, че имаш Blue & Me, но колегата е прав, че ползва входа за Aux.
          Пробвах с едно такова - Bluetooth streaming & Aux към USB, но не стана. Уж руснаци го бяха подкарали на 159-ка, гледах го в сайтът drive2ru.
          https://kupi-si.com/image/cache/cata...67-800x800.jpg
          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

          Коментар


            #6
            Здравейте, мога ли просто да го спра този модул.. той си бачка но предпочитам да имам връзка с телефона за музиката. Ако някоя букса просто не я ползвам или пък махна някои от кабелите в буксите дали мога да го деактивирам, че после да сложа AUX/Bluetooth модула. Мисля, че пробвах да изключа буксата от горе която е /нещо подобно е при мен май/:




            но пак го нямах този режим да изпише AUX на радиото както е на другата кола.
            Прикачени файлове
            Последна редакция от CBETJIb0; 25.03.2022, 12:58. Причина: снимка
            old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

            Коментар


              #7
              AUX ще има само ако нямаш Блу&Ми-то.
              Обаче има един хак - правиш си един трак от 1-2 часа тишина на ЮСБ-то. Пускаш тази "песен" от флашката. Връзваш паралелно един външен кабел към входа на радиото (18-общ, 19-ляв канал и 20-десен канал) и пускаш музика от външен източник - примерно телефона ти.
              Ако искаш да изключиш модула, трябва да го разкачиш да не се вижда по КАН шината. Най-лесно е да откачиш модула от буксата му. Намира се отгоре при жабката. Голяма черна кутия със синя букса. Но пак ще ти трябва кабел, който след това от задната страна на касетофона да си изкараш АУХ изхода. Ако избереш махането на Блу&Ми-то, ще трябва да минеш през прокси процедура, за да не ти мига километража след това.
              Последна редакция от BO; 25.03.2022, 16:32.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                AUX ще има само ако нямаш Блу&Ми-то.
                Обаче има един хак - правиш си един трак от 1-2 часа тишина на ЮСБ-то. Пускаш тази "песен" от флашката. Връзваш паралелно един външен кабел към входа на радиото (18-общ, 19-ляв канал и 20-десен канал) и пускаш музика от външен източник - примерно телефона ти.
                Ако искаш да изключиш модула, трябва да го разкачиш да не се вижда по КАН шината. Най-лесно е да откачиш модула от буксата му. Намира се отгоре при жабката. Голяма черна кутия със синя букса. Но пак ще ти трябва кабел, който след това от задната страна на касетофона да си изкараш АУХ изхода. Ако избереш махането на Блу&Ми-то, ще трябва да минеш през прокси процедура, за да не ти мига километража след това.
                мхм гледах нещо подобно като хак да се подкара с “празна” песен. Там е, че моята флашк явно не става.. форматирах я на fat32 и на NTFS ли как беше.. 16гб е не знам от какво зависи та не я чете грам. Ще пробвам обаче и с друга и ако стане така ще е най-лесни начин. Ще “снадя” кабелите и ще драсна тук резултат.

                EDIT:

                С друга флашка тръгна музиката, ще пробвам метода с “празна” песен.. ще ъпдейтна темата след това.
                Последна редакция от CBETJIb0; 26.03.2022, 00:36.
                old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

                Коментар

                Working...
                X