Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не ми показва разхода на гориво на Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не ми показва разхода на гориво на Крома

    Здравейте,
    от 1 седмица съм собственик на Фиат Крома 2007г. преди фейслифта.
    Поизчетох форума , стигнах до извода , че като натисна копчето на лоста за круиз контрола трябва да ми ги покаже или съм грешка. Натискам копчето обаче нищо не показва. Кажете от къде се пускат тея данни на дисплейя на километража. Да уточна , колата няма навигация , от менюто съм настроил TRIP ON , настроил съм и да показва L/100 , но не знам от къде да ги покажа на дисплея. Ако е от копчето как да го оправя?

    И още 1 въпрос , ако си намеря навигация от друга крома , може ли да се сложи на моята (то ясно , че може , но заслужава ли си и колко струва тази екстра)

    Благодаря.

    #2
    я пробвай да ги пуснео от лосчето на чистачките. има бутон на него. от темпомата ти прави друго.
    за навигацията има нотта понръбна тема.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      За да ти покаже разхода на гориво и друга информация трябва да натискаш копчето на лоста за чистачките с надпис "TRIP" (поне при мен е така). С всяко натискане редува различни данни - приблизителен пробег с горивото в резервоара (Range), среден и моментен разход, изминати километри ("General trip"/"TripA" и/или "TripB", като тези километри можеш да ги зануляваш задържайки същия бутон за няколко секунди докато ти ги показва), средна скорост и т.н.
      За навигацията сам си прецени дали си заслужава или не, както каза колегата, има подобна тема. Аз лично не ползвам навигация много често, а когато ми се налага си ползвам навигацията от телефона (тъй като и аз нямам фабрично в колата). За целта си купих тази поставка за телефон в колата, стои ми в жабката и когато ми трябва навигацията си я слагам. Бих казал специално за Croma-та заспа, влиза стегнато в отвора за CD, стои визуално добре, качествена е като изработка, сравнително стабилно стои телефона. Малко кофти е, че трудно се слага телефона с една ръка и също, ако ползваш за музика дискове ще трябва да вадиш стойката всеки път, когато сменяш диска (аз не ползвам CD-то, а USB порта и не ми пречи). На прикачената снимка може да видиш стойката как стои, а в ляво се вижда и бутона "TRIP", за който ти писах по-горе.
      Прикачени файлове
      Последна редакция от valtera_; 09.05.2017, 16:06.
      Fiat Croma 1.9 16V MJet

      Коментар


        #4
        Да ти е честита Кромата, безаварийни километри, колега! Както казаха, колегите по-горе се натиска бутона на чистачките "TRIP", при мен след натискане първото, което показва е именно разход по борд компютър.
        Относно слагането на навигация, решението е твое!
        Успех, колега!
        link

        Коментар


          #5
          Благодаря , намерих копчето , нявсякъде уж гледах пък съм го пропуснал. Малко странни цифри ми показва , но предполагам , защото я карам предимно градско и километрите са още много малко.
          Кромичката е екстра , обслужих я смених всичко , останаха само гумите и акумулатора и е бетон.

          Коментар


            #6
            valtera_ написа: Преглед на мнението
            (аз не ползвам CD-то, а USB порта и не ми пречи)
            колега а ще кажеш ли това usb от къде го изкара ? малко като индианец питам ама няма как.

            Коментар


              #7
              а клапите?
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                колега а ще кажеш ли това usb от къде го изкара ? малко като индианец питам ама няма как.
                До предната запалката се намира USB порта. Прикачам 2 снимки (свалени от нета), като на първата съм ти оградил къде се намира, а на втората може да видиш как изглежда. В зависимост от нивото на оборудване обаче има и Кроми без USB.
                Прикачени файлове
                Fiat Croma 1.9 16V MJet

                Коментар


                  #9
                  Еееййй, как ме е яд, че и моята Кромичка няма USB !!! Опитвах да вържа нвито с mini ISO, ама..... само опитвах тук прочетох за "заглушаване" на телефонния канал или нещо подобно беше, ама.... уви... ще трябва фм трансмитер ....

                  Коментар


                    #10
                    Еееййй, как ме е яд, че и моята Кромичка няма USB !!! Опитвах да вържа нвито с mini ISO, ама..... само опитвах тук прочетох за "заглушаване" на телефонния канал или нещо подобно беше, ама.... уви... ще трябва фм трансмитер ....
                    Колега, а mini ISO-то, с което си опитал да вържеш, какъв цвят беше? Виж тук какво са дискутирали колегите в чуждестранния форум, че ако модела на радиото ти е Blaupunkt, трябва да ползваш кабел с жълта букса mini ISO, иначе със синята не ставало. Предполагам е обратното като не е Blaupunkt, би трябвало да стане със синята.
                    Fiat Croma 1.9 16V MJet

                    Коментар


                      #11
                      На кое казвате mini ISO ,на буксата за аукс ли ? На навигацията не съм го пробвал ,но на фабричното сд на крома съм ползвал аукс,буксата е отзад на мястото на чейнджъра до колкото си спомням ,а отпред при мен излизаше 3.5 мм джак и така си плейвах от телефона.
                      Поздрави!

                      Коментар


                        #12
                        Някой има ли представа дали може да се сложи афтермаркет версия на usb-то (както с круиз-а)?
                        Fiat Croma 1.8 140hp

                        Коментар


                          #13
                          mironov написа: Преглед на мнението
                          Някой има ли представа дали може да се сложи афтермаркет версия на usb-то (както с круиз-а)?
                          Yatour.
                          https://www.olx.bg/ad/yatour-fiat-al...tml#0c9f10f8f1

                          Коментар


                            #14
                            Мислех да си взимам такова животно, но ми се струва малко кофти - притеснява ме качеството на звука (ще съм много хепи от отзиви). Интересно ми е и какво трябва за стоковото.
                            Fiat Croma 1.8 140hp

                            Коментар


                              #15
                              valioboy написа: Преглед на мнението
                              На кое казвате mini ISO ,на буксата за аукс ли ? На навигацията не съм го пробвал ,но на фабричното сд на крома съм ползвал аукс,буксата е отзад на мястото на чейнджъра до колкото си спомням ,а отпред при мен излизаше 3.5 мм джак и така си плейвах от телефона.
                              Поздрави!
                              Ще обясниш ли като на индианец къде се намира аукс буксата и как да стигна до нея.

                              Коментар

                              Working...
                              X