Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със свързване на СД-няма радио

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със свързване на СД-няма радио

    Здравейте колеги,Днес реших да сменя радиото на фиата с СД и възникна проблем:Слагам СД-то и вкарвам буксите, но станциите не работят и се загледах с схемите на двете, но така и не се реших да пробвам да сменя кабелите.Моля за съвет кой кабел да разместя за да тръгне. Аз предполагам, че e оранжевия кабел трябва да е на над червения., а ако искам СД да работи без контакт, жълтият на мястото на оранжевия?отделно и да питам тази зелената букса за какво е? Пробвах СДто работи на флаш леви,десни, предни и задни са окВтората снимка е от оригиналното радио, а третата от СД-то
    Прикачени файлове
    Fiat Marea 2.4 JTD+
    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
    Renault 19/1.7mi/ - crash

    #2
    Какво имаш предвид под неработят. Не намира станция, просто върти честотите и шуми?
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      Буксата на антената вкарваш ли я в новото радио? Другите евробукси по принцип са със стандартна подредба.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        вкарвам антената и не намира станции само шумипробвал съм на FM1,FM2,FM3 и няма само шум.Ясно но на старото радио и тази са различни пиновете, не знам дали ще видите на снимкатаА като гледам на схемата на сд-то над "+" има ауто антена"+", а в момента там няма кабел
        Прикачени файлове
        Fiat Marea 2.4 JTD+
        Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
        Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
        Renault 19/1.7mi/ - crash

        Коментар


          #5
          Не да се обиждаш ама май въобще не си наясно тия букси дето си ги снимал за какво са. Изводите на евробуксата (тия 2 букси с по 8 пина) са единия ред 4 тонколони по 2 пина всяка , другата букса са 2 плюса, една маса , извод за автоматична антена (познат още като remote или включване на усилвател, авт.антена и т.н неща изискващи възбуждащ сигнал при включено радио) . В тия 2 букси въобще нямаш нищо общо с антенен сигнал , антената е на черен самостоятелен кабел обикновено разположен на другия край на радиото спрямо тези въпросни евробукси. Възможно е за новото радио да ти трябва преходник от оригиналната антена към радиото.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Ясно ми е за входа на антената, купих и преходник за антената и кабела е включен.Лошото е че е възможно сдто да е дефектно.Утре на работа ще пробвам да го вържа на на 12в и да видя ще работи само на антена Поне вкъщи така съм вързал ресийвърчето в кенефа
            Fiat Marea 2.4 JTD+
            Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
            Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
            Renault 19/1.7mi/ - crash

            Коментар


              #7
              След пробите се установи - изгорял тунер.Ще се ходи до техното за изваждане на едни бързи 100лефкизагледал съм този модел - SONY DSX-A42UIhttp://www.technomarket.bg/car-audio/sony-dsx-a42ui-09132299някакви препоръки за друг модел до 100лв
              Fiat Marea 2.4 JTD+
              Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
              Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
              Renault 19/1.7mi/ - crash

              Коментар


                #8
                Колеги, купих въпросното сонимного съм доволен от визия,звук...При първото свързване всичко беше ок, но се оказа, че не помни станции. Свалих го и размених червен с жълтия и жълт с червен и нещата заспаха Сега въпроса е кой с кой кабел да свържа, че да работи без контакт.
                Прикачени файлове
                Fiat Marea 2.4 JTD+
                Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                Renault 19/1.7mi/ - crash

                Коментар


                  #9
                  Жениш жълтия за червения
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #10
                    В това силиконовото по средата на жълтия е тройник - само вкарвам червения там и готово Довечера ще го оправя
                    Fiat Marea 2.4 JTD+
                    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                    Renault 19/1.7mi/ - crash

                    Коментар


                      #11
                      Те така>Може и да не е проблем, но си изолирай жълтия кабел от таблото и не го свързвай към снопа червен+червен+жълт.
                      Прикачени файлове
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        при мен се получава обратното, а именно:Тройника е на жълтия кабел и само трябва да мушна червения от цд-то в тройника, така и той ще взима захранване от жълтия.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Marea 2.4 JTD+
                        Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                        Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                        Renault 19/1.7mi/ - crash

                        Коментар


                          #13
                          Именно за това ти нарисувах схемата, подозирах, че ще го направиш по този начин )През жълтия минават 12В само при контакт, нищо няма да свършиш така, направи го както съм ти го нарисувал.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            ясноо :Д довечера пак го направя
                            Fiat Marea 2.4 JTD+
                            Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                            Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                            Renault 19/1.7mi/ - crash

                            Коментар


                              #15
                              По-скоро не колеги. Червения кабел по принцип е 12В през ключ. а жълтия е постоянен. Или би трябвало да ги свържеш както на картинката
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Working...
                              X