Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 2005г. - парктроника не работи(Parktronic unavailable)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 2005г. - парктроника не работи(Parktronic unavailable)

    Здравейте,прерових темите,но не намерих нещо подобно като проблем... Значи колата е внос и още отначалото светеше жълтия триъгълник и след първоначалната проверка изписваше (Parktronic unavailable). Единият датчик беше счупен,смених го с нов,но няма промяна.На кабелния сноп с датчиците имаше прекъснат кабел точно преди буксата,запоих я....Свалих модула за да търся нов за смяна и изгасна триъгълника на таблото,но започна да ми мига общият километраж. Молбата ми е за помощ от някой ,който се е сблъсквал с подобен проблем,защото явно проблема е или в модула или в окабеляването.. Всички датчици са здрави визуално,а и познат с подобен ФИАТ ми каза,че като бил счупен някой,пищял постоянно и затова предположих,че жабарите просто са го изключили да не пищи,но не ме огря Благодаря предварително на отзовалите се,нов съм във форума,но вече ми помогнаха няколко човека за разни проблеми,за което им благодаря от сърце

    #2
    Мига километража, защото си извадил модула.За да спре да мига се прави прокси алайнмънт (един вид обучение), но после като добавиш модула пак ще започне да мига.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Хубаво,но според теб от модула ли е проблема при предното съобщение (Parktronic unavailable)? Какво друго може да е ,ако изключим датчиците ?Ако има някой колега от София,който може да помогне или да ме насочите към някой читав майстор ще съм му благодарен

      Коментар


        #4
        По-вероятно още някой датчик и/или кабел.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          При диагностика показва ли кой датчик не работи (ако това е причината) или просто дава проблем в системата и се налучква?

          Коментар


            #6
            Показва си.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              парктронник

              виж зумера дали работи . работещи датчици вибрират като ги допреш.зумера се намира в колонката отдясно до задната кора.

              Коментар


                #8
                Проблемът е решен,оказа се зумерът :D Колегата samo az ми помогна много и ми даде зумер временно докато си намеря нов и вече имам работещ парктроник. Още веднъж благодаря на всички,които помогнаха с мнения по темата !

                Коментар

                Working...
                X