Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повтарящи се грешки на checking-а при стартирането

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Писах ти по-рано.Пад на напрежение на АБС модул като за начало.Всичко в тази кола е една плетеница (CAN) и таблото ти е просто уред за визуализиране, не знам защо се насочи към него.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #62
      Добре, аз го чистих конектора му (на abs-a), релета и бушони и спря да премигва abs fail. Къде мога да премеря колко ток отива към него, в смисъл кои пинове, знаеш ли? И естествено колко е нормалното напрежение там? И от къде отива този ток към него - вътрешно, външно табло? А за таблото... няма да се занимавам повече с него, мисля да взема друго само за проба да се убедя, че пак ще пищи и с "новото". До тук само 2 зависимости установих - когато я карам дълго с включено парно спира да пищи за ден-два, когато е лято почти не пищи. Вероятно някъде влагата "не й понася" ама где е да го ева...
      Fiat Stilo 1.9 JTD, 115 hp (2002), 3 врати

      Коментар


        #63
        Пинаута го има в eLearn.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #64
          Ок ще погледна.
          Fiat Stilo 1.9 JTD, 115 hp (2002), 3 врати

          Коментар


            #65
            Вече близо седмица от презапояването на ~1/3 от платката на таблото. Резултата е, че само 2 пъти ми даде brake lamp fail и нито веднъж abs/asr/ebd fail, като преди това максимум 1-2 пъти в седмицата не светваше brake lamp fail. За сметка на това пък днес ми изгоря дясната Стоп крушка и на таблото си изписа right stop bulb failure. Смених я и спря да свети символа на таблото. Когато изгори габаритна пък свети right/left rear tail bulb failure. Но до сега на изгоряла крушка не ми е светвало нищо с надпис Brake lamp Fail, който си свети пък без изгорели крушки (вече доста по-рядко)... шантава жабарска работа :D
            Fiat Stilo 1.9 JTD, 115 hp (2002), 3 врати

            Коментар


              #66
              Извинявам се за СПАМ-а предварително, но всеки път като видя темата и се чудя от какъв зор хората използват разни измислени думи вместо да използват български такива.......... Ако кажа че не се дразня ще излъжа..........Та оправете го това заглавие най сетнеРЕПИТАТИВНИ = ПОВТАРЯЩИ СЕ !!!!
              Stilo 1.9 JTD 115Hp

              Коментар


                #67
                Сори, че те дразни Ако и някой от модераторите го дразни, да я сменя, мен не ме. Такива думи използвам всеки ден на работа и съм им свикнал, за това и я написах така.
                Fiat Stilo 1.9 JTD, 115 hp (2002), 3 врати

                Коментар


                  #68
                  ivokolev написа:
                  Извинявам се за СПАМ-а предварително, но всеки път като видя темата и се чудя от какъв зор хората използват разни измислени думи вместо да използват български такива.......... Ако кажа че не се дразня ще излъжа..........Та оправете го това заглавие най сетнеРЕПИТАТИВНИ = ПОВТАРЯЩИ СЕ !!!!
                  Да. И мен много ме дразни. И понеже следя темата и всеки път имам неприятно усещане. Наистина е хубаво да си се използват българските думи. По-разбираеми са и приятни за четене. Моля автора да смени заглавието.

                  Коментар


                    #69
                    Няма да го сменя, аз го разбирам ако искат модераторите, няма проблем!
                    Fiat Stilo 1.9 JTD, 115 hp (2002), 3 врати

                    Коментар


                      #70
                      Който го дразни - да не чете.Докъде я докара, сега в студовете, разписка ли се пак ?
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #71
                        Ами веднъж - изключих контакта, после отново на контакт - не писука... снощи бе много студено и във Варна (аз съм в Левски, където ветровете се... чифтосват), но тая сутрин запали на 4-5-то завъртане на вала, от раз дето се вика (предвид времето) и не писука... мисля да си купя поялник с много малка "човка" и да мина цялата платка на таблото, отделно с нещо тънко да бръкна да изчистя всички дупки за пинчета на буксата му... що ли ми се чини че там не е чисто, като в операционна зала :D Друго което искам да изчистя, но ми е малко труднодостъпно е кабела (буксата) на стоп-машинката, макар, че я смених преди месец...
                        Fiat Stilo 1.9 JTD, 115 hp (2002), 3 врати

                        Коментар


                          #72
                          Но това че не писука, не значи, че няма проблем. Като й дам scan DTC с MES-а, ми пише грешки на can-а, лууз кънекшън на абс-а с инструмент клъстера... абе ще ги запиша и ще ти ги покажа (ако нямаш против, да ги погледнеш), мисля, че таблото верно си заминава, агонизира мамка му :D
                          Fiat Stilo 1.9 JTD, 115 hp (2002), 3 врати

                          Коментар


                            #73
                            Какво стана колега... някакъв резултат ? И аз се боря от известно време с тази грешка, но безуспешно.

                            Коментар

                            Working...
                            X