Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колони за Фиат Брава 1,2 2001

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    p.b.stoyanov написа:
    Здравей, ще те разочаровам малко без да подложиш фланци (аз си направих дървени) няма да стане номера. Алпините са гола вода, не вирят лошо, но моите първо единия почна да пръщи после и другия, и сега ще ги изхвърлям (sxe-5725s), другите sxe-2025s са подобри и не са ми правили проблем но ги продадох с кората, сега също се чудя какви говорители да си взимам, но със сигурност отпред ще сложа компонентна система 6,5 инча през усилвател а, отзад коаксиални 13см. на оригиналните места, и суб-бас в багажника в ляво от фибростъкло със 8 или 10 инча говорител в затворен обем. Ако искаш ще ти подаря фланците за 5*7 които съм правил, но трябва да си организираш транспорта относно пищчлките на таблото моите си работят заедно със алпина без проблем.
    Здравей! Защо да ме разочароваш - не става ли както съм го описал - поизрязал съм излишната пластмаса и просто да напасна говорителя? Или звука ще е е друг?

    Коментар


      #17
      Колега от форума е правил нещо подобно от оригиналния говорител е изрязал само пластмасата и върху нея е монтирал херц, които има същите отвори като алпина така че ще стане. Тия говорители обаче са гадни, като всички останали евтини говорители. за да имаш добър саунд си трябват скъпи тонколони.
      FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

      Коментар


        #18
        Усетих как се набутах с 30лв... Бях си взел някакви от Викиват Пловдив - за 29лв. сигурно щяха да свирят и те като алпина... Иначе толкова ли са зле в сравнение със стоковите?Само да успея да ги монтирам - утре ще бягам за по-дълги видии. Сега за капак и мидбаса спря, дано да тръгне, смятам да направя ресет на плеъра....P.S. При теб колега, колоните кривяха ли звука след 45 сила на звука от общо 60?Поздрави!

        Коментар


          #19
          Аз съм със Pioneer DEH-P65BT 4x50, на 30 почват да кривят леко, иначе като ги мина през HPF 125HZ стигат до 45 без проблем, говорителите са приемливи като звук, но колата си иска компонентна система пищялка в таблото и мидбас във вратата. За кората отзад ако не те дразни от време на време да тропа и не ти пречи да тежи повече си купи или alpine sxe-2035s или hertz dcx-690, ще останеш доволен.Качи после някоя друга снимка да видим какво си направил.
          FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

          Коментар


            #20
            p.b.stoyanov написа:
            Аз съм със Pioneer DEH-P65BT 4x50, на 30 почват да кривят леко, иначе като ги мина през HPF 125HZ стигат до 45 без проблем, говорителите са приемливи като звук, но колата си иска компонентна система пищялка в таблото и мидбас във вратата. За кората отзад ако не те дразни от време на време да тропа и не ти пречи да тежи повече си купи или alpine sxe-2035s или hertz dcx-690, ще останеш доволен.Качи после някоя друга снимка да видим какво си направил.
            Здравей, колега!Аз отзад нямам говорители, не смятам и да взимам. Целта ми беше да сменя тези на вратата. Доколкото знам, на таблото си има пищялки заедно с мидбас, а може и да греша...,, аз значи съм останал с грешното впечатление, че този говорител, който съм взел е мидбас и пищялки в едно. Ще кача снимки.Поздрави!

            Коментар


              #21
              Извинявам се за тъпия въпрос, но как изглеждат говорителите стандартните сложени в таблото на Fiat Brava?Малиии, колко съм бил тъп! Нямам нищо подобно на това под капачките http://forum.fiat-bg.org/files/05122...pgВместо това, жълтата букса е закачена на един стърчащ метален пин, явно целта му е да крепи кабела, когато няма колони.... Аз си мислех, че тези преднита са някак си вградени и не се виждат, като се махне капака.....Тогава съм бил забуден, че въобще имам пищялки на таблото. :D :D :D Причината за това е била, че звука разсейва и не съм бил на 100% сигурен, че имам въобще колони на таблото.P.S. Днес сложих и корите. Звука не е лош от колоните. Да попитам само, как е най-оптимално да се слушат, в момента съм дал HPF на OFF, така има чувствително по-голям бас. Или да го върна на стойностите посочени от теб, колега?Поздрави!

              Коментар


                #22
                p.b.stoyanov написа:
                Аз съм със Pioneer DEH-P65BT 4x50, на 30 почват да кривят леко, иначе като ги мина през HPF 125HZ стигат до 45 без проблем, говорителите са приемливи като звук, но колата си иска компонентна система пищялка в таблото и мидбас във вратата. За кората отзад ако не те дразни от време на време да тропа и не ти пречи да тежи повече си купи или alpine sxe-2035s или hertz dcx-690, ще останеш доволен.Качи после някоя друга снимка да видим какво си направил.

                Коментар


                  #23
                  Добре се е получило, HPF е високочестотен филтър, използва се когато имаш допълнителен бас със усилвател в багажника, функцията му е да отрязва ниските честоти(баса) към говорителите с цел да можеш да ги увеличаваш повече без да ги издъниш. Дръж го изключен. Купи си оригинални пищялки и ги включи в буксите на таблото не са скъпи 8-10лв.
                  FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

                  Коментар


                    #24
                    p.b.stoyanov написа:
                    Добре се е получило, HPF е високочестотен филтър, използва се когато имаш допълнителен бас със усилвател в багажника, функцията му е да отрязва ниските честоти(баса) към говорителите с цел да можеш да ги увеличаваш повече без да ги издъниш. Дръж го изключен. Купи си оригинални пищялки и ги включи в буксите на таблото не са скъпи 8-10лв.
                    Благодаря за съвета! Ще си взема. Може ли линк.Благодаря,Поздрави!

                    Коментар


                      #25
                      Ето ти линк, но не бих си купил от мегапартс потърси от продавалник или някой колега от форума който продава кола на части.https://www.megaparts.bg/product/vis...-103-ks-2001-g
                      FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

                      Коментар


                        #26
                        Благодаря!

                        Коментар


                          #27
                          То принципно да сложиш коаксиални говорители толкова ниско в краката е кофти. Целия звук идва все едно от стелките на колата.Това с пищялките явно само топ изпълненията като ELX са ги имали, аз съм карал 2 брави и 2-те нямаха. Затова и заложих на компонентна система защото филтрите и говорителите са си сметнати едни за други. Сега като сложиш високи на таблото ще имаш по 2 на канал и може да почне да врещи прекалено много. Отделно импеданса във високите ще падне на 2 ома...
                          Fiat Brava SX 1.4 12V

                          Коментар


                            #28
                            radi_nrj написа:
                            То принципно да сложиш коаксиални говорители толкова ниско в краката е кофти. Целия звук идва все едно от стелките на колата.Това с пищялките явно само топ изпълненията като ELX са ги имали, аз съм карал 2 брави и 2-те нямаха. Затова и заложих на компонентна система защото филтрите и говорителите са си сметнати едни за други. Сега като сложиш високи на таблото ще имаш по 2 на канал и може да почне да врещи прекалено много. Отделно импеданса във високите ще падне на 2 ома...
                            Именно по тази причина се разубедих. В интерес на истината, след като демпнах вратите, и след като се разработиха колоните, не са чак толкова лоши.

                            Коментар

                            Working...
                            X