Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колони за Фиат Брава 1,2 2001

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колони за Фиат Брава 1,2 2001

    Здравейте, купих Фиат Брава 1.2 2001 но е със фабричните говорители и колони и искам да ги сменя. Може ли да ми кажете размерите на колоните на вратите отпред и отзад и на пищялките на таблото ? Някакви предложения за по мощни колони от къде да взема? Иска ми се и на кората отзад да сложа 2 колони, но не знам как става .. ако някой го е правил да ми обясни защото аз съм малко неук в тези неща. Много благодаря предварително

    #2
    Високоговорителите са 5’’ х 7’’. Ето ти и два примерни такива:http://caraudio.bg/product/117/kenwo...sxe-5725s.html

    Коментар


      #3
      Мерси. Отзад какви да сложа ?

      Коментар


        #4
        http://www.avitel-bg.com/hertz_ecx-570-5_speakers тези за отзадhttp://caraudio-bg.com/Ground-Zero-GZIC-525X това сложи отпред (не съм сигурен за размера на говорителя 5.25 или 6.5) а пищялките в таблото.Ако искаш да свири хубаво и да напълниш мощноста на говорителите, сложи усилвател 4 канален нещо от рода на 4х100 като го захраниш с кабел поне 8кв директно от + на акумулатора и сложиш бушон, - директно някъде от някой болт по купето. Ако си с оригиналното радио няма смисъл от толкова скшпи компоненти, защото само силата ще се увеличи, а качеството ще е същото. Ако са ти скъпи като цена тези компоненти може и да измислим някакъв дру компромисен вариант, но трябва да кажеш бюджет в какйто да се вместим, заото до тук са ти 100 кинта усилвател, 40 лева кабелите, и към 300 говорителите. Помисли си и дали си заслужава да дадеш маса пари за музика, а не ги вложиш в подобряването на колата от към ходова част или мотор. Компромисният вариант ще са само колони, но без усилвател и там си на 100 лева само, но разликата дали ще я усетиш или не едн господ знае.
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #5
          Ако ива компромисен вариат какъв би бир той? Един приятел беше сложил отзад колони без усилвател и вадеше добър бас и чист звук и бяха евтини 80лв. ако знаеш такива давай ги и някви за вратите да сложа, а пищялките незнам дали има смисъл да ги сменям. Тези 300 - 400 лв. няма да ги дам за музика на този етап иначе колата е готова само музката остана.

          Коментар


            #6
            Компромисен вариант без усилвател е да смениш фабричното радио, което е първото нещо за изхвърляне - модел отпреди 15 години, крайните му стъпала са 4х5W - и да сложиш по-добри високоговорители, радиото не може да ги захрани. Така че взимаш един такъв адаптер:http://caraudio.bg/product/326/acv-2...htmlОттам нататък изборът ти е огромен, но ако бюджетът ти е ограничен, можеш да започнеш с това:http://caraudio.bg/product/467/kenwo...y.htmlСлед това сменяш говорителите в предните врати (пищялките в таблото можеш да оставиш, въпреки че новите ти високоговорители и те ще имат пищялки, ама свирещи в краката ти) - бюджетното рещение е това:http://caraudio.bg/product/127/alpin...s.htmlТака за около 190 лева ще имаш музика, в пъти по-добра от фабричната. За задни говорители няма смисъл да даваш пари - звукът трябва да идва отпред, а не отзад.

            Коментар


              #7
              За да се случат нещата се монтира компонентна система с 5/7 инча елипса във вратата и високите горе на таблото. Директен монтаж на говорителите във вратите не става, аз си направих от старите нокии адаптери. В тая тема съм описал целия филм по монтажа.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=114814
              Fiat Brava SX 1.4 12V

              Коментар


                #8
                Добре де имали модел 5х7 инча говорители за вратите на Фиат Брава да се монтира без преправяне на вратата или няма ?
                Fiat Brava 1.2 16V 80 к.с 2001г.

                Коментар


                  #9
                  Re: Колони за Фиат Брава 1,2 2001

                  bobioooo написа:
                  Здравейте, купих Фиат Брава 1.2 2001 но е със фабричните говорители и колони и искам да ги сменя. Може ли да ми кажете размерите на колоните на вратите отпред и отзад и на пищялките на таблото ? Някакви предложения за по мощни колони от къде да взема? Иска ми се и на кората отзад да сложа 2 колони, но не знам как става .. ако някой го е правил да ми обясни защото аз съм малко неук в тези неща. Много благодаря предварително
                  Здравей,Първо си смени плеъра, ако си с фабричния, разликата е голяма в качеството на звука с фабричните говорители!Тоест свирят си прилично.

                  Коментар


                    #10
                    pavel88 написа:
                    Добре де имали модел 5х7 инча говорители за вратите на Фиат Брава да се монтира без преправяне на вратата или няма ?
                    Колега, доколкото видях, тези говорители са с точния размер.... http://caraudio.bg/product/127/alpine-sxe-5725s.htmlАз даже сега си поръчах! Но да знаеш, че си нямаш и на представа, какви са ти сегашните говорители като качество (говоря за фабричните), докато не си смениш плеъра. Разликата е осезаема!Поздрави!

                    Коментар


                      #11
                      pavel88 написа:
                      Добре де имали модел 5х7 инча говорители за вратите на Фиат Брава да се монтира без преправяне на вратата или няма ?
                      Няма, дори и заводския е изнесен напред. Трябва или да си купиш фланци, които да изнесат новия говорител напред или да направиш като мен, взимаш 2 изгорели оригинални Нокии, подкарваш ги с дремела и си изработваш фланци. Тия Нокии наистина свирят прилично и ако са здрави може само едни високочестотни на таблото с необходимите филтри да сложиш ако колата няма. Аз втора Брава взимам и на 2-те високите в таблото липсваха.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V

                      Коментар


                        #12
                        radi_nrj написа:
                        pavel88 написа:
                        Добре де имали модел 5х7 инча говорители за вратите на Фиат Брава да се монтира без преправяне на вратата или няма ?
                        Няма, дори и заводския е изнесен напред. Трябва или да си купиш фланци, които да изнесат новия говорител напред или да направиш като мен, взимаш 2 изгорели оригинални Нокии, подкарваш ги с дремела и си изработваш фланци. Тия Нокии наистина свирят прилично и ако са здрави може само едни високочестотни на таблото с необходимите филтри да сложиш ако колата няма. Аз втора Брава взимам и на 2-те високите в таблото липсваха.
                        Заводския е 5x7, тоест къде е логиката да е преправян за да стане?

                        Коментар


                          #13
                          Нищо преправяно няма, заводските нокии са си изработени заедно с фланеца, отгоре лягат почти на равно, а отдолу са изнесени напред около 1 сантиметър.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V

                          Коментар


                            #14
                            Здравейте! Днес се опитах да монтирам Alpine 5x7 http://caraudio.bg/product/127/alpine-sxe-5725s.htmlНо като ги вързах (посредством преходник, който закупих отделно) Колоните на таблото спряха да свирят.... Тоест сега звука идва само от двете колони на вратата и адски ме дразни.... Все още не съм доизкусурил колоните, тоест не съм ги монтирал стабилно, както и не съм сложил кората. Но ми прави впечатление, колко слаби и смотани са спрямо заводските... При Pioneer 1700 кривят ужасно след 45 сила на звука, ако включа баса, ще каже човек че са издънени... Въобще аз исках да мина на малко по-добър саунд, без много претенции, но заводските вадиха супер бас, дори когато бяха скъсани!Дано се разработят, ако ли не майната му. Язък че облепях вратите и корите. Сега ако ми кажете, защо колоните на таблото не работят? Пробвах от настройките на плеъра да задам fader, но нищо....!Моля помагайте!Благодаря!

                            Коментар


                              #15
                              Здравей, ще те разочаровам малко без да подложиш фланци (аз си направих дървени) няма да стане номера. Алпините са гола вода, не вирят лошо, но моите първо единия почна да пръщи после и другия, и сега ще ги изхвърлям (sxe-5725s), другите sxe-2025s са подобри и не са ми правили проблем но ги продадох с кората, сега също се чудя какви говорители да си взимам, но със сигурност отпред ще сложа компонентна система 6,5 инча през усилвател а, отзад коаксиални 13см. на оригиналните места, и суб-бас в багажника в ляво от фибростъкло със 8 или 10 инча говорител в затворен обем. Ако искаш ще ти подаря фланците за 5*7 които съм правил, но трябва да си организираш транспорта относно пищчлките на таблото моите си работят заедно със алпина без проблем.
                              FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

                              Коментар

                              Working...
                              X