Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Навигация за фиат крома монтаж ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    малко фото
    Прикачени файлове

    Коментар


      #47
      още
      Прикачени файлове

      Коментар


        #48
        и още
        Прикачени файлове

        Коментар


          #49
          стига
          Прикачени файлове

          Коментар


            #50
            Аз сега виждам последните няколко поста.Много добре е станало.Аз също си бях харесал един кожен салон, но ми се досвидяха парите... Взех само задните кори със щорите и сега вече имам оригинални щори.После видях, че някой е купил шофьорската седалка и е развалил комплекта, тъй че... Ще го преживея

            Коментар


              #51
              И аз да приключа темата,всичко по навигацията е нагласено и работи.Използвах китайска антена от ибей за 20 долара (комбинирана за GPS и GSM) и най-обикновен микрофон с "предусилвател" за микрофон ,каквото и да значи това без него не става.Също така на главния плюсов кабел поставих времезакъснително реле на 6 секунди за да не ми записва грешка колата.Микрофона ми малко пращи ,но предполагам,че кабела му няма екран и в най-скоро време ще го сменя.Между другото как е фабричния ,чуват ли ви добре ? Намерих фабрична антена и микрофон на цена от 80 лв. ,но се колебая дали да ги купувам .

              Коментар


                #52
                Като говоря от фабричния микрофон не разбират че се обаждам от кола.Преди като бях с другата навигация, с телефон на блутут не ме чуваха много добре.И блутута вкарва доста шум.

                Коментар


                  #53
                  ще ми се да питам колегата valioboy относно навигацията-дай някакъв съвет бе колега какво да правя с тези бутони на волана за да тръгнат-седалките работят покрива оправихме и той работи,но управлението на навигацията от волана не ще и не ще .Къде да ходя и кой да търся.Ето и снимка на навигацията.Благодаря предварително.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #54
                    монтаж на навигация

                    valioboy написа: Преглед на мнението
                    Вече прескочих кода,преинсталирах firmware-a с включени контролери от колата и вече код ми иска само за старото ми радио ,а навигацията си се познава с колата .Сега съм на етап търсене на антени и микрофон ,също така и шейна.Другата пречка която срещнах е схемата на свързване на навигация ,няма нищо общо с радиото.Старото радио пускането и спирането през контакт се управлява от контролера на колата ,а на навигацията е с 2-ри плюс през контакт който аз нямам фабрично прекаран .Както и да е плюс си прекарах ,но проблема е че компа на колата си търси дали радиото е включено и като не разбере,че радиото е включено ,а контролера започне да предава данни регистрира грешка и километража започва да ми мига .Четох в чужд форум ,че това се прескача с реле за времезакъснение ,самата проверка на колата е 4 секунди след това спира да търси ,дефакто си търся времезакъснително реле на поне 4 секунди и така. Поздрави !

                    Привет
                    обясни по подробно как свърза 2-рия плюс и къде се включва релето.Прескочих кода но нещо свързваането ми куца

                    Коментар


                      #55
                      Привет колега,втори плюс трябва да си прекараш тъй ,като няма,а релето се слагаше на един от плюсовете и по-точно на този който е през контакт и пуска навигацията,идеята е да се пуска 6 сек. след като дадеш контакт,през това време вече е минала проверката на колата.

                      Коментар


                        #56
                        Монтаж connect nav

                        valioboy написа: Преглед на мнението
                        Привет колега,втори плюс трябва да си прекараш тъй ,като няма,а релето се слагаше на един от плюсовете и по-точно на този който е през контакт и пуска навигацията,идеята е да се пуска 6 сек. след като дадеш контакт,през това време вече е минала проверката на колата.
                        Благодаря
                        Получи се ,Постояният плюс там където е бушона на навигацията а от бушоните на колата с реле за време кум другия и работи нормално
                        А къде се включва микрофонът

                        Коментар


                          #57
                          Ето линк за схемата - http://dox.bg/files/dw?a=6e7b185bc2 .На конектор D пин 9 и 18 мисля ,че бяха,но сега като гледам схемата вътрешния май трябва да е на 8 и 16 и без предусилвател за микрофон при мен не се получи,кабела също трябва да е екраниран да няма смущения.Успех!

                          Коментар


                            #58
                            проблем с карти

                            Благодаря отново valioboy
                            Микрофон си намерих оригинален с плафон по-голям от моя, с някакви 3 бутона -единият бутон е автомобил с една кука отзад ,има и нещо като обемен датчик в двата ъгъла.НА моята крома накрайниците ги има, без този за микрофона.
                            Но да питам друго.Взех си и комбинирана - антена ,GPS и GSM (също оригинални) смъкнати от колата от която купих навигацията. Нямам грешка вече в систем за GPS . Имам картa RT3. ПРОБЛЕМЪТ е - чете CD излизат градове,улици при въвеждане на адрес но няма упътване ,няма карта (празен лист) .Направил съм ъпдейт на софт ето и линк с снимки
                            http://dox.bg/files/dw?a=f9b15677d9
                            http://dox.bg/files/dw?a=ae45518abf
                            http://dox.bg/files/dw?a=a5c8d763f5
                            http://dox.bg/files/dw?a=fe18911f37
                            http://dox.bg/files/dw?a=7636ceb672
                            Click image for larger version

Name:	IMG_20161103_073923_1.jpg
Views:	1
Size:	179,2 KB
ID:	2093982Click image for larger version

Name:	IMG_20161103_073922.jpg
Views:	1
Size:	233,9 KB
ID:	2093981

                            Коментар


                              #59
                              Антената не ти работи,да не си им объркал местата на двете букси за гсм и гпс ? Антената за GPS е активна с ток.Когато няма вързана антена прави така,понеже не може да те локализира.Също ако навигацията е внос от някъде от чужбина минава повече време при първо локализиране 15-20 мин. може да седи така докато те локализира веднъж.За микрофона буксата ли ти е отрязана? Фабрично микрофона мисля ,че в този плафон за който говориш.Успех.

                              Коментар


                                #60
                                антена GPS

                                valioboy написа: Преглед на мнението
                                Антената не ти работи,да не си им объркал местата на двете букси за гсм и гпс ? Антената за GPS е активна с ток.Когато няма вързана антена прави така,понеже не може да те локализира.Също ако навигацията е внос от някъде от чужбина минава повече време при първо локализиране 15-20 мин. може да седи така докато те локализира веднъж.За микрофона буксата ли ти е отрязана? Фабрично микрофона мисля ,че в този плафон за който говориш.Успех.
                                Цялото нещо е комбинирано
                                Антена ,GPS тел.
                                Накраиниците са сив и зелен GT5 + този за антена за радиото ,включил съм ги по цвят както са си на навигацията
                                но не съм включил антената за радиото което предполагам не е проблем но .......................
                                А за микрофонът трябва да стане - ще стигна и до него. По големият проблем е че навигацията е без носача за сим карта ,който не знам каде ще намеря

                                Коментар

                                Working...
                                X