Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внезапен проблем след смяна на крушка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внезапен проблем след смяна на крушка

    Здравейте.Сменях предна лява крушка за светлините, стандартно-със сваляне на гумата. Моторчетата за регулиране на фаровете също не работят-и тях свалих.След това опитах да запаля колата, но се получи ето това: https://www.youtube.com/watch?v=4JpH...ature=youtu.beПри свалено ляво моторче на фаровете и сменена крушка пробвах дали свети крушката и нямаше такъв проблем.Разкачих акумулатора.Клемите бяха здраво стегнати. Напрежение на акумулатора със сложени клеми-11,8V, а със свалени-12,03V. Сигурно съм направил нещо без да искам, но какво?
    STILO 115 MULTIWAGON 2003

    #2
    Почисти и провери клемите на АБ, и си провери масата на мотора и купето.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      кола

      Или ако нещо си укъсил извади бусите към фаровете и машинката и виж дали е прави пак така
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Извадих клемата на сменената крушка, почистих и стегнах клемите на акумулатора, масите са добре стегнати, но пак същия проблем.При опит да се запали се чува се едно постоянно "чаткане" от кутийката захваната за ламарината в средата на двигателния отсек /съжалявам че не знам точно какво е/.
        STILO 115 MULTIWAGON 2003

        Коментар


          #5
          Кутийката е релето за подгряване на свещите. Нещо си окъсил раотата
          Powered by Emzo

          Коментар


            #6
            На Бравата имах такъв проблем. Оказа се клемата на акумулатора, прегледай ги добре, защото моята на - беше уж стегната, но не правеше хубав контакт. Виж старателно, да не си дал нещо на късо
            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

            Коментар


              #7
              След като смених крушката и свалих машинката на левия фар пробвах дали работи крушката като дадох на контакт.Тогава нямаше проблем.Явно нещо съм направил при сваляне на втората машинка.Няма промяна за сега.
              STILO 115 MULTIWAGON 2003

              Коментар


                #8
                Проблема е решен.Оказа се слаб акумулатор.12,5V напрежение не стигат за тази кола.Благодаря на отзовалите се.
                STILO 115 MULTIWAGON 2003

                Коментар


                  #9
                  ssamm2 написа:
                  Проблема е решен.Оказа се слаб акумулатор.12,5V напрежение не стигат за тази кола.Благодаря на отзовалите се.
                  Тя да не работи на 220в?
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Сега се сетих като видях клипчето че и при мен това правеше когато ме изненада с умрял акумулатор, който карах 4 години, с нея го взех, а колко годишен е бил само той си знае! Имаше около 10В напрежение, при тебе на 12 да не иска малко е съмнително, провериха ли ти алтернатора дали зарежда добре?

                    Коментар


                      #11
                      BO написа:
                      ssamm2 написа:
                      Проблема е решен.Оказа се слаб акумулатор.12,5V напрежение не стигат за тази кола.Благодаря на отзовалите се.
                      Тя да не работи на 220в?
                      Мисля че е сбъркал цифрата може би 10.5в или 11.5в ама 12,5 да са и малко
                      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                      .

                      Коментар


                        #12
                        https://www.youtube.com/watch?v=XP0Cddj8e6g;) Не е от слаб акумолатор... и при мен се беше появил подобен проблем. Реши се след като почистих почти всички букси около двигателя кофти маса някъде...всъщност и аз по същото време бях свалял моторчетата на фаровете и мислех, че имат нещо общо, но дали?!?
                        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                        Коментар


                          #13
                          Е при мен си беше от слаб акумулатор със сигурност, а автора да каже дали се е оправило след слагането на читав акумулатор!!

                          Коментар


                            #14
                            Грешката е моя, не е 12,5, а 12,05V.При даване на контакт напрежението падна до 7-8V.Масите бяха замерени и нямаше проблем.Подадох ток от друг автомобил, запали нормално, но остана да свети само грешка на ABS.При пуснати фарове и около 3000 оборота зарежда до 13,8V.Акумулатора е свален и се зарежда.След малко го слагам и ще пиша за резултата.Колата е купена с този акумулатор преди три години.Не е зареждан до сега.Вчера видях, че е 62Ah.
                            STILO 115 MULTIWAGON 2003

                            Коментар


                              #15
                              ssamm2 написа:
                              Грешката е моя, не е 12,5, а 12,05V.При даване на контакт напрежението падна до 7-8V.Масите бяха замерени и нямаше проблем.Подадох ток от друг автомобил и остана да свети само грешка на ABS.Акумулатора е свален и се зарежда.След малко го слагам и ще пиша за резултата.
                              Точно кофти маса. Аз на твое място бих свалил и зашкурир всички маси, като преди да ги стегна бих ги намазал с технически възелин или мед. Същото и с клемите на АБ.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X