Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложение за премахване на раздел!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предложение за премахване на раздел!

    Колеги, имам предложение за премахване на раздела "Хайде да си премерим..." Последният час си го загубих в темите в този раздел, само за да разбера, че в него (раздел) нищо не се случва, само празни теми с хиляди мнения за уговорки и без някакви особени действия.Наистина потребителите на форума там си мерят всичко друго, но не и колите... Квалификации и епитети се ползват всякакви, в разрез с правилата на форума, обиждат се и се правят на мъже...Моето мениени е, че нашият дружелюбен форум няма нужда от такъв раздел... В крайна сметка се оказва, че 1,6 16v е непобедимо....

    #2
    Re: Предложение за премахване на раздел!

    Humppa написа:
    Колеги, имам предложение за премахване на раздела "Хайде да си премерим..." Последният час си го загубих в темите в този раздел, само за да разбера, че в него (раздел) нищо не се случва, само празни теми с хиляди мнения за уговорки и без някакви особени действия.Наистина потребителите на форума там си мерят всичко друго, но не и колите... Квалификации и епитети се ползват всякакви, в разрез с правилата на форума, обиждат се и се правят на мъже...Моето мениени е, че нашият дружелюбен форум няма нужда от такъв раздел... В крайна сметка се оказва, че 1,6 16v е непобедимо....
    Забавен е, за разлика от раздел Общи, в който са пълни глупости. Какво правим сега?

    Коментар


      #3
      Против !
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #4
        мчи аз там почти не влизам...нека има място за разтоварване на адреналина на младите
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          donnna написа:
          мчи аз там почти не влизам...нека има място за разтоварване на адреналина на младите
          да, но някой тъпчо може да се надъха от писаното там, да надуе до 200 км/ч с вървежната 1.6 16 и да избие нищо неподозиращи пешеходци по тротоарите.Повечето ’призиви’ в този раздел са в разрез със законите в страната. предимно за ЗДвП и ППЗДП.Аз съм ЗА премахването на раздела.

          Коментар


            #6
            Трябва ли да се опитваме да бъдем по-вярващи от папата? А призивите за пиене, напиване, прееб.ване и прочее не влияят ли пагубно на морала и здравето?

            Коментар


              #7
              Airfan написа:
              Трябва ли да се опитваме да бъдем по-вярващи от папата? А призивите за пиене, напиване, прееб.ване и прочее не влияят ли пагубно на морала и здравето?
              да, на морала и здравето, но не могат да причинят смърт или осакатяване на нищо неподозиращи невинни хора.??? не помниш ли шестимата загинали на Великден ???

              Коментар


                #8
                Това тук е форум - не е училище.Когато се взима решение за нещо е добре да се видят всички гледни точки.Ето пример - закриването на този раздел ще промени ли нещо в ситуация в която пиян кара и убива невинни хора?Има потребители които пишат в този раздел и то не само по теми в които се уговарят състезания. Ако го махнем няма гаранция че няма да продължат да го правят само че в друг раздел. Аз лично също не го чета и дори когато веднъж погледнах се изумих на езика който се ползваше в една тема от почти всички пишещи в нея.Всеки си има глава на раменете за да отговаря за действията си.Това че някой е писал нещо във някой форум нищо не значи!Има значение единствено какво е извършил!А между двете има огромна разлика - дори никой не може да твърди че от едното произлиза другото. Все пак административният екип на форума следи да се спазва добрият тон и да не се популяризират незаконни или неморални действия.Затова приканвам всеки който сметне че се е натъкнал на пост, който по някакъв начин нарушава правилата да натисне бутона за доклад. Според статистиката на форума на ден се пишат средно по 350 поста - няма как да изчетем и преценим всички.

                Коментар


                  #9
                  ilkor написа:
                  Това тук е форум - не е училище.Когато се взима решение за нещо е добре да се видят всички гледни точки.Ето пример - закриването на този раздел ще промени ли нещо в ситуация в която пиян кара и убива невинни хора?Има потребители които пишат в този раздел и то не само по теми в които се уговарят състезания. Ако го махнем няма гаранция че няма да продължат да го правят само че в друг раздел. ....
                  ДА, все пак е по-лесно да да аргументираш бездействието си, отколкото да постъпиш правилно - за това съм съгласен с теб.Нима смяташ аргумента "Ако ние тука забраним писането за незаконни съзтезания, те ще го правят другаде!" - за ПРИЕМЛИВ и МОРАЛЕН ?!?Като започнат да го правят другаде - ще го изтриете и от там, нима е толкова трудно да се досетиш. Вместо някой да следи дали човек с ’бан’ се опитва да помогне на колега при решаването на технически проблем с автомобила му и ’ да налага ред и закон’ ,по-морално и НОРМАЛНО е да изтрие теми с призиви за незаконни гонки и да предупреди авторите им.Не мисля, че аргумента "ако тук го забраним ще го правят другаде" е разумен. Ако започнат да го правят другаде - и там ще ги забранят..... разбира се всичко това отпада ако за теб е по-важно посещаемостта на форума и хитовете , от това - да се попречи на хора с малко акъл и много адреналин да си отганизират ’мероприятия’ застрашаващи невинните наоколо...не мислех, че изобщо ще се налага да пиша такива аргументи. Нима не мислиш, че спасяването дори само на един човешки живот си заслужава ’неудобството’ от засилен контрол или изтриване на този раздел ?

                  Коментар


                    #10
                    Както ти написах по горе не можеш да ми вмениш някаква вина само защото във форума имало такъв раздел. Факт е че няма как да спася ничий човешки живот дори и да го затрия.Потвърждавам че за мен е най-важно форумът да има възможно най-много "посещаемост и хитове". Защото аз съм администратор на този форум, а не баща на тези които са решили да се съзтезават.И правилата на форума са измислени не за да възпитавам някой или да му изграждам "правилен" мироглед за живота, а просто за да е комфортно на по-голямата част от потребителите.Ако ти ми ГАРАНТИРАШ по някакъв начин че премахвайки този раздел ще престанат тези състезания веднага ще го изтрия!------------------------------------------------------------------За потребителя с бан - не знам в каква връзка го намеси но специално аз се чуствам задължен към него понеже винаги когато съм го потърсил за помощ ми е помагал. Но това са наши лични отношения - когато става дума за форума се стремя правилата да са еднакви за всички поне доколкото мога да преценя аз.

                    Коментар


                      #11
                      - не се опитвам да вменявам вина на никой, явно не си ме разбрал правилно.- ако прочетеш предишния ми пост имайки предвид, че "не се опитвам да вменявам вина на никой" - може би ще ме разбереш правилно- разбира се не мога да ти гарантирам нищо - предполагам знаеш, кое е единственното нещо което може да се гарантира ?- също така съм уверен, че дори да има намаляне на посещаемостта заради премахване на раздела, то ще се компенсира от повишаване на качеството и репутацията на форума.- но все пак мисля,че не е правилно да се игнорира цял раздел , в който преобладаващо се пише и се възхвалява нарушаване на закона и което е по-важно застрашаване на живота на невинни ’случайни жертви’искрено се надявам, че си ме разбрал правилно. написах всичко по темата и не възнамерявам да ’я повдигам’ повече.

                      Коментар


                        #12
                        ilkor написа:
                        Ето пример - закриването на този раздел ще промени ли нещо в ситуация в която пиян кара и убива невинни хора?
                        И един загубен шмульо да се ограничи да не "прогледне" чрез раздела колко е "яко" да напъва с 200 все ще е от полза. Една идея, която също може да филтрира част от малоумниците - разделът да се вижда само за регистрирани потребители...Просто идея...

                        Коментар


                          #13
                          Много неща могат да се направят ... но обикновено преди да направя нещо си задавам въпроса какъв ефект ще има това.В този случай не виждам нито една разумна причина - не мога да си представя че е възможно пост във автофорум да накара някой да направи нещо което не би извършил ако не го е прочел. Или че едва ли не от форума е разбрал че колата му може да вдига 200.Освен това обобщаване за цял един раздел че бил вреден е несериозно. Ако в някой случай има прекаляване то мерки са се взимали и ще се взимат, но конкретно за него. Затова наистина разчитаме на потребителите да докладват неуместните според тяхната преценка постове.

                          Коментар


                            #14
                            Най-лесно е да не се прави нищо, това е вярно.Погледнах първите 4 теми от въпросния раздел. Във всяка имаше пример за нарушаване на закона или призив за рарушаването му.И то нарушаване по начин водещ до : http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=75585за да не съм голословен:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=68098 - много предложения и уговорки за незаконни гонки в рамките на градаhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=36953 - хвалби как се нарушава закона / в БГ няма шосе с разрешена скорост 150 км/ч/http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=54118 - има мнения ’карах с 210 км/ч Браво-то си" - къде в БГ е разрешена скорост 200 км/ч???http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=75046 - ускорения 40 -200 и гонка с над 120 очевидно НЕ на магистрала.

                            Коментар


                              #15
                              u_bo написа:
                              Най-лесно е да не се прави нищо, това е вярно.Погледнах първите 4 теми от въпросния раздел. Във всяка имаше преимер за нарушаване на закона или призив за рарушаването му.И то нарушаване по начин водещ до : http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=75585за да не съм голословен:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=68098 - много предложения и уговорки за незаконни гонки в рамките на градаhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=36953 - хвалби как се нарушава закона / в БГ няма шосе с разрешена скорост 150 км/ч/http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=54118 - има мнения ’карах с 210 км/ч Браво-то си" - къде в БГ е разрешена скорост 200 км/ч???http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=75046 - ускорения 40 -200 и гонка с над 120 очевидно НЕ на магистрала.
                              И? Прокуратурата ли да сезираме? - Отсега знам отговорът им!Имам предложение - да се заемеш да модерираш раздела - какво ще кажеш?
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар

                              Working...
                              X