Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за новия форум

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за новия форум

    1. Защо е заключена темата за въпроси относно форума?
    2. Като отида на дадена тема ме праща винаги на първата страница, а не на последната? Няма и бутон за "Последна страница".
    3. Защо работата е по-бавна от преди?
    4. Преди качването на снимки беше доста по-лесно и можеше да се маркират и качват по няколко наведнаж, а сега трябва по една няколко пъти.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    1. Както личи и от заглавието ѝ, целта на темата “Предстоящо прекъсване на достъпа до форума” беше да информира потребителите на форума, че се работи по преместването на форума и ще има прекъсване на достъпа (което беше само 1 ден впрочем).

    2. Ако имаш предвид бутона за отиване на последното непрочетено мнение - има го, както на предишната версия:

    Click image for larger version  Name:	2022-04-08-1.jpg Views:	0 Size:	104,7 KB ID:	2755899

    3. Нямам впечатление форумът да работи по-бавно от преди. Ако става дума за някакво драматично забавяне, моля да ми изпратиш (може и на л.с.) от какво устройство достъпваш форума, браузър, операционна система и пр.

    4. Предполагам, че имаш предвид качването на снимка от бутона на редактора - тогава наистина се качва само по една снимка. Но, ако използваш бутона Качи файл отдолу, няма проблем да качиш повече наведнъж.

    Click image for larger version  Name:	2022-04-08-3.jpg Views:	0 Size:	121,0 KB ID:	2755905
    След това пак можеш да вмъкваш изображенията вътре в съобщението, като при това можеш да избираш с какъв размер да са.

    Click image for larger version  Name:	100_2258.jpg Views:	0 Size:	153,2 KB ID:	2755900 Click image for larger version  Name:	100_2260.jpg Views:	0 Size:	158,7 KB ID:	2755901 Click image for larger version  Name:	000_0004.jpg Views:	0 Size:	89,1 KB ID:	2755902

    Click image for larger version  Name:	2022-04-08-3.jpg Views:	0 Size:	121,0 KB ID:	2755907
    Прикачени файлове
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #3
      За позиционирането. Преди при отварянето на темата винаги си заставаше на последните мнения, не че сега немога да натисна посочения бутон, но според мен не е интуитивен. В интерес на истината не го бях видял.
      Операционната ми система е WIN10 на лаптоп с браузър Опера, и преди си бях с нея.
      Все пак благодаря, надявам се че не съм създал неприятно усещане за критика.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Неищо не може да свикна с новия Форум. Като начало не помни паролата и винаги трябва да пиша .Уж давам да ме запомни ама не -
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          ...Все пак благодаря, надявам се че не съм създал неприятно усещане за критика.
          И аз се надявам да не е било просто критика.

          kluchar написа: Преглед на мнението
          ...Като начало не помни паролата и винаги трябва да пиша .Уж давам да ме запомни ама не -
          Това вече може да е проблем! Ще трябва да го проверим. Струва ми се, че има някакви аномалии, които подозирам са свързани с това, че в момента форумът може да се достъпва както с криптирана връзка, така и с некриптирана (идеята е да е само ssl).
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #6
            Междувременно обновихме и реорганизирахме галерията https://gall.fiatforum.bg. Мисля, че успяхме да съберем всички снимки, които имаше по стария сървър, и да ги подредим по албуми.
            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #7
              Този форум е много по неудобен от предния.

              Защо като отворя дадена тема винаги ми отваря страница 1 ,а не последната. Това е супер гадно и изнервящо.

              Коментар


                #8
                Съжалявам, че сме ти създали дискомфорт!
                Ама хайде без крайности, моля! Не знам кой къде цъка, но и в старата версия и в сегашната нещата са еднакви: при клик върху заглавието на темата (логично!) отивате в началото на темата (т.е. на първо мнение).

                Click image for larger version

Name:	last-post.jpg
Views:	242
Size:	55,7 KB
ID:	2755925
                Когато кликнете на бутон 1, отивате на първо непрочетено мнение (ако сте логнати в профила си). Когато кликнете на бутон 2, отивате на последното мнение в темата.

                За това, което спомена kluchar: по всяка вероятност си бил на http://www.fiatforum.bg (т.е. некриптирана версия). Сега вече е активирано безусловно пренасочване към https://www.fiatforum.bg (т.е. криптирана връзка) и би трябвало да го няма този проблем. Все пак, бих препоръчал да си редактирате шорткътите (favorites, bookmarks и пр.) да сочат към https.
                FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                Коментар


                  #9
                  Не знам кой къде цъка, но и в старата версия и в сегашната нещата са еднакви
                  А бе май не е баш така. Никога преди не съм цалил някакъв бутон, а винаги съм цъкал някъде на заглавието и винаги отиваше накрая.
                  Сега по навик си цъках пак на заглавията на темите и винаги отива на 1-ва страница. Което много ме дразнеше. Докато не си дадох умишлено време да открия дали по някакъв невидим начин мога да отида най-отзад (на последните мнения). Добре, че това е малко по-синьо и не ми отне толкова много време да го открия това "буточне", но (като обратна връзка) е досадно да го целя с такъв фокус. Не, че е кой знае какъв проблем, но е досадно. С намаляването на скоростта на курсора и резолюцията на мишкара става по-лесно, но за един форум да си развалям "свикването", просто се нагаждам и това е.
                  Последна редакция от BO; 11.04.2022, 16:42.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Шашнат съм! Все едно говорим за различни форуми. Нямам обяснение как така при вас клик върху заглавието ви е пращало на първо непрочетено (или последно?) мнение. Достъпвам форума от 3 различни места под различни операционни системи и с различни браузъри и винаги е било така, както съм го описал по-горе.

                    Понеже още не сме изключили старата машина (последни проверки да не сме забравили нещо), отидох да проверя как е в стария форум. Ами, както съм го описал е! За всеки случай пробвах с Chrome, Opera и Firefox - все същото!

                    Click image for larger version

Name:	old-forum.jpg
Views:	212
Size:	64,6 KB
ID:	2755928

                    Пак ще кажа, че нямам обяснение, но със сигурност концепцията на vBulletin е клик върху заглавието да праща в началото на темата (то затова и балончето при задържане на курсора показва началото на откриващия пост). Съответно затова ги има и бутончетата със стрелките, всяко със съответната функция - едното към първо непрочетено (нов) мнение, другото - към последното мнение в темата.
                    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #11
                      Даже за пръв път виждам/забелязвам, че е имало същите "щракалки" на миналия форум. Явно затова съм ги търсил в новата визия от функционална принуда. Никога не съм ги натискал и никога не съм отивал на първата страница. Даже ако съм искал да отида на 1-ва страница, правих го умишлено, най-често с натискането на цифрите със страниците под заглавието. А сега е обратното - ако преди е трябвало да целя 1-ката по някаква причина, рядко, сега "целя" тези стрелки умишлено, всеки път. И ми е "трудно"/досадно, защото това ми е действието по подразбиране. Поради тази причина допускам, че е имало някаква разлика спрямо обянението ти, защото няма как да съм се заблудил и да кажем да не си спомням.
                      Нека другите и те да споделят, но както го описа, все едно сме влизали в различни форуми. Че стана малко шизофренично.
                      Но не се оплаквам, а само споделям мнение. Сега тренирам прецизността на курсора. Още се упражнявам.
                      Последна редакция от BO; 11.04.2022, 18:51.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        За да бъде вълкът сит и агнето цяло предлагам едно елементарно решение на проблема с начална и крайна страница. Сложете като при други сайтове дава бутона "Първа" и "Последна" и край със споровете. Пак ще питам за скоростта, влизането е като по-рано, но при изпращане на написано се бави доста и като сложиш качването на файл доста се чака в сравнение от преди.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          Гаси и шизофренията. Пробвах в 3 други форума и си работят като този.
                          Обърках се. Нямам обяснение освен да не знам къде съм цъкал, но със сигурност не е било върху тези стрелки, защото сега научих за тях.
                          Сега като гледам скрийншота, най-вероятно да съм цъкал на последната цифра (страница) от темата. А бе обърках се тотално. Най-много, защото сега липсват страниците до заглавието, то да съм нямал друг избор освен да цъкна върху самото заглавие и това да ме е объркано.
                          Нека някой, който е по-млад и помни повече да сподели.
                          Последна редакция от BO; 11.04.2022, 22:43.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            Мисля, че много време отделихме на стрелкичките! Моето мнение е, че навигацията на vBulletin 5 като концепция е добра, дори има подобрения в някои отношения в сравнение с предишната версия.

                            Click image for larger version

Name:	nav-forum.jpg
Views:	174
Size:	149,4 KB
ID:	2755936
                            Във всеки случай, направо ви казвам, че няма да седна да я преработвам (което между другото си доста и мнооого пипкава работа). Особено при положение, че след 2 месеца работа по ъпгрейда (не само на бюлетина, между другото) и преместването на целия панаир има още куп неща за дооправяне.

                            NikMar, за скоростта на работа: пуснах аналогични търсения (само по една дума, т.е. резултатът е много страници) в стария и новия форум. Новият връща резултатите с около 20% по-бързо (приблизително, разбира се).
                            Другата проба, която направих е изпращане на пост с прикачена голяма снимка (5,4 MB). Тук има забавяне в сравнение със старата версия (може би с около 25%) - това сумарно, защото стъпките при качване на снимката и изпращането на поста малко се различават. При изпращане на мнение само с текст не виждам особена разлика (то и по-трудно се измерва, защото времето е малко).

                            Ще прегледаме логовете за евентуални проблеми, по някое време ще пусна и оптимизация на базата данни. Това е, което се сещам засега.
                            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                            Коментар


                              #15
                              Вече помни като се влезе веднъж с паролата-- ОПРАВЕНО--
                              Последна редакция от kluchar; 13.04.2022, 00:39.
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X