Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ланча делта 1,6 16v 103hp vs опел астра гси 2,0 115hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ланча делта 1,6 16v 103hp vs опел астра гси 2,0 115hp

    Здравейте, айде и аз да се вклуча. Според вас кой е победител. Делтата е с права тръба на генерацията и крайно гърне, олекотен маховик, шлаифана портвана глава. Опела е с олекотен маховик и шлайфана глава. 16’ джанти и на двете коли, само че делтата е с 205/45 а опела е с 215/45, бензин правен на делтата около 105октана , а астрата 98.
    Lancia delta II

    #2
    Ръждата с малко отпред според мен на 400м

    Коментар


      #3
      С20NE ще ти сипе според мен и то хубаво. Зависи и от доработките по колите, но "легена" ще бие според мен.
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        Това е интересно съревнование! И 2-те коли са правени, което ще рече, че изводи на база фабрични данни по-трудно биха могли да бъдат направени.Сякаш Астрата има преднина - главно заради кубатурата и килограмите, но пък тези 105 октана на Делтата ми показват, че нещата не са никак сигурни за немската машина.Залагам за Делтата! :D
        Fiat Coupe 2.0 16V

        Коментар


          #5
          Залагам на Делтата, че ще гледа задния номер на Астрата
          3.0CRD

          Коментар


            #6
            От доста време гледам в тоя форум, че почти всяко пускане на тема в този раздел със заглавие "Фиат " едикакъв си" срещу Опел"Еди какъв"". Ок може да са леки и да са сравнително по-бързи като мотори от горе долу същите като коне или малко отгоре фиати, ама немога да разбера какво толко им харесвате някои хора на тия грозни ръждиви дараци дето освен за къща за куче( ако имах) за друго не бих го купил.Опелите имат някакъв външен вид само тия OPC версиите от преди 2-3 години и то само сините.В дадения случай бих предпочел делтата, дори да падне.

            Коментар


              #7
              Е тука е точно затова - кой пада и кой го вдига. В случая Делтата го вдига на Опела .

              Коментар


                #8
                Няма конкурс за красота,а за гонка.Опела според мен ще е доста отпред
                Не е важно какво говорят зад гърба ти,важно е когато се обърнеш всички да мълчат!

                Коментар


                  #9
                  Re: ланча делта 1,6 16v 103hp vs опел астра гси 2,0 115hp

                  burziq_kn написа:
                  Здравейте, айде и аз да се вклуча. Според вас кой е победител. Делтата е с права тръба на генерацията и крайно гърне, олекотен маховик, шлаифана портвана глава. Опела е с олекотен маховик и шлайфана глава. 16’ джанти и на двете коли, само че делтата е с 205/45 а опела е с 215/45, бензин правен на делтата около 105октана , а астрата 98.
                  Сподели малко по подробно какви са доработките по делтата, колко мм е генерацията , с колко е олекотен маховика , с колко е свалена главата и много зависи как е портната главата , а и този бензин 105 октана как е направен ако е 100 октанов с октан бустер да знаеш , няма как да стане 105 , даже е по вероятно с добавката да си го понижил с около 2 пункта ако не ти се вярва виж това видео http://www.youtube.com/watch?v=2jbcCr2ll3c , аз имам брава сас същия мотор като делтата с малко доработки по него и с много леки джанти сам и бия такава астра с около кола и половина , имал сам с две такива астри гонки и двете ги бих , като бих парвата и то не беше с малко тоя вика другия пат ще ти докарам един приятел от опел клуба неговата варвяла по добре но и втория го утупах , имах и клипове на двете гонки но при преинсталцията на рс-то заминаха.
                  "ТЕ VW и Opel бягат бърже,защото ги гони ръждата"

                  Коментар


                    #10
                    Insane написа:
                    От доста време гледам в тоя форум, че почти всяко пускане на тема в този раздел със заглавие "Фиат " едикакъв си" срещу Опел"Еди какъв"". Ок може да са леки и да са сравнително по-бързи като мотори от горе долу същите като коне или малко отгоре фиати, ама немога да разбера какво толко им харесвате някои хора на тия грозни ръждиви дараци дето освен за къща за куче( ако имах) за друго не бих го купил.Опелите имат някакъв външен вид само тия OPC версиите от преди 2-3 години и то само сините.В дадения случай бих предпочел делтата, дори да падне.
                    Ако фиатките бяха по-добри коли от опелите нямаше да ги подаряват за без пари. И това с ръждата е изтъркан лаф на хора без собствено мнение, които не са могли да си позволят да карат немската машина. Имах опел астра 92-ра година 1.4 моно 60 коня, нивото на екстрите беше GL. По стечение на обстоятелствата сега карам punto elx 90 коня и честно да ти кажа едното климатиче и ел стъклата не могат да ме накарат да си променя мнението, че по-добрата кола беше астрата.

                    Коментар


                      #11
                      add2house написа:
                      Ако фиатките бяха по-добри коли от опелите нямаше да ги подаряват за без пари. И това с ръждата е изтъркан лаф на хора без собствено мнение, които не са могли да си позволят да карат немската машина. Имах опел астра 92-ра година 1.4 моно 60 коня, нивото на екстрите беше GL. По стечение на обстоятелствата сега карам punto elx 90 коня и честно да ти кажа едното климатиче и ел стъклата не могат да ме накарат да си променя мнението, че по-добрата кола беше астрата.
                      Пич сори,но си влязъл само да се заяждаш Първо темата не е коя е по кола от двете и второ малко не реално сравняваш два отделни класа Аз пък съм имал Вектра 1.6 91г,сега карам Дедра 91г и мога да ти кажа че опела никога няма да е нивото на Ланча По-темата,според мен Опел-а ще е отпред,както казват хората - кубика си е кубик
                      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                      Коментар


                        #12
                        Определено Опела е отпред.Ако Делта-та беше 1.8 16в,щеше да има шанс.
                        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                        Коментар


                          #13
                          @bravas - много добър клип !И според мен ц20не е отпред ако е в час.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            emzo написа:
                            @bravas - много добър клип !И според мен ц20не е отпред ако е в час.
                            Сажелявам за клиповете които ми бяха изтрити при преинсталирането на рс-то , а без тях няма как да ти докажа , имам само един дето беше ка4ен в нета но е с малко лошо ка4ество : http://vbox7.com/play:16daf9c5 този е от година и пове4е а от тогава колата е с още мани4ко по добре, но поне така трябва да варви на колегата лан4ията за да бие опела. Ще питам мо4етата с опелите дето по рано се пусках с тях ако искат пак да го направим , и ако се навият да се пуснем ще заснемем стартовете и ще ги ка4а.Писането на кирилица в този форум е задължително!Това означава и да не се използват цифри вместо букви!Модераторски екип на forum.fiat-bg.org
                            "ТЕ VW и Opel бягат бърже,защото ги гони ръждата"

                            Коментар


                              #15
                              до потребител add2house.- Съвета ми е да се регистрираш във форума на опел и да си хвалиш ръждясалата 19 г астра и не забравяй да вметнеш че фиат е толкова по-назад ама странно защо караш именно фиат! Да не говорим за сравнение на 2 автомобила в два различни класа. Надявам се втори пост да няма да след като си харесваш "легена" и да пишеш само в техния форум.Темата беше за съвсем друго нещо. Сори за спама, но просто не се сдържах! Успех !
                              Play Golf ,but not drive golf!!!
                              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                              Коментар

                              Working...
                              X