Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпрата е в историята; впечатления FIAT... VS NISSAN SUNNY

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    1. Хе хе возия да се търси от 2430мм колесна база да не би да е с торсион - а ама май ти не си с френска кола - извинявай забравих2. Ланчата ми е 2.0 литра ама като застана един до друг май слънце няма да я освети твоята колица, за това предположих че ще бъде чесна дръпката, ама ако толкова настояваш ще се пусна и с 1.6 8клапана типо и то моноинжекция (едновалов) да видим дали ще бегаш много здраво напред3. За разхода - не виждам колко е по-нисък от типото ми 1.64. Дизайна на таблото по-добро от на Бравото - без коментар5. Какво в повече има като показание върху таблото от на бравото?6. И аз се надявам д нямам правописни грешки7. На Темата съм сменил един термостат - на коя кола термостата е вечен? - а да и свещи съм сменил - поне за 34000км толкова (колата я карам лично 16000 км а за другите аз съм я поддържал)8. От 1.6 16кл мотор при 6000 оборота и степен на сгъстяване 9,8 за този двигател мисля че малко коне са изкарали - а да забравих да ти кажа че този двигател е разработван 70-те години (както и на фиата де )9. Ако имаш питане ще бъда доволен да ти помогна с нещо10. Другите неща по точките ги забравих.... п.п.1.Това не е заяждане а самно леки "въпросчета"2. Мисля че малко ни заблуди като пусна темата в "Хайде да си премерим конете" - по добре щеше да е в "Общи приказки" мисля - поне за това ни засегна с "дръпките"
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      и аз се включвам в гонката ! ще извадя една свещ даже колеги обърнахте го като на спора за летните гуменки .
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #18
        Колкото мога, аз винаги държа на точните цифри и факти а не по "преценката" на някой, а най-често тази преценка я дават така нашумелите "майстори" за някой автомобил, просто за автомобил който не харесва.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          ре!

          момчета, не забравяйте и Ценовия ФакТОР ниссан-а е под 4000, и то има и по 3.300-3.600 не лоши екземпляри, а това хич не е диапазона на бравото, според мен не толкова трябва да приемате това като пряко сравнение м/у ниссанката и бравото, колкото какво ви дава едната кола, и какво носи със себе си, и какво другата! Това беше замисъла ми! Както и да се гледа, ако сравняваме като мотори най-вече ниссан-а и бравото, по удачно е да гледате ниссан АЛМЕРА, което съвпада и като цени и като години фиатката! Сънито по скоро бих го приравнил /като години/ към типо, ама като кола го слагам на светлинни години отпред! /тука не ми се спори, щото до преди 1 седмица имах темпраи просто нямам кометар каква е разликата, даже темпрата ми я имаше в купувам продавам тука във този уреден форум/Значи, не зная дали ще има някой несъгласен, но например за разход, според мене колата е супер!Има някои неща, които не са точно по вкуса ми, ама за толкова пари..нали знаете: птребност--възможност---покупканапример не ми харесва това че скоростите са доста къси, което гарантира ускорение, но и по-голям разход извъм града, /на 5та предавка на 2000 оборота е със 67-8км по скоростомер/ , което значи че със скорост от 150-160 по магистрала хич няма да е икономична! Икономична може да е до 130 например!Обаче, ще се дръпнем против нямам...Другото за колегата с ланчата.. ХИЧ не знам каква ти е ланчата, ама като правиш такива изцепки, поне кажи каква е!!!! а ако е голяма редно ли е да го сравняваш? и какво като няма да се види слънце? Лотуса като е до С-класата вижда ли слънце,, а С-класата му гледа стоповете май..? /сравнението ми не е точно, но друго нещо целя с него/Според мене колата си е добра, и като се вземе в предвид че се прави от 1991 когато разработчиците на бравото още не са работили във фиат /това не е обида или заяждане/ сънито е по готино от всяко Типо! /с еквивалентен мотор разбира се/А за колегата с ланчата, какво ще кажеш ако бях с примера 2.0 ГТ 150кс? А? Така как ти харесва?Инак, на който иска ще покажа /на живо/ как изглежда под капака ниссан-а и само като си спомня темпрата какво *Сране* беше, направо изпитвам умиление, а колата има същите екстри!Който иска да гледа ама тея неща правят впечатление...Начина по който се затварят вратите, по който се движат Ел. стъклата, по който се развиват болтовете, по това каква е тапицерията и каква е пластмасата, мога да кажа, че това пикливо съни е класи над темпрата дори, като се има в предвид, че тя е голяма кола!Поздрави и ако имате мерак, другата седмица може да направим и дръпките
          Nissan Sunny N14 sedan 1.6 16V TWINCAM
          PETROL/LPG, pioneer P7600

          Коментар


            #20
            инфо!

            tomazo написа:
            и аз се включвам в гонката ! ще извадя една свещ даже колеги обърнахте го като на спора за летните гуменки .
            за тебе без да вадиш свещ, с мене ще дойде един приятел с голф 1.8 КР, да се пускаш с него, аз не съм ваща категория...Ама недейте да ме ПсУвате сега за голфа, аз не ги обичам тез коли, само дето са здрави и бегат, инак е грозно да се е Е*ало цялата рода, добре че има сума ти брони, решетки и какво ли не, само и само да изглеждат сносно!
            Nissan Sunny N14 sedan 1.6 16V TWINCAM
            PETROL/LPG, pioneer P7600

            Коментар


              #21
              Re: РЕ!

              DiStefano написа:
              turbobanana написа:
              4. Ниссан-а ми е правен в АНГЛИЯ, не в Испания!
              все таяне е от най-японските нали?освен това тази тема дето си я пуснале все едно да метнеш мишка в змиярникно все пак аз уважавам мнението ти от което личи че не си голям фен на ФИАТ
              не съм противник на марката фиат, изказва мнение, по-скоро! не казвам, че няма да карам фиат никога повече, просто за момента не съм впечатлен, че след като продадох един да търся друг Ама какво лошо има в това да е в англия? Мислиш ли че качеството там е лошо? Хайде да не казвам, че е по-добре от Италия /не че нямам мнение по въпроса/ ама можеш ли да твърдиш че е по лошо?А като се асемблират ДОДЖ ВАЙПЪР-и във АВСТРИЯ към днешна дата, колата вече не си е чист американски ВАЙПЪР така ли? ЪпсУрт...
              Nissan Sunny N14 sedan 1.6 16V TWINCAM
              PETROL/LPG, pioneer P7600

              Коментар


                #22
                Какво ли ще им се случи на нисана 2.0 и смешния голф кр ,ако попаднат на типо Sedicivalvole?
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  #23
                  на мене най -култовите победи са ми с една лада 1500 .аз обичам да правя състезанията така: от НД-като на културата до кооп.пазар на Люлин или друга точка . ,който стигне пръв е победител ,кви са тия глупости караш на 400 метра направо и газ колко може ,направо и баба ми може да кара и да натиска педала .
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #24
                    Мен пък ме кефи метлата на баба Яга!
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #25
                      1.Страшна реклама направи на темпрата, която си продал на членка на форума. Защо не и направи таква реклама преди да я продадеш . 2. Можеш ли да постнеш една снимка на таблото на сънито да видим какво толко повече има от на браво. Аз пускам снимка на моето табло, което е най-най простото възможно на браво. Чисто серийно. Даже няма ел.фарове, климатик, нищо. 3. Как можеш да сравняваш като цена кола модел 91г. и кола модел 96г. Тя твоята е просто морално остаряла.Последните модификации на твоята са 5г., докато бравото се произвежда от 11.95 4. За външния дизайн няма и да говоря...5. За една година, от както я имам, съм сменил само маслото, филтрите и една букса
                      Прикачени файлове
                      FIAT BRAVO 1.6 16V

                      Коментар


                        #26
                        инфо

                        divaka написа:
                        1.Страшна реклама направи на темпрата, която си продал на членка на форума. Защо не и направи таква реклама преди да я продадеш . 2. Можеш ли да постнеш една снимка на таблото на сънито да видим какво толко повече има от на браво. Аз пускам снимка на моето табло, което е най-най простото възможно на браво. Чисто серийно. Даже няма ел.фарове, климатик, нищо. 3. Как можеш да сравняваш като цена кола модел 91г. и кола модел 96г. Тя твоята е просто морално остаряла.Последните модификации на твоята са 5г., докато бравото се произвежда от 11.95 4. За външния дизайн няма и да говоря...5. За една година, от както я имам, съм сменил само маслото, филтрите и една букса
                        на 1вата страница има снимка на таблото на сънито, мойто е 1:1 100% същото!както сам казах, колата е по-стара, и като комфорт не отстъпва според мене!ти изглежда не си виждал бравота освен твоето за да казваш, че твойто табло е най-обиковеното!има едно табло да браво което е е*аси дървеното, даже в темата един колега го беше постнал като снимка!Не казвам че ниссан-а е по готин от бравото, а казвам, че като за годините си е по-готин от фиат, и че не се троши!Темпрата ми хич не беше лоша, и това че съм искал друга кола си е моя работа! Не правя антиреклама на темпрата, а говоря за фиат като цяло!Не и направих реклама, защото за парите които взех, мислех че ще купя някоя кочина, която само да ме вози от т.А до т.Б и това е! Обаче случих на кола, и това ме радва, мислех че новата ми кола ще е по лоша от старата, честно да си кажа...
                        Nissan Sunny N14 sedan 1.6 16V TWINCAM
                        PETROL/LPG, pioneer P7600

                        Коментар


                          #27
                          Под хубаво табло имам предвид това http://www.fiat-bg.org/forum/files/r...c_0032_523.jpg (надявам се, че колегата Згабровски няма ищо против, че му ползвам снимката, в противен случай я махам). В сравнение с това, моето е наистина на светлинни години назад. А за твоето писах да постнеш снимка, защото от онази не се вижда какви функции има повече Освен това съ карал 3 бравота и всичките бяха със съшщите като моет. Това, че съм сложил пръстени на циферблатите е друга история. Но браво с по-обиновено от това табло няма...
                          FIAT BRAVO 1.6 16V

                          Коментар


                            #28
                            ре

                            снимка ще има тея дни, но както казах е същото като това от 1ва стр. И ИМА ПО ОБИКНОВЕНО ТАБЛО ОТ ТОВА!!! ето го и него!не трябва аз да се уча за бравота, казах ти да погледнеш темата, от нея съм го взел!
                            Прикачени файлове
                            Nissan Sunny N14 sedan 1.6 16V TWINCAM
                            PETROL/LPG, pioneer P7600

                            Коментар


                              #29
                              Ами първо честита нова кола а,това, че ти харесва повечете от ФИАТ лошо няма все пак ти ще си го караш. :D Аз лично бих предпочел ТИПО 1.6. А то е на същите пари и години.

                              Коментар


                                #30
                                Re: ре

                                turbobanana написа:
                                снимка ще има тея дни, но както казах е същото като това от 1ва стр. И ИМА ПО ОБИКНОВЕНО ТАБЛО ОТ ТОВА!!! ето го и него!не трябва аз да се уча за бравота, казах ти да погледнеш темата, от нея съм го взел!
                                Мда както казах по-обикновено табло от моето за браво няма просто, защото това на снимката не е от бравО, а от бравА. Отвътре те се различават по табло. А това табло на снимката го има само няколко мес. от производствената гама на брава - от 11.95 до началото на 96..След това вече има и оборотомер...
                                FIAT BRAVO 1.6 16V

                                Коментар

                                Working...
                                X