Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6 16V v.s. BMW 1.8 i.s drag

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Re: !

    Fiat_Alfa_Fen написа:
    vrexcellent написа:
    да му земеш от 0-100 на такова бмв с 1.6 16в мотор ти трябва -спортен филтер-да нямаш катализатор на местото на него най добре хубав резонатор-хубави стещи ( едно то най важните неща ) -хубав бензин ( даже сложи некоя добавка по скъпа ) Иии.. да можеш да караш С тези неща които ти казах му зимаш 0-100 на това БМВ 100% !!А ако можеш да добараш 1.8 16V GT направо нема да прайш нищо само давай газ и му зимаш 200-те лева 200% :P
    Колега, аз с моето бившо браво им слагах до 120км БЕЗ ФИЛТЪР И ПОДОБНИ! С 95 бензин. Е виж да можеш да караш е важно, но ако колата си е запазена няма нужда от филтри и т.н.И колега Princo, немога да се съглася че набира по-бързо. Единствено на старта малко дърпа защото е задно ама не се цепи колкото браво. Както казах с моето бившо браво такова БМВ до 120 неможеше да ме бие. просто защото не е толкова оборотно. А и съм карал 318, върви в малките обороти, ама от 4000 до 6000 повече на звук го докарва. Докато бравото мисля че всеки знае че след 3000 оборота тръгва да върви, до 7000 +++++
    Колега Fiat_Alfa_Fen,незнам за твоето бивше браво,но аз моето съм го забелязъл 4е набира яко до към средата на 4ервената зона около 6 700 оборота след това се усеща 4е не иска пове4е,може би запушения ми катализатор до неузнаваемост има пръст в тая работа
    Nissan Primera 1.6 16v P11
    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #32
      искам пак да ви питам.Няма ли да му изиграе лоша шега факта че е на 18-ки. А какво прави този резонатор и какво е стещи.

      Коментар


        #33
        Резонаторът се монтира за да се ускорят газовете. Той придава въртеливо движение на димните продукти, което същевременно ускорява тяхното изхвърляне от системата. Газовете създават противодействаща сила и тя ги избутва навън. Това допринася за по-бързото изпразванене на горивната камера и до по-пълното й напълване със заряд от свеж въздух. Преимуществата на резонатора са: по-добро ускорение и гъвкавост на двигателя по време на движение. Също перфектно се съчетава със спортен въздушен филтър.Искал съм да кажа свещи ! моя грешка

        Коментар


          #34
          колега явно разбираш,препоръчай ми някакви свещи. Цената няма значение.

          Коментар


            #35
            Какъв ти е мотора ?

            Коментар


              #36
              superfiat написа:
              колега явно разбираш,препоръчай ми някакви свещи. Цената няма значение.
              Щом цената няма значение тогава избора е ясен:1. Denso IRIDIUM POWER- IK202. Denso IRIDIUM TOUGH-VK20YСпоред каталога на Denso тези свещи са за Браво/Брава 1.4/1.6/1.8/2.0А за 1.6 мотор след 7/99 година свещите са:1. Denso IRIDIUM POWER-IK162. Denso IRIDIUM TOUGH-VK16
              SEAT Leon Cupra 300
              Triumph Street Triple 765 R

              Коментар


                #37
                Аз небих ти препоръчал денсо поради простата причина че аз колко Денсо съм търсил да некажа на всички места са ментета или няква добра имитация ако си ги поръчваш от европа най добре ( ebay ) Иначе 1.6 мотора бих ти препоръчал : NJK BKR5EZ ( не BKR6EKC които ги пишат на всякаде ) Най вече бих ти препоръчал щом парите неса от значение :BERU PlatinumBERU Ultra - XМоя мотор е друг но ползвам BERU и мога да кажа че са супер а и като даваш пари поне знаеш че нема да са менте дори от България да си ги вземеш.А за Denso я оцелил я не а неса по-добри може би по префалени.Оптималния варянт пари качесто е NJK-то дето съм ти дал по-горе.Поздрави!

                Коментар


                  #38
                  Че аз например имам 3 комплектас джанти.Отде знаеш,че този и той си няма подходящи?Въожще не се навивай губиш.
                  Bravo 2.0 20V
                  Tipo 2.0 16V SediciValvole

                  Коментар


                    #39
                    Хах колега това ли караш ? "BMW 523i E-39 192к.с"Аз пък мога да заложа че негово Браво ще бие I.S-а а аз ще бия твойто!

                    Коментар


                      #40
                      !

                      Бре, тука сериозно стана. Айде колега накажи БМВ-то че да разберат че с Италианките шега не бива
                      EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
                      Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
                      ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
                      Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

                      Коментар


                        #41
                        колега сложи на бмв-то
                        ex Fiat Bravo 1.6 16v 103++hp,,Fiat Coupe 1.8 16v 1??+hp 97г ,Alfa Romeo 145 2.0 QV 1!?+ 96г ,Alfa Romeo 146 1.9 JTD +
                        Frord Focus 1.8TDCI+ chip 03г / BMW E46 320d
                        Може да си разочарован ако не успееш, но ще си обречен ако не опиташ !!!

                        Коментар


                          #42
                          Хмммм

                          Колеги, дайте да говорим сериозно. ISката както каза някои по нагоре е 145 коние и е към 1200 кила. Бравото е 103 коня и е 1050 ако се не лъжа. Power to weight ratio-то е 8 и нещо за BMW-то сресщу 10+ за Bravо-то (тва са кила на конска сила), комбинирано със задното, което дава по-добър старт... на хартия Bravo-то пада. Има около 1000 "ако"та от които зависи изхода на една такава гонка. Според мен за тия 200 кинта можеш да купиш нещо вместо да си мериш пишката с ISката. :D Може да е мъртва и както каза ти с тия големи джанти да неможе да тръгне, а може и да крие неприятни изненади под капака, така че поне според мен не си заслужава да дадеш 200 кинта за да разбереш. Разбирам да си с 2.0 HGT, ама не си. Във всеки случай, кавото и да решиш - успех!
                          Fiat Bravo '98 1,6 16v - Jovani
                          www.dolni.org

                          Коментар


                            #43
                            Съгласен съм ,че ако беше ХГТ положението може да е друго ,но сега мисля че няма особен шанс срещу БМВ-то твоето Браво! Виж само каква е минимална разликата във времената между 318иС и Браво ХГТ 147 ...http://www.zeperfs.com/duel752-556.htmНе мисля че ще можеш да го прескочиш...
                            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                            Коментар


                              #44
                              колеги,нищо не е пипано по bmw-то .возил съм се в него и това е причината да искам да се дърпаме.колицата ми е слаба но за мен е по важно да изляза и да покажа на швабите че не са толкова бързи.и да не забравяме че гонката ще е от 0-100 а не на 400м . и смея да твърдя бравока се напича добре за 1.6.не говоря само за себеси а за всички с този мотор.съседа ми караше такава is-ка и ми каза да не се замислям а направо да ходя да се пробвам.когато стане гонката ще ви кажа какъв е резултата

                              Коментар


                                #45
                                Абе аз към момента карам Браво 2.0 20В БМВ 2.5 и МГ 160ТФ а съм имал и Браво 1.8 16В и 318ИС.Залагам на 100% на ИС-ката.215 км таван срещу 205 с хиляда зора за Бравото 1.8 16В.На старт са на кантар кажи речи.Много зависи от шофера.Лично мен и 2.0 20В не ме устройва като старт.За крайна скоротст става ама влиза в критични обороти и ми хвърля маслото,което пак не си е работа.
                                Bravo 2.0 20V
                                Tipo 2.0 16V SediciValvole

                                Коментар

                                Working...
                                X