Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ускорение на някои автомобили от 0-140км/ч

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Grisha написа:
    Lestat написа:
    Що няма за Marea weekend 2.0 20v 155 turbo?
    Щот няма такава
    Колега lubobg ,явно не си наясно че точно след 100км/ч се усеща коя кола има коне и коя няма.Точно в това доускоряване се явяват разликите.Коли съответно 147 и 113 коня(Седичи и Брава 1.8 16) вървят много равно до 100,обаче от там нагоре разликата става космос.Мойта кола също не прави супер времена до 100,но доускорение от 100км/ч до 200км/ч на 5 без връщане на предавка на долу си ги прави за норматив.Въздушното съпротивление и мощноста на колата,а също така и възможността да я слага тая мощност на пътя реално са много важни фактори за движение над 100км/ч.Общоизвестно е че над 100км/ч въздушното съпротивление се увеличава някъде около 2 пъти.
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

    Коментар


      #17
      765) Fiat Brava 1.9 Td 100 cv. (97)....................................22.58хах до 140 незнам защо но си мисля че стигам по-бързо...ще засека и ще пиша...
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #18
        PuNtO

        Тва са много тъпи характеристики дет си ги вкарал колегаа ас със москала ше дигна от 0до 100 за 20-25 сек напрао са смешни а и невидях маи за пунто 1.6и. ма както и да е до 10 сек. некаде съм ги направилл Yellow_Flash_Colorz_PDT_09

        Коментар


          #19
          от 0-140 V@cho не гледаш ли
          FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

          Коментар


            #20
            Re: PuNtO

            V@cho написа:
            Тва са много тъпи характеристики дет си ги вкарал колегаа ас със москала ше дигна от 0до 100 за 20-25 сек напрао са смешни а и невидях маи за пунто 1.6и. ма както и да е до 10 сек. некаде съм ги направилл Yellow_Flash_Colorz_PDT_09
            Ти ако направиш от 0-140 за 10 секунди с 1.6 Пунто ,евалла!!! :D Класацията е до 140 км/ч!Виж малко нагоре в класацията какви коли го правят за 10 секунди!Купе 20вт го прави за около 12...така че си отговаряш на въпроса!!! :D
            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

            Коментар


              #21
              PuNtO

              абе не знам как ги мислите тия работи, но дори и да е от 0 до 140, пак таблицата ми се вижда скапана Тая класация е ма както и да е

              Коментар


                #22
                lubobg написа:
                Тази работа с 1.2 мотора за 30секунди до 140км. нали се сещате че нямя как да стане.Не знам колко му дават по книжка от 0 до 100 но едва ли е повече от 15 секунди.Е какво излиза: От 0 до 100 колата с този мотор ги изминава за 15 секунди примерно и после след като се е развъртял мотора от 100 до 140 ускорява за още 15 секунди .Ако някой има точните данни за 1.2 мотора като ускорение от 0 до 100 моля да ги напише.За мен тези 30 секунди са прекалено много.Подобни несъответствия правят впечатление и при други марки. Това разбира се е лично мое мнение.
                Ако става въпрос за 1.2 16в ускорението от 0-100 е 11.2секунди . И аз съм изненадан от някой данни и ми се струва доста страно . Някой знаели от каде са взети тези данни :P
                BRAVO-HGT PUNTO-1.2 16V SPORTING

                Коментар


                  #23
                  PuNtO

                  Не знам и аз от де са взети ма са много в грешка Yellow_Flash_Colorz_PDT_42

                  Коментар


                    #24
                    Re: PuNtO

                    V@cho написа:
                    Не знам и аз от де са взети ма са много в грешка Yellow_Flash_Colorz_PDT_42
                    И аз не знам откъде са я взели, но в челото ясно се вижда немското присъствие това говори много за автора. Защо е изпуснат в класацията флагмана на Ферари Маранело Еволюшън 2: 720 к.с. 0-160 км.ч - 5.9 сек. :D Сигурно защото е 2006 г. Абе какво да ви кажа такива класации си ги правят немците за да повдигат духът. Затова в класацията може да се видят всички немски лопки, а в световен мащаб липсата на тяхните конкуренти е очивадна.
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #25
                      Re: PuNtO

                      Съгласен съм, колега!!!Отсъства и Enzo-то! То също не мисля, че ще се справи по-зле от SLR например...Ама немците са си такива ,както каза ти! Ако те самите не си повдигнат духа, кой? Но това говори зле за тях и добре за италианките, защото немците са бързи само на хартия!!!
                      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                      Коментар


                        #26
                        Има и едно Нисанче :D няма да му казвам модела сещай се но и то липсва .А то трябва да е в първата петица :D
                        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                        Коментар


                          #27
                          Много спортисти липсват ако питаш мен!!!Това е факт!!!Не знам но на мястото на Porsche Cayenne Turbo(например) аз лично бих сложил Bugatti Veyron(пак пример)!!!И друго не мога да си обясня - как има в класацията екземпляри от една моделна гама с по-слаб двигател(например най-силният двигател на един модел е около 200 конски сили ,а в класацията присъства този двигател със 150 конски сили!)Има доста коли ,които липсват!Не зная от коя година е класацията но виждам доста коли от ’06 например!!!Иска ми се да вярвам ,че има коли които не са пропуснати умишлено!!!Благодаря на колегата за пускането на тази тема ,защото е доста полезна информация ,защото повечето сайтове дават информация за ускорението от 0-60 мили/ч(или приблизително 100 км/ч) ,а да не говорим ,че за някои модели доста трудно се намира такава информация!!!
                          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                          Коментар


                            #28
                            Според мен данните наистина са показателни и за това ги пуснах, иначе нямаше да се занимавам.Да уточня също, че данните не са взети от някъде, а са реално снети от тест на въпросния автомобил!Виждам, че някой хора си мислят, че като ускоряват до 100 км/ч за 10 секунди, то значи до 140 км/ч ще са за 14 или хайде 15 да речем Да се пробват и тогава да се изказват
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #29
                              аз днеска е така тестово се повозих - 0-80 ги направих за отрицателно време дето се вика, и после от 80 нагоре на 4-та предавка - до 120-130 ми се стори два пъти повече време колкото от 0 до 80. Ама ако бях прочел темата по-рано, щях да си засека 0-140 да видим.

                              Коментар


                                #30
                                Atanas71 написа:
                                Има и едно Нисанче :D няма да му казвам модела сещай се но и то липсва .А то трябва да е в първата петица :D
                                Кажи го, за да се помни и да се знае - Nissan Skyline GT-R (R32/R33/R34/R35) му е името
                                Peugeot 407 2.0 HDI

                                Коментар

                                Working...
                                X