Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизел срещу Бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аре и аз да се изкажа макар , че никога не чета раздела още по малко пък да пиша...Първо да кажа , че аз съм от много време на сам на нафта и не смятам да минавам на Н95, агу или ел. Второ ето едно сравнително клипче https://www.youtube.com/watch?v=rG1u9ldS_X8TSI- 220hp. 350nm/1500TDI - 185hp. 380nm/1800Трето да сравняваш бензин и дизел си е все едно да сравняваш водка и ракия и едното е добро и другото....В 24 часовите състезания дизелаците доминират последните 4-5г. Но всичко си е въпрос на вкус. Смятам , че за нашите Балкански сирумашки среди дизела е по подходящ хем дърпа из баира хем харчи малко....
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      @ФЕРАРИСТПринципно си прав...но всеки с мерака си...аз предпочитам да се возя на някоя печка отколкото на бензинова кола...естествено говорим за ежедневните "спортни" коли ...до към 200-230кс...примерно определено се спирам на 2.4JTD пред 2.2JTS...и още куп други подобни сравнения...в крайна сметка удоволствието е да караш турбо кола...а удоволствието да караш дизел турбо е по голямо от сравнима по мощност бензинова кола без турбо.... разбира се , ако и бензиката е със вентилатор нещата стават доста по различни относно мощност и т.н., но все пак бих търсил аналог на дизелово гориво...
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        Не е въпроса кой на коя страна е Вальо,а да се гледа обективно.Не става въпрос и за заяждане,проблема е че от тука спорещите знам със сигурност че аз и Феро караме на трасета,а аз да си призная без бой и по планински пътища с изкачване,спускане и доста завои.Та нашета гледна точка за двете горива за "спорт" е доста по-различна от на останалите,т.е. Вас.Ние не броим светофарните гонки или 5 дръпки на околовръстното за спорт,което не отрича практикуващите да го наричат така по една или друга причина.Развитието на турбо бензините е доста рестрикнато както от самите автомобилни фирми,така и от еко нормите които убиват всичко спортно.Това се знае от всички.Така че,дали дадена фирма ще си развие турбо бензинов мотор си е чисто тяхна политика,както виждате след последните промени на ФИА за ВРЦ автомобилите се появиха на доста марки - Пежо/Ситроен,Рено,БМВ и т.н. 1.6 турбо мотор с директно впръскване.Така че ще видим на къде ще си обърнат политиката автомобилните просиводители П.П.За мен единствения плюс на дизела е ниската себестойност за преминаване на 100км,което се обуславя с по-ниския разход на гориво в литри на 100км от бензиновите мотори,но само това. П.П.1. Ако не си ми видял подписа също карам и дизел,но виждам каква е разликата
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          Всичко идва от мизерията, аз да Ви кажа . Не е лош турбо дизела, последните 10-15 години се разви доста. От друга страна вече има и малки турбо бензинки които от 1л, изкарват 90-100 коня. Дизел това не го може :P .Та да се върнем на мизерията. АКО утре спечеля няколко милиона от тотото, дали пък няма да си взема нещо расово с поне 8 цилиндъра наредени у ВЕ, с 300-400 коня :D . Аз дизел пак ще си купя, ама за из града, нещо до 100 коня.
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            И аз съм на същото мнение , но битурбо дизел предпочитам :P
            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

            Коментар


              ivanko_rs написа:
              Развитието на турбо бензините е доста рестрикнато както от самите автомобилни фирми,така и от еко нормите които убиват всичко спортно.Това се знае от всички.
              Принципно мисля че даже от много малко хора се знае това, най вече тия дето интнзивно се интересуват от моторспорт........ Но пък всеки втори вече ще ти каже че в "последните години рзвитието на дизела много напредна".......
              Alfa 156 2.0 TS
              Alfa 156 20VTurbo
              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
              Locost TF1 3.0V6

              Коментар


                ФЕРАРИСТ написа:
                ivanko_rs написа:
                Развитието на турбо бензините е доста рестрикнато както от самите автомобилни фирми,така и от еко нормите които убиват всичко спортно.Това се знае от всички.
                Принципно мисля че даже от много малко хора се знае това, най вече тия дето интнзивно се интересуват от моторспорт........ Но пък всеки втори вече ще ти каже че в "последните години рзвитието на дизела много напредна".......
                В този ред на мисли да не би еко нормите да се въвеждат само върху бензиновите двигатели?
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  BO написа:
                  ФЕРАРИСТ написа:
                  ivanko_rs написа:
                  Развитието на турбо бензините е доста рестрикнато както от самите автомобилни фирми,така и от еко нормите които убиват всичко спортно.Това се знае от всички.
                  Принципно мисля че даже от много малко хора се знае това, най вече тия дето интнзивно се интересуват от моторспорт........ Но пък всеки втори вече ще ти каже че в "последните години рзвитието на дизела много напредна".......
                  В този ред на мисли да не би еко нормите да се въвеждат само върху бензиновите двигатели?
                  Ето виждаш ли - много малко хора виждат причините извън тия еко норми......
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    ФЕРАРИСТ написа:
                    BO написа:
                    ФЕРАРИСТ написа:
                    ivanko_rs написа:
                    Развитието на турбо бензините е доста рестрикнато както от самите автомобилни фирми,така и от еко нормите които убиват всичко спортно.Това се знае от всички.
                    Принципно мисля че даже от много малко хора се знае това, най вече тия дето интнзивно се интересуват от моторспорт........ Но пък всеки втори вече ще ти каже че в "последните години рзвитието на дизела много напредна".......
                    В този ред на мисли да не би еко нормите да се въвеждат само върху бензиновите двигатели?
                    Ето виждаш ли - много малко хора виждат причините извън тия еко норми......
                    Ами точно. Така изкарвате фактите, че все едно еко нормите са само върху бензиновите двигатели. А същото важи с пълна сила и върху дизелите.
                    ФЕРАРИСТ написа:
                    ....... Представям си тия печки от льо ман ако не бяха спечелили кво щеше да се изтъква.....
                    акото мирише, нали знаеш.А предполагам знаеш, че дизела е в състезание с набора си от ДПФ филтри също така. Няма оправдания в случая.Но не трябва да издребняваме до такава степен. Темата се касае не за утра-химер-мега модерните космически коли по тия писти, а за всекидневните автомобили по улиците. А там си важи закона - 150кВ са си 150кВ. Ако ще го караш за дръпка и двете ги държиш в оборотния диапазон, където произвеждат тия 150кВ и това е. И двата двигателя ще отдават относително еднаква енергия върху асфалта и това е. Останалото са лични предпочитания и мнения на различните потребители. Особено смешните издребнявания - тая върви повече. Защо? Ами защото му дръпнала с едно стъкло на предния фар. Страхотно. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      С технологии от преди трийсе години от ино и шес бензин хората са вадили илядо коня, ако карали на квалификации можело и две-триста повече...... След още трийсе години от сега нататък нафтата надали ще успее да изкара и половината на това..... За мен значение има възможността на продукта...... А тази на бенза е по голяма...... И това за мене винаги е края на дебата.....
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        ФЕРАРИСТ написа:
                        С технологии от преди трийсе години от ино и шес бензин хората са вадили илядо коня, ако карали на квалификации можело и две-триста повече...... След още трийсе години от сега нататък нафтата надали ще успее да изкара и половината на това..... За мен значение има възможността на продукта...... А тази на бенза е по голяма...... И това за мене винаги е края на дебата.....
                        Щом за теб технологията на бензин е някаква ултра велика, защо не преминеш направо към нитрометана, а се занимаваш с някакви детски колички, вървящи на някакво тъпо гориво? Нали целта ти е изкарване на максимална литрова мощност? Гледам, че това е доводът ти - литрова мощност и еко норми.п.п. Да те поправя - двигателите от преди трийсе години с тази мощност са били по 1.5 (поне най-мощните), не по 1.6.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          Дебата е за бенз и дизел.....
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            предлагам и една друга тема - Метан срещу Нитрометан Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                            FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                            FIAT Punto sx 75 '94

                            Коментар


                              slav4o_vt написа:
                              предлагам и една друга тема - Метан срещу Нитрометан Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                              По скоро LPG с/у CNG и CH3NO2 с/у NO2 Карайте си колите, на което гориво ви е кеф и не обръщайте внимание на дървените филосови около вас, по малко нерви, по спокоен живот
                              punto HGT

                              Коментар


                                ФЕРАРИСТ написа:
                                С технологии от преди трийсе години от ино и шес бензин хората са вадили илядо коня, ако карали на квалификации можело и две-триста повече...... След още трийсе години от сега нататък нафтата надали ще успее да изкара и половината на това..... За мен значение има възможността на продукта...... А тази на бенза е по голяма...... И това за мене винаги е края на дебата.....
                                Само където пропускаш колко е живота на въпросния двигател П.С Имам 250сс 43к.с 4-тактов мотоциклет и на 60-моточаса трябва да се сменя бутало, не че няма да изкара и повече, но пада значително мощността и рискуваш една торба пари

                                Коментар

                                Working...
                                X