Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БРАВО с/у другите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    kosta написа:
    Момци.....ще ви прозвучи мно’о надуто ......ама няма браво 1.6/16V на което да не съм му скъсал шортите( до сега съм се дърпал с 6 такива) аз лично признавам само Bravo 2.0/20V другите са пълен смях (лично мнение) без да искам да обидя някой
    гледам си от Люлин, аз съм с едно браво дето е пълен смях- под 2.0 20V е и ти предлагам една гонка, някоя вечер в тунела примерно, че е удобно там, или където си избереш ти
    ex Fiat Bravo GT

    Коментар


      #47
      Хора не сте прави да ругаете само другите производители.И те коли правят, и те знаят как да правят пъргави двигатели.Оня ден например видях едно Кадетче ГСИ как се изстреля пред мен на светофара, а и аз уж натиснах.Оня я караше като държавна жигула.Ама и тя вървеше.Отделно има и немалко 306-ци дето и те "понавървяват".И аз като цяло харесвам италианските автомобили.Но ако трябва да разсъждаваме трезво...и фиато има от кой да падне
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #48
        Никои не казва че Фиат е най- бърз, и че няма от кои да падне. Въпроса е че от 1.6 двигател а и не само тои, се постигат такива чудесни резултати като динамика икономика и ускорение че си заслужава да се похвалят италянските инжинери. ГСИ то дето се е изстреляло се е изстреляло благодарение на 2000сс двигател и мисля че 130 коня са маи тези мотори (за което не съм сигурен а и неми се рови да ги видя конете)Всеки може с голям мотор, не е въпроса да направиш 3000сс и 300 коня кола и да викаш че върви, те и БМВ много вървят в което спор няма, ама въз основа на какво!? - на голям мотор с много гърла, и с голям разход. Хватката е хем да е икономичен хем да е екологичен хем да върви. Е това се опитваме да похвалим в тая тема 1.6 16В щото за нищожните 103 кончета дето има оставя усещането за една доста динамична машина. Японците също са много напред в това отношение за което им свалям шапка. Техните мотори за разлика от наще са и здрави
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #49
          Не бих казал, че фиатските мотори не са здрави
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #50
            Slavi_Lancia написа:
            Никои не казва че Фиат е най- бърз, и че няма от кои да падне. Въпроса е че от 1.6 двигател а и не само тои, се постигат такива чудесни резултати като динамика икономика и ускорение че си заслужава да се похвалят италянските инжинери. ГСИ то дето се е изстреляло се е изстреляло благодарение на 2000сс двигател и мисля че 130 коня са маи тези мотори (за което не съм сигурен а и неми се рови да ги видя конете)Всеки може с голям мотор, не е въпроса да направиш 3000сс и 300 коня кола и да викаш че върви, те и БМВ много вървят в което спор няма, ама въз основа на какво!? - на голям мотор с много гърла, и с голям разход. Хватката е хем да е икономичен хем да е екологичен хем да върви. Е това се опитваме да похвалим в тая тема 1.6 16В щото за нищожните 103 кончета дето има оставя усещането за една доста динамична машина. Японците също са много напред в това отношение за което им свалям шапка. Техните мотори за разлика от наще са и здрави
            А наще мотори не са ли здрави? Тука вече сериозно се обърка
            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

            Коментар


              #51
              .....не и колкото японските
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #52
                Slavi_Lancia написа:
                .....не и колкото японските
                Айде обясни точно кое им е по здраво на японските,вадят голям ресурс от малки мотори и точно мога да ти кажа,че не издържат много километри
                ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                Коментар


                  #53
                  Grisha написа:
                  Slavi_Lancia написа:
                  .....не и колкото японските
                  Айде обясни точно кое им е по здраво на японските,вадят голям ресурс от малки мотори и точно мога да ти кажа,че не издържат много километри
                  Аз пък си мисля, че за издържливостта на двигателите има по-голямо значение КАК се кара една кола. Заводски заложения ресурс е от голямо значение, ама колкото и да е голям този ресурс, ако двигателя се държи постоянно във високите обороти, се амортизира бързо. Ако ще и Ферари да е Лично мнение
                  Fiat Bravo 1.6 16V 103 hp каталожни.
                  0-100 = 9.2 сек. Ами като дойде турбото ?

                  Коментар


                    #54
                    Grisha написа:
                    Slavi_Lancia написа:
                    .....не и колкото японските
                    Айде обясни точно кое им е по здраво на японските,вадят голям ресурс от малки мотори и точно мога да ти кажа,че не издържат много километри
                    Почне ли се такъв спор скоро няма да свърши, за японските никои няма да убеждавам, хората са доказали качеството на моторите си, ти да си чул за мотор с износен вал както нашите 1.4 ? или за износени маслени сегменти още на 100000 при 1.6 - 835А100 на фиат и ланча, за спукване на главата между двата калапана и то все на първи цилиндър пак на същия мотор. Даи ми един пример за лош японски мотор с доказан дефект и млъквам по темата. Предвид натоварванията на които са подложени тези машинки направо може да се каже че са железни. Не отричам че и Фиат и Ланча имат хубави мотори но дефектите при нас не са ли повече от на японките? Лично аз оставам с такова убеждение
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #55
                      Slavi_Lancia написа:
                      Grisha написа:
                      Slavi_Lancia написа:
                      .....не и колкото японските
                      Айде обясни точно кое им е по здраво на японските,вадят голям ресурс от малки мотори и точно мога да ти кажа,че не издържат много километри
                      Почне ли се такъв спор скоро няма да свърши, за японските никои няма да убеждавам, хората са доказали качеството на моторите си, ти да си чул за мотор с износен вал както нашите 1.4 ? или за износени маслени сегменти още на 100000 при 1.6 - 835А100 на фиат и ланча, за спукване на главата между двата калапана и то все на първи цилиндър пак на същия мотор. Даи ми един пример за лош японски мотор с доказан дефект и млъквам по темата. Предвид натоварванията на които са подложени тези машинки направо може да се каже че са железни. Не отричам че и Фиат и Ланча имат хубави мотори но дефектите при нас не са ли повече от на японките? Лично аз оставам с такова убеждение
                      Грешно ти е убеждението,когато японска кола изкара 25-30км без масло в мотора,след това издържи 4 месеца с тракащи адски биелни и основни лагери на ръчка(при всекидневно софийско) тогава можеш да претендираш,че са по добри от италианските мотори Има и издънки на италианките,както има издънки на всяка една марка,не съм някакъв болен мозък,но имаш много грешна представа по темата здравина на мотори японски/италиански Вие братче в тоя форум имам чувството,че истинските фенове на италианки се броят на пръстите на едната ми ръка,което е много кофти Повече се говори за общи работи отколкото за автомобили и като се заговори за автомобили,рядко това е фиат,стегнете се бе момци,вземете прочетете повече за марката,погледайте малко старите ралита със истинските машини (делта интеграле,делта с4,ланча 037,стратос,фиат 131 абарт...и още много други)....
                      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                      Коментар


                        #56
                        ...освен че сме фенове сме и реалисти А моделите които спомена, наистина ще се радвам да дойде пак такова време да се радваме на такива чудесни автомобили печелещи рали след рали, оставейки останалите да им дишат праха отзад. Еееее спомени.......
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #57
                          японските двигателите са по издръжливи ! личен опит,по бързо се развъртат и тръгват още от ниските оборотигриша-знаеш на сестра ми crx-а дет го караше,на 250 000км издухаха само сегменти (като казвам само-значи само,без абсолютно нищо друго),единственно тя го караше бавничо и като се има в предвид,че тя му беше трети собственик в бг,а около нея имаше още 2-ма които го караха и то не бавничко,с въпросния crx типо 1.8 16в го оставях 3-4 коли зад мен,браво 1.6 и 1.8 изобщо няма и да ги споменавамтова,че харесваме други коли не значи,че не сме фенове,поне за момента а и от споменатите коли видях само 1 фиат - 131аз фиат никога повече няма да си взема не,че се трошат или са некви "бъгави" ами дизайна им е гаден и не ми харесва,единственно стилото ми допада

                          Коментар


                            #58
                            pugsy написа:
                            японските двигателите са по издръжливи ! личен опит,по бързо се развъртат и тръгват още от ниските оборотигриша-знаеш на сестра ми crx-а дет го караше,на 250 000км издухаха само сегменти (като казвам само-значи само,без абсолютно нищо друго),единственно тя го караше бавничо и като се има в предвид,че тя му беше трети собственик в бг,а около нея имаше още 2-ма които го караха и то не бавничко,с въпросния crx типо 1.8 16в го оставях 3-4 коли зад мен,браво 1.6 и 1.8 изобщо няма и да ги споменавамтова,че харесваме други коли не значи,че не сме фенове,поне за момента а и от споменатите коли видях само 1 фиат - 131аз фиат никога повече няма да си взема не,че се трошат или са некви "бъгави" ами дизайна им е гаден и не ми харесва,единственно стилото ми допада
                            А това типо колко е било читаво? Имам приятел с ритмо 1.5 на 300хиляди с перфектен мотор Бравото не са в класа на хондата,по удачно е да я сравниш с пунто гт,близки коне и един клас Тогава хондата малко се поуаква а?А и в моите ръце хондата няма да излезе много здрава като мотор гарантирам Иначе то и ланчиите и алфите са фиат,обаче едните по късно са фиати И са доста добри,фиатите са си за народния човек,алфите са за спортните сърца,а ланчиите за лукса,но всичко си е фиат
                            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                            Коментар


                              #59
                              Slavi_Lancia написа:
                              ти да си чул за мотор с износен вал както нашите 1.4 ?
                              Този мит ми се струва нереален - колко 1.4 12V има без износен вал? Или иска някой да ми каже, че абсолютно всяко го износва бързо? Според мен, това е само вследствие на недобра експлоатация и съм решил да го докажа със мойто Браво - хайде да видим кога ще ми се скапе вала, при положение, че сменям маслото(SL клас само, последния път - Магнатек) на 7.5 - 8К и го карам на газ.Взех го на 138 000км, сега е на 150 000км и теста продължава...
                              pugsy написа:
                              дизайна им е гаден
                              Японския дизайн, пък е адски безличен, не може и дума да става при сравнение със италианския - всеки знае, че най-добрите дизайнери са жабарите А, за рали победи, рекорди и легенди, кой е нумеро уно?
                              1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                              Коментар


                                #60
                                единствения мотор (от японските), който заслужава повече внимание и респект е 1.6 литрови сивиков мотор от по старите, който наистина за времето си по мощност можеше да се сравнява с двулитровите, но с по-нисък разход. иначе италянските мотори са доста надеждни, дори спецове на тунинга като гай крофт са го признали, особено двувалките. естесвено и едновалките са си здрави, аз карах един 1.4 131, и му навъртях 80к км, като преди това беше на 240к и двигателя си вървеше перфектно (даже още си работи, но колата изгни), само припушваше помалко, заради уплътненията на клапаните.п.п. па за дизайн пък въобще да не говориме, пак изключвам некои сивици и особено последния.
                                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                                Коментар

                                Working...
                                X