Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.6 ще припада

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    dabadaba написа:
    Напротив, карал съм, дори съм си купувал. Но нямам възможност да си купувам всяка година нова. Засега и старата ми върши работа. Пак казвам, че колите, които караме, са за удобство и работа, а не за състезания!Това, че някой е решил, че неговата кола е по-по-най, си е негова работа и нова да си купи, пак няма да спи спокойно, докато не я направи "дзвер" и да върви като "самолет".И по същата причина някои си купуват всяка година нов телефон, щото стария няма как да се преправя, както колите.
    Аз, колега, нова кола не съм имал честта да си купя, не съм имал и възможността. Само съм карал. И не казвам, че старите не вършат работа, но просто нямат нищо общо с 1 нова кола.На мен също не ми трябват нови коли. Старото ми Фиатче ми вършеше същата работа, както и новото Рено, както и една 25 годишна друга кола. Но просто тези коли, които караме, са далеч от характеристиките и показателите, които са имали като нови, колкото и добре да са поддържани. Отделно, че като купиш 1 кола, не знаеш колко собственика е имала и какви интервенции са правени по нея.
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    Коментар


      #77
      Някъде в нета имаше статия, но не мога да се сетя за модела - Фиат или Алфа беше, с 2.4жтд двигател, та на 250к километра изкара повече коне от на 5к.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #78
        BO написа:
        Някъде в нета имаше статия, но не мога да се сетя за модела - Фиат или Алфа беше, с 2.4жтд двигател, та на 250к километра изкара повече коне от на 5к.
        В какъв смисъл повече коне ? При еднакви двигатели, по-старата кола е дала по-малко загуби ли ?Тия километри да не мислите, че са реални, където ги пише по колите ? Коли по на 15 години, пък на 150 000 км как ви изглежда ? Ако са карани в България цял живот е възможно, но в чужбина хората си карат колите. Там разстоянието до работа и обратно, ако е 40 км, за тях е нищо. Моята кола е на 163 000 реални км по сервизна книжка и километраж. Купена е чисто нова от Рено Еспас София и е карана само в България. Напълно реални километри са. Идва средно по 20 000 на година. А я си представете една 16 годишна кола, която е карана само в чужбина, да е на същите километри. Имам доста познати, които се занимават с коли. Сами си признават, че въртят километражите, щото като видят клиентите 200 000+ и изобщо не поглеждат колата, колкото и да е запазена.Бих желал да допълня мнението си с това, че не е важно само на колко години е колата, а и километрите. Аз бих предпочел да карам 10 годишна кола на 150 000 км, вместо 8 годишна на 180 000 примерно.
        Renault Modus 1.2 16v 2006
        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

        Коментар


          #79
          и защо да са далеч от характеристиките почти всяка една запазена кола си прави от 0/100 за времето което е написано.а за максималната скорост почти всяка кола я надвишава и вдига повече от колкото пише и см свидетел на доста такива стокови автомобили.

          Коментар


            #80
            uBaHoBB написа:
            BO написа:
            Някъде в нета имаше статия, но не мога да се сетя за модела - Фиат или Алфа беше, с 2.4жтд двигател, та на 250к километра изкара повече коне от на 5к.
            В какъв смисъл повече коне ? При еднакви двигатели, по-старата кола е дала по-малко загуби ли ?Тия километри да не мислите, че са реални, където ги пише по колите ? Коли по на 15 години, пък на 150 000 км как ви изглежда ? Ако са карани в България цял живот е възможно, но в чужбина хората си карат колите. Там разстоянието до работа и обратно, ако е 40 км, за тях е нищо. Моята кола е на 163 000 реални км по сервизна книжка и километраж. Купена е чисто нова от Рено Еспас София и е карана само в България. Напълно реални километри са. Идва средно по 20 000 на година. А я си представете една 16 годишна кола, която е карана само в чужбина, да е на същите километри. Имам доста познати, които се занимават с коли. Сами си признават, че въртят километражите, щото като видят клиентите 200 000+ и изобщо не поглеждат колата, колкото и да е запазена.Бих желал да допълня мнението си с това, че не е важно само на колко години е колата, а и километрите. Аз бих предпочел да карам 10 годишна кола на 150 000 км, вместо 8 годишна на 180 000 примерно.
            за 20лв ще ти поръчам книжка с колкото км. искаш,каквато информц. искаш,километрите на табло ще са същите и документи от 1ви собственик,съответно рено франция или италия ... в дупница правят всичко.май и ти си от хората къде си мислят км-те за реални
            F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

            Коментар


              #81
              wizard88 написа:
              uBaHoBB написа:
              BO написа:
              Някъде в нета имаше статия, но не мога да се сетя за модела - Фиат или Алфа беше, с 2.4жтд двигател, та на 250к километра изкара повече коне от на 5к.
              В какъв смисъл повече коне ? При еднакви двигатели, по-старата кола е дала по-малко загуби ли ?Тия километри да не мислите, че са реални, където ги пише по колите ? Коли по на 15 години, пък на 150 000 км как ви изглежда ? Ако са карани в България цял живот е възможно, но в чужбина хората си карат колите. Там разстоянието до работа и обратно, ако е 40 км, за тях е нищо. Моята кола е на 163 000 реални км по сервизна книжка и километраж. Купена е чисто нова от Рено Еспас София и е карана само в България. Напълно реални километри са. Идва средно по 20 000 на година. А я си представете една 16 годишна кола, която е карана само в чужбина, да е на същите километри. Имам доста познати, които се занимават с коли. Сами си признават, че въртят километражите, щото като видят клиентите 200 000+ и изобщо не поглеждат колата, колкото и да е запазена.Бих желал да допълня мнението си с това, че не е важно само на колко години е колата, а и километрите. Аз бих предпочел да карам 10 годишна кола на 150 000 км, вместо 8 годишна на 180 000 примерно.
              за 20лв ще ти поръчам книжка с колкото км. искаш,каквато информц. искаш,километрите на табло ще са същите и документи от 1ви собственик,съответно рено франция или италия ... в дупница правят всичко.май и ти си от хората къде си мислят км-те за реални
              Ела ми на гости и да идем в 1 сервиз на Рено. Там срещу 40 лв вадят историята на автомобила от техните сервизи, ако има такава. Ако се окаже, че колата ми е на реални км и е наистина купена от Рено Еспас София и аз съм втори собственик, ти плащаш разходите. Ако ли не всичко е за моя сметка и ще ти платя горивото до Павликени.Аз съм се нагледал на морги. Знам как изглеждат коли по на 150 000 реални км и по на "150 000" с изтърбушени седалки и волани готови да се разпаднат.Аз не си мисля нищо. Първата ми кола я купих на 155 000 км през 2010 година. Тогава беше на 13 години. Имала е 1 собственик в Италия и 1 в България. Имаше италианска сервизна книжка, водена до 120 000 км. От там нататък не знам какво е правено с тая кола и колко собственика е сменила, но ми вършеше перфектна работа 4 години и половина. Реното го карам от 6 месеца и не мога да се оплача също за сега.Интересува ме да си купя кола, която да ми върши работа и да не се троши всеки ден. Вече 5 години успявам в това начинание. А такива форумни разбирачи какво мислят - боли ме сайдера.
              Renault Modus 1.2 16v 2006
              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

              Коментар


                #82
                uBaHoBB написа:
                Лошото е, че има колеги, които започват да си фантазират, че колите им били уникално запазени и вървели страхотно и т.н., започват да си мислят, че са си купили най-хубавата кола на света и прочие... Тук имам предвид точно 1 колега, който май в тая тема не е писал и не искам да го споменавам, но по-наблюдателните ще се сетят за кого говоря.
                Аз леко се припознавам тук :д макар, че вече мисля друго. 2004 мисля е докарана от Италия, аз съм трети собственик в България. не се знае кой и колко я е карал в Италия. 265к "реални километри". Като за първа кола си ми върви добре. Казвам като за първа защото няма с какво да я сравня. Поне като я взех беше с нов акумулатор и са оправяни преден/заден мост.P.S. така и не видяхме една гонка.
                Drive It Like You Stole It | Гараж
                RIP Fiat Tipo '92 1.6

                Коментар


                  #83
                  Stann написа:
                  uBaHoBB написа:
                  Лошото е, че има колеги, които започват да си фантазират, че колите им били уникално запазени и вървели страхотно и т.н., започват да си мислят, че са си купили най-хубавата кола на света и прочие... Тук имам предвид точно 1 колега, който май в тая тема не е писал и не искам да го споменавам, но по-наблюдателните ще се сетят за кого говоря.
                  Аз леко се припознавам тук :д макар, че вече мисля друго. 2004 мисля е докарана от Италия, аз съм трети собственик в България. не се знае кой и колко я е карал в Италия. 265к "реални километри". Като за първа кола си ми върви добре. Казвам като за първа защото няма с какво да я сравня. Поне като я взех беше с нов акумулатор и са оправяни преден/заден мост.P.S. така и не видяхме една гонка.
                  Колега, не визирах теб Давам жокер, за да не се припознава никой повече :D Въпросният колега кара поне 1 мощен Голф.Иначе и моето Фиатче вървеше 1 идея по-добре от останалите стокови 1.6-тици. Многократно ме е изумявало. Няколко пъти съм се пускал с други 1.6. Но винаги съм мислел, че просто съм уцелил поддържана кола и че колата на опонента е по-неподдържана от моята и от там идва всичко. Никога не съм си мислил, че 13 годишният ми Фиат върви като за 120 коня.Много разводнихме темата. От къде започна темата, а къде отиде... Ясно е, че гонка няма да има. Вече явно няма смелчаги с 1.6. Тази легенда явно приключи своята рейсърска кариера... Вече само ще четем митове и ще си припомняме славните времена с Браво 1.6. Но и смелчагите с JTD нещо се покриха. Нека излезе някое Браво JTD и да ступа тая Хонда, ако все още са останали стокови такива, щото ако не са сток, ще трябва телескоп за Хондата. Имаше преди 1 колега с едно чипосано Пунто JTD Mk2. Той беше доста по гонките. Винаги обаче пускаше и клип за доказателство. Той май шамареше разни ей такива Хонди. Нека се включи той поне, та да ни отсрами.
                  Renault Modus 1.2 16v 2006
                  Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                  Коментар


                    #84
                    Знам, че не съм аз ама нямаше как да не се обадя :д иначе моята си върви с 200 минимум. 200, щото като пече и не се вижда какво пише на скоростомера, а само той е с най-ниската яркост. Иначе при по-тъмно време се кара със 100, вдигал съм веднъж 120 и намалих заради един баварец :D ама то и не е хубаво много да се бърза с такива коли де.
                    Drive It Like You Stole It | Гараж
                    RIP Fiat Tipo '92 1.6

                    Коментар


                      #85
                      Аз Фиата много го настъпвах. Правил съм му всякакви скоростни тестове. Пробвал съм го до колко върви на всички предавки. Определено с тези коли си е опасно. Карал съм със 190 на 4-та (това й беше максимума на тая предавка, а за 5-та нямаше място) по 1 междуселски път, приличащ на швейцарско сирене. После си дадох сметка, че при тая скорост и тия кратери, можеше да се хвърля някъде, но в онзи момент не мислиш, а само искаш да раздаваш пълна гас.Иначе Реното не го мъча. Повече от 140 не съм го карал. И 1 път му пробвах прекъсвача, че ми беше интересно къде е. Е, на 6500 е, не е като Фиата на 7100, но ...
                      Renault Modus 1.2 16v 2006
                      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                      Коментар


                        #86
                        Аз пък щото знам какво е прекъсвач :д
                        Drive It Like You Stole It | Гараж
                        RIP Fiat Tipo '92 1.6

                        Коментар


                          #87
                          На двигателите с ECU (компютър) има софтуерно ограничение на оборотите и компютърът ограничава достъпа на гориво. С други думи, както е при мен на Реното на 6500 оборота прекъсвача, колата развива тези обороти и колкото и газ да подавам, все тая. При Фиата на първа правех 60 км/ч при 7100 оборота. И колкото и да държа педала на газта заварен за пода, повече няма да развия от тая скорост, докато не превключа на втора. 190 например ги правех на 4-та при 6700 оборота и колата умираше. Нямаше толкова сила мотора, за да достигне до прекъсвач (7100 оборота) на 4-та. Прекъсвач достигах до 3-та - 140 км/ч при 7100.При карбураторните двигатели мисля, че може да се регулира дроселовата клапа да отваря само до определена степен т.е. дроселовата клапа контролира прекъсвача.
                          Renault Modus 1.2 16v 2006
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                          Коментар


                            #88
                            uBaHoBB написа:
                            Вече само ще четем митове и ще си припомняме славните времена с Браво 1.6. Но и смелчагите с JTD нещо се покриха. Нека излезе някое Браво JTD и да ступа тая Хонда, ако все още са останали стокови такива, щото ако не са сток, ще трябва телескоп за Хондата. Имаше преди 1 колега с едно чипосано Пунто JTD Mk2. Той беше доста по гонките. Винаги обаче пускаше и клип за доказателство. Той май шамареше разни ей такива Хонди. Нека се включи той поне, та да ни отсрами.
                            Ако колегата е навит срещу жтд(чипнато) да пише и ще се разберем за гонка,така че с жтд-тата не сме се покрили-просто колегата иска едноишес.Между другото в четвъртък след 17:00 ако има някой за гонки може да ги преборим(за София става въпрос)
                            Bravo 1.9d 97г

                            Коментар


                              #89
                              nsn написа:
                              uBaHoBB написа:
                              Вече само ще четем митове и ще си припомняме славните времена с Браво 1.6. Но и смелчагите с JTD нещо се покриха. Нека излезе някое Браво JTD и да ступа тая Хонда, ако все още са останали стокови такива, щото ако не са сток, ще трябва телескоп за Хондата. Имаше преди 1 колега с едно чипосано Пунто JTD Mk2. Той беше доста по гонките. Винаги обаче пускаше и клип за доказателство. Той май шамареше разни ей такива Хонди. Нека се включи той поне, та да ни отсрами.
                              Ако колегата е навит срещу жтд(чипнато) да пише и ще се разберем за гонка,така че с жтд-тата не сме се покрили-просто колегата иска едноишес.Между другото в четвъртък след 17:00 ако има някой за гонки може да ги преборим(за София става въпрос)
                              Колега, с чипнато няма да има смисъл. Интригата би била със сток.
                              Renault Modus 1.2 16v 2006
                              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                              Коментар


                                #90
                                nsn написа:
                                Ако колегата е навит срещу жтд(чипнато) да пише и ще се разберем за гонка,така че с жтд-тата не сме се покрили-просто колегата иска едноишес.Между другото в четвъртък след 17:00 ако има някой за гонки може да ги преборим(за София става въпрос)
                                Ще ти пусна телефона на ЛС, удари една шайба, за сега се очертава да съм свободен и може да замерим, само дано да задържи времето сухо
                                punto HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X