Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

E46 318 Ci, Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    S.W.A.T. написа:
    Ничии функции не съм иззел, просто питам Имам предложение фиат форума да атакува VW зоната с това, че не им вървят ТДИ-тата/не че е лъжа/ да проверим дали се толерира това в техния форум
    А я кажи, твоите "турбо резачки" вървят ли?Ако се върнеш малко по-нагоре в темата щеше да видиш, че колегата с Пунтото спомена за гонка между Нисан Примера 2.0 16 и ТДИ. Именно за това се намесих в темата.didich, стискам ти палци да "отнесеш" Нисана, въпреки, че от това което ми каза за него, би трябвало да те бие с много. Един съвет ще ти дам, пробвай да сменяш скорости, без да си махаш крака от газта. Пробвано е на Опел ГСИ и има ефект в ускорението.
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    Коментар


      Valiosport написа:
      А я кажи, твоите "турбо резачки" вървят ли?
      Малиии :D , намери кого да питаш. :D :D :D
      207 тиква автомат
      новокромаджия 2.4 печка

      Коментар


        Готови са да ти обърнат огледалата И най-важното е че не са виртуални като твоите ...
        '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
        '97 Coupe 16VT 262WHP+

        Коментар


          Valiosport написа:
          Един съвет ще ти дам, пробвай да сменяш скорости, без да си махаш крака от газта. Пробвано е на Опел ГСИ и има ефект в ускорението.
          Не мисля да си правя чак такива експерименти за едната проба, все пак с тая кола си карам хлапето на детска градина
          punto HGT

          Коментар


            Valiosport написа:
            На твоя дизел силата наистина му е само в старта... :D Малко повече съм ходил на гонки и съм се гонил от ТЕБ, за да ми казваш какво да правя!Доколкото си спомням ти си компетентен по всичко, преди ми спореше че ми били вдигани оборотите над 1000 на празен ход.Не ми се спори да ти обяснявам, ама айде ще ти кажа, щото рацинга ти е много далечен. При дизела, това, че ще дръпнеш първите 5 метра не те спасява, това се получава заради по-големия въртящ момент и ако си със 6 степенна трансмисия(в случая като мен), докато удариш втора и този до теб те е подминал вече на първа скорост. неговата втора свършва където свършва моята трета и вече съм на 4-та. И така на едно бягане на 400 метра съм изредил скоростите до 5-та. Излишно е да ти казвам, че при напомпен дизел е много важен съединитела, 95% от случаите втора скорост "не влиза". Да не говорим какво "блъскане" се получава в кутията. Именно за това не искам да се гоня, почти всички които познавам и ходят на гонки, имат по една кола за ежедневно каране и една такава която ползват само за гонки. На дизела най-голямата е сила е да го закрепиш на втора примерно с 2000 оборота, както е развъртяла турбината, подавате сигнал с клаксон и само стъпваш, вече трябва да знаеш, кога конкретния дизел "спира" да върви и да минеш на по-голяма предавка, иначе почва да тъпче на едно място.
            Щом за теб смяната на повече предавки при гонка на 400м е по-добрия избор е излишно да се занимавам с теб.Втора скорост не влиза при тези където не МОГАТ да шофират.
            Bravo 1.9d 97г

            Коментар


              http://www.diesel-club.com/forum/vie...hp?f=15&t=8726
              Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
              Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
              Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
              Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
              Убий скороста - Спаси дете!

              Коментар


                S.W.A.T. написа:
                Готови са да ти обърнат огледалата И най-важното е че не са виртуални като твоите ...
                Преди две седмици едно купе като твоето се мъчи да ми обръща огледалата, на два-три пъти, ама нещо го изгубих по пътя :D didich, нещо не пишеш в темата, да не се е отказал твоя човек с Нисан-а? Вярно, че беше гадно времето, но вече пътя е сух...
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  В София пътищата са мокри, не става, като подобри времето ще тестваме
                  punto HGT

                  Коментар


                    didich написа:
                    В София пътищата са мокри, не става, като подобри времето ще тестваме
                    Вярно е сутринта щях да прецакам дифа, заради мокрите пътища.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      Valiosport написа:
                      S.W.A.T. написа:
                      Готови са да ти обърнат огледалата И най-важното е че не са виртуални като твоите ...
                      Преди две седмици едно купе като твоето се мъчи да ми обръща огледалата, на два-три пъти, ама нещо го изгубих по пътя :D
                      Не е лошо човек да се въздържа от писане на глупости в някои моменти. :D
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        Алфа 147 1.9 нафтова печка хвърля ръкавицата да Дидич
                        Power Under Pressure

                        Коментар


                          WhitePower написа:
                          Алфа 147 1.9 нафтова печка хвърля ръкавицата да Дидич
                          Излизам веднага, ама тоя дизел май си го понапомпал, дай малко данни, ако е повече от 140-150к.с. няма да има смисъл п.п. Чух се с Орлин по телефона /препаратора на корси /, алфетката е към 160к.с., важното е газта да се раздава, само да оправи времето и мерим
                          punto HGT

                          Коментар


                            По добре сега от колкото след железата да наредя, че тогава ще е над 200 и хептен няма смисал А железата ме чакат да ми дойде музата или да се стопли малко
                            Power Under Pressure

                            Коментар


                              Сложете и оригиналния софтуер на тази алфа, за да сте равностойни.Предполагам сте наясно, че просто няма никакъв шанс срещу Пунтото. Ако по някаква причина Пунтото падне, или нещо не е добре технически или сте я "чипосали".Комшията ми има такава алфа 1.9 16в 140к.с само че неговата е с чип, трябва да го питам да направим един-два старта
                              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                              Коментар


                                pplk написа:
                                Valiosport написа:
                                S.W.A.T. написа:
                                Готови са да ти обърнат огледалата И най-важното е че не са виртуални като твоите ...
                                Преди две седмици едно купе като твоето се мъчи да ми обръща огледалата, на два-три пъти, ама нещо го изгубих по пътя :D
                                Не е лошо човек да се въздържа от писане на глупости в някои моменти. :D
                                не с лошо батенце, някви арл-и по 320коня са припадали и ти ще плачкаш
                                '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                                '97 Coupe 16VT 262WHP+

                                Коментар

                                Working...
                                X