Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С какво се отоплявате през зимата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    топло

    Сега се топлим на ТОК излиза ми по ефтино от това на /ПАРНО / ако може да се каже че е изобщо парно . при нас целия блок е на кой каквото намери но не и на парно . има някой локално парно на газ.на газови печки и на дъърва и въглища Отказахмесе че не излиза сметката . сега на ток имам 90 лв . за отопление и 60градуса топла вода . Имаме малко дете и на всякаде почти е еднаква температурата 19градуса а кадето спим и 23градуса
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #62
      :D Камина с водна риза.отоплявам 2 етажа по 70кв.но и много важно нещо,изолациите по стените,стъклопакети! КОЛЕГИ,много е важна изолацията!!! И добре че тая зима не е като другите,например като миналата,-18,-20градуса!
      FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
      FIAT MAREA1.6 16V

      Коментар


        #63
        Ммм хола с климатик Осака! В детската ( изолирани стени и дограма) с духалка! Доволен съм! Единственото неудобство ми е, че в детската стая се появява конденз от духалката и се появи мухъл....
        Lancia Lybra 2,4JTD '03
        Фиат Браво 1.9TD75 '97
        Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
        Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

        Коментар


          #64
          standox_brava написа:
          Единственото неудобство ми е, че в детската стая се появява конденз от духалката и се появи мухъл....
          Не е от духалката колега!
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #65
            И аз имам мухъл в нас - от прекалено плътната изолация е При мен се появи още при смяната на дограмата, преди да сложа изолация на фасадата Просто от разликата в температурите се получава конденз, в резултат на което се повишава влажността и влагата като няма от къде да се изпари, поради силно изолираните помещения - попива в стените, а по влажните стени се появява мухъла

            Коментар


              #66
              Kuku написа:
              И аз имам мухъл в нас - от прекалено плътната изолация е При мен се появи още при смяната на дограмата, преди да сложа изолация на фасадата Просто от разликата в температурите се получава конденз, в резултат на което се повишава влажността и влагата като няма от къде да се изпари, поради силно изолираните помещения - попива в стените, а по влажните стени се появява мухъла
              Напълно съм съгласен. Преди 2-3 години бяха плесенясали всички външни стени в апартамента ми и част от таваните. Казаха ми за един мисля Чешки препарат "SAVO". След като напръсках с него стана чудо. Плесента изчезна след 15 мин., стените избеляхя и до края на зимата мухъл не се появи. Има само един страничен ефект - ужасно мирише на хлор но за ден два се отмирисва. Вече има и други български препарати, които са по-ефтини и вършат същата работа.
              Peugeot 301
              Punto 1.9 JTD - на жената

              Коментар


                #67
                Пробвал съм абсолютно всичко познато на нашия пазар и мухъла не се маха - изчезва за малко и после пак

                Коментар


                  #68
                  Kuku написа:
                  Пробвал съм абсолютно всичко познато на нашия пазар и мухъла не се маха - изчезва за малко и после пак
                  Истината е:1) Добра ВЪНЕШНА изолация на стените, покриваща дори малко извън площа на вашата стена (т.е. плочата на пода/тавана + и по 20-ина см от стените на съседите).2) Аспиратор на готварската печка с външно отвеждане (не просто с активен въглен, а отвеждане към отдушник/комин/дупка в стената); естествено и редовното му използване!!! 3) Проверка на отдушника в банята. Често съседи от горните етажи махат комини/отдушници, или се запушват от паднали предмети. Проверката става със запалена кибритена клечка, поднесена към отверстието на отдушника - трябва пламъка да се издължи/отклони чуствително в съответната посока. Ако това не става вариант а) слагате активен вентилатор и набивате влагата от банята в съседите; б) дупки в стените и отвеждате влагата навън; грозно, но ефективно.4) След къпане в банята не оставяйте вратата отоврена докато помещението не изсъхне.5) По-често и продължително проветряване и отваряне на прозорци.
                  Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                  --- в сърцето завинаги... ---
                  Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                  Коментар


                    #69
                    Kuku написа:
                    ...а по влажните стени се появява мухъла
                    По точно по студените стени се появява мухъл,понеже там водните пари се охлаждат и кондензират,от там влагата на стената и после мухъл.Съветите които е дал Sandeto са много важни,при добре уплътнени помещения,проветрението е спасението.То със старите дограми не беше нужно да се проветрява,духа си от всякъде.

                    Коментар


                      #70
                      Kuku написа:
                      ...а по влажните стени се появява мухъла
                      И при мен от време на време се появява по ъглите на външната стена ,в смисал отвътре е ,но на тази стена дет са джамовете Сега се отопляваме на парно на газ .Има и топла вода и е топло през зимата .Ако се настрои добре вътре може да стане сауна естествено зависи и от котела ,пък и качва разхода .......едно време хит бяха акумулиращите печки
                      Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                      Коментар


                        #71
                        Зимата хич не ми се проветрява... много студено! Затова и от духалката се получава конденза.... налагало ми се е миналата зима ( големия студ) да забърсвам дограмата с кърпа защото тече вода по стените от нея чак....! Проучих нещата и разбрах как може да се оправи! Иска малко преправяне на самата дограма обаче... да се сложи нещо като одушник и да се отваря и затваря отвреме на време! Няма да повлияе на температурата в стаята ... само на влажноста! Ама така и не ми се е намерило време да проуча по подробно нещата и да го направя!
                        Lancia Lybra 2,4JTD '03
                        Фиат Браво 1.9TD75 '97
                        Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
                        Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

                        Коментар


                          #72
                          1 решение за мухала - Как се преборих с конденза и мухъла вкъщи...През лятото на 2005 година трябваше да направя основен ремонт на жилището си. Реших да приложа университетските си знания на практика. Спрях се на ,,класическия тип
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #73
                            Не е по темата, а за човека с климатиците. Ето на мен пък, как доставиха готварска печка от Технополис, при положение, че им казах, че ще има сама бременна женаи трябва да качат печката поне на площадката. Казаха, че няма проблем, обаче какво се получава - идва буса, без да гаси двигателя стоварват и след по-малко от 20 сек вече ги няма. И аз от 30км трябва да се връщам. Пратих им едно гневно писъмце, че иотговор получих, ама к’во от това.http://store2.data.bg/trace/S3400001a.JPG
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар

                            Working...
                            X