Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С какво се отоплявате през зимата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С какво се отоплявате през зимата?

    Споделете от какво отопление се спасявате от студа?Аз съм в Горна баня и тук сме газофицирани. Доволен съм от газта, но определено трябва да инвестирам занапред в нова дограма, а след това и изолация.

    #3
    отопление

    Аз съм на тец но отоплението ще е на ток нещо много скъпо на тец за 1 стая и много за топла вода та съм взел и 100л.боляр със серпентина вътре сега трябва да го включвам но е малко по сложно да се полздват и на тец и ток водата навит съм и на слънчеви панели но сме на 3 етаж и не става /за Горна баня става ако си вкъща/или правени слънчеви паннели от стари ламаринени радятори и на терасата с южно изложение.ако има ефтино газово котле става пак
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #4
      Предимно на старите Смядово 2.5, а като голямо спомагателно - старата печка Балкан, като тези от казармите на дърва и въглища А жената... които няма да му мисли, с тези цени напоследък ма на мен няма да ми е студено от тази зима

      Коментар


        #5
        камина на дърва и радиаторчета из апарта газ-та я прокарват в момента
        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

        Коментар


          #6
          nasty написа:
          камина на дърва и радиаторчета из апарта газ-та я прокарват в момента
          Дано да ти я прокарат скоро, ще стискам палци!На нас ни я прекараха за 6 месеца - на 31.08 подписах договора и януари 2006 ми я пуснаха с големи скандали и мъки от страна на Овергаз.Kluchar, в апартамент съм!

          Коментар


            #7
            С червено вино и греяна ракия :P а като свършат ползвам услугите на топлофикация
            Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
            Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
            Fiat Bravo 1.4 120k.с.

            Коментар


              #8
              Утупляам са кат колегата с мноо пражоли с червено вино и жината да ми го гушка.....

              Коментар


                #9
                ние си купихме една каминка, която в последствие отрязох и и направих една водна риза специално за нея.....след това навързах по едно радиаторче във всяка стая и готово, бойлера също е вързан в системата, така с 6 кубика дърва двуетажна къща искарахме зимата(баба ми е на другия етаж и си има отделна печка), парното си го направих и на ток.....така ако ме мързи мога и с копчето , а и през ноща когато няма кой да фърга дръве......на нощната тарифа за да е топло като станем сутринта докато си пием кафето......направих каминката на дърва, на ток, сега съм пуснал и едни тръби до покрива, дано да си намеря панелни радиатори и ще го направя и на слънце......., имам и идея за газ, ама с баща ми сега го мислим как технологично да го направим че да е икономично.........изобщо изобретатели си падаме.......в апартамента на баща ми направихме котел дето е голям колкото мойта каминка ама отоплява 100 квадрата апартамент и като се засили си ходиш по тенискап.с.верно че е малко робия това парно, но поне с дървата е наистина топло и не се чудиш колко ще ти е сметката.......а и като пусна слунчевите колектори, ще е доста по лесноАко някой се интересува да пита все още си пазя чертежите за водната риза, излезе ми някъде около 80-90 лв.(само ризата де) хубавото и е че има голям кпд а е доста малка и не е сложна
                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                ИТАЛФЕСТ 2007

                Коментар


                  #10
                  Е, па аз как да гласувам за Парно и Климатик едновременно

                  Коментар


                    #11
                    И аз съм малко смесена работа - локално парно на пропан-бутан! За съжаление и тази година газификацията не мина по нашата улица, докараха я на 30-40 от къщата ми и толкоз. Та тази година ще мъкна бутилки...
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #12
                      kiro_of_the_day написа:
                      И аз съм малко смесена работа - локално парно на пропан-бутан! За съжаление и тази година газификацията не мина по нашата улица, докараха я на 30-40 от къщата ми и толкоз. Та тази година ще мъкна бутилки...
                      я сподели котлето ти какъв разход дава, че искам и на газ да го пусна моето парно, и колко е голямо(или какво представлява........то май имаше едни дето са за стена и има една серпентина вътре?????)
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #13
                        phoenix написа:
                        я сподели котлето ти какъв разход дава, че искам и на газ да го пусна моето парно, и колко е голямо(или какво представлява........то май имаше едни дето са за стена и има една серпентина вътре?????)
                        Котела е италиански Immergaz - 23 kw, като действа и като проточен бойлер. Двата кръга (отопление и топла вода) са независими. Монтира се на външна стена, като се пробива дупка за комина (оттам взима и чист въздух за горенето).За разход - не мога да ти кажа, защото го сложих лятото и не съм го ползвал за отопление. Очаквам разход около 5-8 бутилки на месец, но всичко е относително. Но котела е от типа "всичко сам прави"! Има някакво чипче вътре, което го прави умен. Изключително лесен е за употреба, има функция против замръзване. Абе с две думи само газ да има...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #14
                          Аз съм на ТЕЦ и имат да ми дават 230лв от миналия сезон! тоя мисля да не плащам всеки месец а накрая!
                          Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                          Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                          Коментар


                            #15
                            Колеги, аз съм в този бранш ( само да уточня, че нямам нищо общо с мошениците от топлинното счетоводство ) и от опита на фирмата излиза следното: Най-евтино е на дърва --> въглища---> биомаса---> газ--->ток---> пропан-бутан---->нафта. Принципно тярбва топлофикацията да е най-евтина, но с тези изедници от "топлинно счетоводство" няма как да стане. Мога много да обяснявам, но не ми се отплесва на тези теми, защото се ядосвам! Както беше писал един колега : знаят само , а всъщност са и заслужават само !!!
                            Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                            www.fiat-bg.org/forum

                            Коментар

                            Working...
                            X