Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Асфалт под паркета - ами сега?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: паркет

    kluchar написа:
    Не знам какво сте се влюбили този ламинат който ще изкара няколко години ако не е от по хубавите пренареждаш паркета и го изцикляш лакираш го с лак подходящ и цветово и готово Може също да го махнеш и сложиш пак паркет като изравниш преди това да ти дойде наравно с коридора като сложиш плочките
    Ламинатът ми не е евтин и ми харесва повече и се вписва цветово в цялостния дизайн на стаята, докато този дървения е с цвят дърво, което не ми пасва. Отделно казах, че е много много стар, наводняван е много пъти и мирише. Не го искам.Благодаря за съветите за замазката - като махна всичкия паркет днес - утре ще си покаже какво е положението отдолу и ще пусна снимки да видите ако ви е интересно. Инак целта на упражнението с XPS-а не е изолация, а да повдигна нивото по-евтино, защото 3 см циментова замазка + труда няма да ми легне под 250-300 лв според мен.

    Коментар


      #17
      Както каза някой по-горе, ако те притеснява асфалта/битума отдолу, мини го с горелката да слегне.Малките неравности мисля, че ще се оберат от XPS-a. Само виж пода да не е като писта за офроуд :D
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #18
        ламинат

        Ако не си го купил все още ламинат сложи пак паркет многослоен има различни цветове има и доста различни цени http://www.trisloenparket.24bg.eu/tr...снавата трябва да е равна и да не е мека иначе ще ти вибрира като ходиш и е неестествено
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #19
          А цената на квадрат е прекрасна...За 60 лв. на квадрат, спокойно може да се наредят 3-4 слоя от ефтиния паркет :D
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #20
            Това е най-добрия вариант, но колегата е почнал с махането му, а може вече да го е махнал. Има и нещо друго - мухала под и между отделните парчета. Това няма как да се махне лесно и бързо, а е опасно за здравето, особено ако си алергичен.Иначе няма по-добро от истински паркет.Между другото вместо ламинат може да се сложи бамбуков паркет.
            Няма начин да няма начин!

            Коментар


              #21
              Благодаря за съветите на всички!Ламинатът съм го купил през април, но други ремонтни дейности ме възспираха да подхвана пода до сега. Преди малко ми донесоха новия нивелир и надвечер ще меря да видя има ли провисване на плочата и изобщо как е положението с наклоните в стаята и ще рапортувам тук.

              Коментар


                #22
                Наклоните не са толкова съществени, но дупки и особено бабуните развалят всичко. На мен са ми отказвали поставяне на ламинат поради неравен под.
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #23
                  Преди 2 г. и ние се борихме с такъв проблем. Нищо не залепва в/у проклетия асвалт. В едната стая след остъргване на големите издатини, направихме нещо като грунд от цимент и лепило Ц200 /това е доста яко и ефтино/, след него сложихме самонивелираща се замазка и тогава вече подложката и ламината. Появи се един проблем, който го отдавам на невежеството или некачествена замаска, прост се напука. В другата стая само го остъргахме и минахме с Ц200 за запечатване и поставихме подложката и ламината. Има още един вариант за който се сетихме по-късно, но вече е свършило, след остъргването слагаш плоскости, шпертплат или талашит 1-2 см., те не са скъпи, така направи сестра ми в гарсониерата и имаш идеална равнина.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #24
                    Провисването в средата спрямо краищата е около 0.5 до 1 см. С точност в следващите дни като си набавя дълъг мастар. Предполагам с такова провисване не можем да говорим за полагане на ламинат без да изравня нивото?

                    Коментар


                      #25
                      Защо не използваш саморазливна замазка в, някои участъци, за да изравниш неравностите и отгоре фибран 2 или 3 сантима
                      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                      Коментар


                        #26
                        Грундирах с бетон контакт и направих замазка. Чакам да изсъхне, после подложка 5 мм, ламиниран паркет, нова входна врата, нови мебели и съм в бизнеса.

                        Коментар


                          #27
                          Няма начин да няма начин!

                          Коментар

                          Working...
                          X