Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задача: Пловдив-Силистра с ОБЩЕСТВЕН транспорт, за един ден

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задача: Пловдив-Силистра с ОБЩЕСТВЕН транспорт, за един ден

    Става дума за следното: нали съм си половин добруджанец, та майка ми един път годишно ходи на гости в Силистра при (вече) 99-годишната ми баба . По-рано имаше влак София-Силистра и маршрутът беше ясен. Още по-рано имаше и самолет до Силистра, но това дори няма смисъл да го споменавам. Въпросът ми е: начална точка Пловдив, крайна Силистра. Какъв е най-бързият и евтин начин, с обществен транспорт, в рамките на един ден, с максимум едно прекачване, за да се реши задачата? Моля, не ме насочвайте към сайтове, достатъчно съм се ровил. Предложете ми конкретно решение. Благодаря предварително!Да кажем: Пловдив-Русе и след това Русе-Силистра (стига редовно да има автобуси по тези дестинации).
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Точно, Русе-Силистра има на всеки час :D.
    Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

    Коментар


      #3
      Супер, това е добро начало на решението на задачата. Сега остава някой колега от Пловдив да ме светне дали има автобуси Пловдив-Русе и задачата е решена.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        http://guide.plovdiv24.bg/659.html
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          По-рано звънях на този телефон, но за съжаление ми казаха, че автобусът Пловдив-Русе на тяхната фирма на този етап не се движи.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            С влак са минимум 4 прекачвания и е утрепия голяма
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Другият вариант е Пазарджик-София и после София-Силистра с автобус. Но ми се иска да избегна този вариант по две причини: първата е излишното разкарване на запад при положение, че Силистра е на изток, все пак . И втората е, че от автогарата в София ме посъветваха да се закупи предварително билет София-Силистра, което малко усложнява нещата. Но ако се окаже, че няма автобуси Пловдив-Русе или Пловдив-Силистра, то вариантът през София остава единствен.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Плвд-Вн и после Вн-Силистра?
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Пловдив - Разград има редовна линия ... проблема е, че не знам за Силистра как стоят нещата ...П.П. Ето телефон на Автогара Разград:+359 84 660 811, не съм в града в момента, иначе щях да ти дам точна информация ...
                  I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                  Коментар


                    #10
                    Това дори е по-добър вариант, отколкото през Русе. Не съм и предполагал, че може да има редовна линия Пловдив-Разград, но ако е така и междувременно не са я закрили, ще е идеално. Ще звънна първо на автогара Пловдив-север (защото явно на разписанията в интернет не може напълно да се разчита) и ако тази линия функционира, проблемът върви към решаване.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Оказа се, че и линията Пловдив-Разград е закрита. Така че задачата да се стигне с обществен транспорт от централна България (Пловдив) до една от най-източните й точки (Силистра), няма друго решение, освен да се мине през една от най-западните й точки, а именно София. Благодаря на всички за предложената помощ!
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        Ако те устройва,от Стара Загора до Разград има линия пряка,автобусна.Точно преди малко изпращах братовчед ми на автогарата и видях автобуса за Разград.
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          #13
                          Сложна работа, приятелю. Майка ми все пак е 70 годишна и повече от едно прекачване ще й дойде в повече. Решено е вече - през София. Обмислях и да я закарам до Силистра. Волф не е никак лаком и не би ме вкарал в големи разходи. Има и къде да преспя - при роднини отивам. Но става дума за работен ден и те така.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            Мда,пътуването с лична кола си остава най-удобно ...
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              #15
                              А през Сливен или Ямбол?

                              Коментар

                              Working...
                              X