Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация преди покупка на лазерен 3-в-1 принтер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Консултация преди покупка на лазерен 3-в-1 принтер

    Някой може ли да даде отзиви за принтер Samsung SCX-3405W?Можете ли да препоръчате друго такова устройство, което да отговаря на следните изисквания:- 3-в-1 - задължително- лазерен принтер - задължително- Wi-Fi-интерфейс - задължително- цена - до 250 лв- възможно най-малки размериТози модел, който съм написал по-нагоре - в момента може да се купи за 235 лева от някой от техно-магазините.

    #2
    мога да дам релевантна информация за текущите драйвери и прилежащия софтуер - просто са кошмарни. от две години имам 3200, но този, който си харесал е със същите драйвери. та все нещо не е намерил, инициализирал и само рестарт на компа с включен принтер оправя нещата. не ми се мисли през Wi-Fi каква бъркотия настава. като плюс мога да кажа, че за една година си подобриха драйверите значително и може след още една съвсем да започнат да работят нормално.иначе моят специално е малко капризен откъм хартия. ако е много евтина, или втора употреба, я мачка. ама с тая SIGMA от МЕТРО бачка безупречно. дотук съм изпукал два оригинални тонера (сега съм му взел заместител и ще го сложа тия дни) и мога да кажа, че печата перфектно, стига веднъж да го убедиш да започне. с тази уговорка, скенерът също е добър - след две години не дава артефакти и сенки. последният драйвер не можах да го убедя да сканира през акробат, ирфан вю или през уиндоуската програма и си късам нервите с прилежащия софтуер. той пък поне не забива, докато записва файла след сканирането, като предишния.от принтерите, които ползвам (Ксерокс, Самсунг и НР) мога твърдо да препоръчам само НР, ама са скъпи. Ксероксите ми са пълна трагедия - и откъм печат и откъм драйвери. върти ми се в главата, че видях в МЕТРО нещо на НР с Wi-Fi за подобни пари. ако не забравя, ще мина да проверя и ще пиша довечера.едит: объркал съм се, съжалявам. нямат нищо с Wi-Fi в МЕТРО. затова пък в технополис една мацка почти ме нави да си купя мастиленоструйно МФУ с Wi-Fi.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Във фирмата, където си карам принтерите никак не препоръчват Самсунг.Като идея виж обновени/рециклирани машини. На лс съм ти пратил предложение.

      Коментар


        #4
        28лв крайно клиентска цена за "ципце", аре нема нужда от тоя умрел Сам Су НягВиж някой Брадър с ресетиращо колело, няма да купуваш чипове (да не сЪ бърка с чип тЮнинг) ама ще има да псуваш , докато нацелиш правилното местоположение
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          От друга страна трябва да се вземе предвид очакваната натовареността на принтерът.Ако си е за типична домашна употреба, както аз си го ползвам моя, то един тонер ще ти стигне за ехееее.....Когато купувах моя принтер, купих и един резервен тонер. 4 години по-късно съм още с отигиналния, първичен тонер.Пък да мислим за 28-те лева за чипа. Все за 4 години (в моя случай), няма да ми бръкне на дълбоко.Вече ако си е за офис, в който за месеца сменяш по няколко касети, то може и да се мисли в тази насока.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Емо, то по твоята логика не останаха принтери на пазара. Аз още скърбя за моя Канон, а нова платка струва колкото нов принтер висок клас. Оги, слушай Емо за рециклирането, въпреки, че 28лв. + 30лв. е по-малко от цената на нова тонер касета. Все пак, ако успееш да намериш нещо по-класическо с по-евтини рециклажи - ще е много по-добре, дори на малко по-висока цена в началото.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Brother HL-2135W - 210лвreset колело - 6лв - ЕДНОКРАТНОтонер - 9лвСложност на зареждане - 5 от 10Добре де с колелцето може да има малко ядове, ама като му хване цаката Барабан за 12000страници, след това 24лв за барабанче.Крайно клиентски цени с ДДС.п.с. отделени тонер контейнер и дръм юнит, без остатъчен тонер.п.с.с. уфффф 3в1-то съм пропуснал , чакай да видим друга оферта
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Има и едно друго важно условие ... сервизът, който осъществява гаранционната поддръжка.Един нехранимайко може да те накара да намразиш някоя марка принтери ... какъвто е случая с Брадър при мен ...
                I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                Коментар


                  #9
                  Скив ся, ако прежалиш гаранцията (без която Андро не може )3405 e твоето устройство, братушките имат фирмуер вече и принтера няма да търси чип тунинг.Тонера е пак 9лв.Ако искаш гаранция - DCP7055W , но отиваш на 310лв, в Зора ги е имало на 260 ама количество - йок.Като при него е като в по-горния ми пост положението.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Най-вероятно ще е като при BO - с оригиналния консуматив ще кара во-векии-веков. Ако съм с по-голямо натоварване - имам си мастилено-струен, на който ми омръзна да му съхнат главите. Затова искам да си взема лазерно у-во, за да знам, че с моето натоварване веднъж в месеца по една страница - когато и да имам нужда - ще работи. Последния ми случай, преди около 3 седмици, с мастилено-струйния беше такъв: оня ден съм напечатла страница с добро качество, днес пускам - нема никой. И това с почти чисто нова главЪ. Вече имам 3 изсъхнали черни глави, една изсъхнала цветна и една в машината. Е*ал съм го в принтера, аз съм дал толкова пари за глави, колкото съм купил самата машина (HP F380 - 149 лева, декември 200. Ако я пусна да се продава - колко пари да и търся? Можете ли да ми обясните какво означава "Default duplex printing" и как това понятие се оказва неудобство? Четох няколко ревюта, но не го разбрах напълно.

                    Коментар


                      #11
                      Я виж колко е ОРИ консуматива на 3405.Деветдесет лева, дилърска цена.109 промо крайна.И ко викаш ?
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        Можете ли да ми обясните какво означава "Default duplex printing" и как това понятие се оказва неудобство? Четох няколко ревюта, но не го разбрах напълно.
                        Duplex printing е възможността на принтера автоматично, без ръчно подаване на хартията, да печата двустранно.Включването на тази функция по подразбиране, най-вероятно ще се окаже неудобна, ако искаш задължително документите ти да са отпечатани едностранно, тъй като ще трябва да я изключваш преди печат.Ползвам дуплексен принтер на работа, много е удобно, но при моя функцията по подразбиране е изключена.
                        I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Скив ся, ако прежалиш гаранцията (без която Андро не може )3405 e твоето устройство, братушките имат фирмуер вече и принтера няма да търси чип тунинг.Тонера е пак 9лв.Ако искаш гаранция - DCP7055W , но отиваш на 310лв, в Зора ги е имало на 260 ама количество - йок.Като при него е като в по-горния ми пост положението.
                          Вярвам, че същото се отнася и за DCP7055 - това с ресет колелцето и прочие??? Ако е така - ме спечели да купя за моите нужди един такъв принтер, а от теб - туба тонер + колело, да си имам в резерв, че идва годишното приключване с якото печатане.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            Да, разликата е WI FI само Бодваш един принт сървър + ЦЪК и си принтиш и сканираш от новата играчка :D
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              emzo написа:
                              Да, разликата е WI FI само Бодваш един принт сървър + ЦЪК и си принтиш и сканираш от новата играчка :D
                              Точно имам един свободен принт сървър (не броя и наличния Зиксел с USB порт) и на практика WiFi не ми върши работа, хем по-скъпо, хем ненужно за домашната ми изцяло кабелна мрежа. А тази андроид екстра може и да я пробвам Имам одобрение за покупката, значи в понеделник ще се действа. Текущия ми принтер е изкаран от казана за боклук и му е вдъхнат живот, но вярвам, че вярно ще служи и в офиса
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X