Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да намалим офф-а в раздела ПРОДАВА!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да намалим офф-а в раздела ПРОДАВА!

    Обявявам се за по-строго модериране в раздела Продава !!! В крайна сметка хората там продават нещо а не търсят мнение за него! Често и аз се поддавам по някога да напиша някой офф за което после съжалявам! Във форума на ситроен бях силно впечатлен когато модераторите затриха всичкия офф който се появи след като пуснах една обява! Ако има някой някакви мнения всичко се изнася в общи приказки и се поства линк, пък после колкото и каквито излияния искаш да сипваш!Та ... да намалим офф-а в сектор Продава
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    #2
    Ти така мислиш, но дали някой (някои) няма пак да зинат и да вдигнат врява до бога, че видите ли .........................
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      предлагам колегата rustson за модератор на Купува/Продава :D
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        kiro_of_the_day написа:
        Ти така мислиш, но дали някой (някои) няма пак да зинат и да вдигнат врява до бога, че видите ли .........................
        Аз нямам проблем да ми изтриете мнението точно в темата за Пунтото с цена 10400лв. заедно с всики "компетентни мнения по темата"

        Коментар


          #5
          Ама не като ще има коментари в общи приказки с линк към съответното - продава и кой колкото може да пише!!!! Но в продава да са само смислени приказки по темата! Не искам да съм модератор но ако се наложи нямам нищо против! Важното е който продава да го продаде, а купувача да не е повлиян от чужди "компетентни" мнения!
          Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
          Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            Re: Да намалим офф-а в раздела ПРОДАВА!

            rustson написа:
            Обявявам се за по-строго модериране в раздела Продава !!! В крайна сметка хората там продават нещо а не търсят мнение за него! Често и аз се поддавам по някога да напиша някой офф за което после съжалявам! Във форума на ситроен бях силно впечатлен когато модераторите затриха всичкия офф който се появи след като пуснах една обява! Ако има някой някакви мнения всичко се изнася в общи приказки и се поства линк, пък после колкото и каквито излияния искаш да сипваш!Та ... да намалим офф-а в сектор Продава
            Аааа, разкайваш се! Браво, браво! Заради теб още не мога да си намеря "моя човек за задна кора за багажника на Фиат Брава или замяна за Браво" http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=9025 Шегувам се естествено! И аз подкрепям идеята на колегата. Ако се откаже от модераторство, аз мога да го поема

            Коментар


              #7
              Точно това имам предвид , че понякога почваме да си чешем езиците в тая тема къде компетентно къде не чак толкова, а човека дето си продава колицата и му требат пари чете офф и се ядосва защо я е пуснал темата та да му омацат колицата и да я направят да изглежда така все едно и 1-лев не струва!
              Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
              Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Деликатна е тази работа! Все-пак трябва да има някакъв коректив! Не може и да се пускат явно безмислени обяви, нямащи нищо общо с пазара, като Панда за еди колко си лева и Пунто за толкоз.След като продавачите бъдат , коректни, ясни и обосновани, КИБИЦИТЕ също ще са по-така.Какво да и напишеш на какичката, като тя дори цена не е анонсирала и се сеща да напише след като и оспамиш темата.За подобни говоря!Примери за коректни, ясни, придружени със снимки обяви бол.. що на тях никой не им спами темите?!
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  rustson написа:
                  Точно това имам предвид , че понякога почваме да си чешем езиците в тая тема къде компетентно къде не чак толкова, а човека дето си продава колицата и му требат пари чете офф и се ядосва защо я е пуснал темата та да му омацат колицата и да я направят да изглежда така все едно и 1-лев не струва!
                  Бе.... вярно е това! Ама пък ся дето те сърби нали требе да се почешеш!
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Nino написа:
                    Деликатна е тази работа! Все-пак трябва да има някакъв коректив! Не може и да се пускат явно безмислени обяви, нямащи нищо общо с пазара, като Панда за еди колко си лева и Пунто за толкоз.След като продавачите бъдат , коректни, ясни и обосновани, КИБИЦИТЕ също ще са по-така.Какво да и напишеш на какичката, като тя дори цена не е анонсирала и се сеща да напише след като и оспамиш темата.За подобни говоря!
                    В този случай модератора и пише на лични съобщения да си сложи цената! А всички други забележки на Общи Приказки! Така или иначе тоя който иска да я купи и иска съвет ще пише в консултации тема със заглавие "Струва ли си..." и др. а самата обява като във вестника - характеристика, цена, статус на обявата!малко цитат
                    ПРАВИЛА ЗА ПУБЛИКУВАНЕ НА ОБЯВИ В ТАЗИ СЕКЦИЯ Отговорете с цитат [Маркирай мненията като непрочетени]Освен общите правила на форума, в този раздел важат и следните:Ще се трият теми които:1. Нямат оставен начин за свръзка2. Нямат цена3. Ще се трият и всякакви излишни коментари (оффтопик)!!!4. Теми, неотнасящи се за този раздел.Насоки за публикуване на обяви:1. Заглавията на темите трябва да са обяснителни и изчерпателни. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в заглавието на темата трябва да присъства какво точно и за колко го продавате.Теми от вида "Продавам" ще бъдат директно модерирани! Желателно е в заглавието да се включва модел, година, двигател и цена.2. При пускане на нова обява бъдете крайно изчерпателни, за да няма куп доуточняващи въпроси от останалите участници. Това е във Ваша полза. Пишете какво точно е сменено и какво не, за да не се губи време за излишни дискусии и евентуални огледи. Изрази като "Перфектно състояние" няма да се толерират - това са стари коли, така че не може да им се препише такова. Избройте нещата, за които знаете, че трябва да се сменят. По възможност добавете снимки.3. ОФФТОПИК-ът няма да се толерира! Отговорите на обявите трябва да са пряко свързани с обявите и да са написани точно и ясно, така че да се избягват ненужните дискусии. Пишете, ако можете да помогнете, а ако не - затрайте си, все ще можете някъде другаде да помогнете.4. Ако има промяна по обявата (неактуална), публикуващия се умолява да добави в заглавието новия статус на обявата.5. Отговорност за извършваните чрез форума договорки и сделки носят само и единствено продавача и купувача. Администратори, модератори и други потребители, свързани по някакъв начин с форума, не са участници в процеса и не носят никаква отговорност, както и не предоставят информация за IP адреси или друга достъпна за тях информация
                    Край на цитата - източник те ти го:http://www.citroen-bg.net/forum/view...t=6111може да нямат добри коли французите ама поне правила имат това на майтап
                    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                    Коментар


                      #11
                      rustson написа:
                      Точно това имам предвид , че понякога почваме да си чешем езиците в тая тема къде компетентно къде не чак толкова, а човека дето си продава колицата и му требат пари чете офф и се ядосва защо я е пуснал темата та да му омацат колицата и да я направят да изглежда така все едно и 1-лев не струва!
                      Да, граница между "купувам" и "отказвам се да купувам" е много тънка и не трябва даден недостатък да се преекспонира до безкрай. Все пак с първоначалните дрънканици може да се секнат мераците за покупка. Ето гледайте какво става тук http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...r=asc&start=15 От цялата работа колегата смъква цената и без да има някаква основателна причина само и само да я продаде, защото му трябват пари.

                      Коментар


                        #12
                        Дайте да закачиме и ние едно такова в продава пък който не разбрал да не се сърди !Пак цитат от там:
                        Счита се че всички, които публикуват обяви във форума, са запознати с правилата и са напълно съгласни с тях.
                        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                        Коментар


                          #13
                          rustson написа:
                          ...пък който не разбрал да не се сърди...
                          [/quote]Аз досега такъв филм за съжаление не съм гледал...
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            Напълно подкрепям мнението на колегата rustson. Прекалената толерантност не е на хубаво и особено в "Продава". Все пак става дума за пари, при това за много пари (5-6000 за мен си е цифра, за вас не зная). Дори в случая с въпросната кака, която продава адски надценено своето Пунто, защо да смятаме, че евентуалният купувач не е проучил пазара? Никой не купува първата срещната кола, така че едва ли би се излъгал толкова баламски. Коментарите и заяжданията само прогонват купувачите!Според мен трябва да бъдат позволени коментари единствено под формата на телефон за връзка, който иска да купува - да ходи да гледа и да се пазари на място. Неграмотните обяви пък да заминават в кофата - ясно е, че не става дума за продажба на пирони дето всички са еднакви - автомобил е, нормално е да се поставят някакви елементарни изисвания.Айде със здраве.
                            Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                            Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                            Коментар


                              #15
                              Sko написа:
                              ...Коментарите и заяжданията само прогонват купувачите!..
                              а съответно и читателите на форума!
                              Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                              Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                              Коментар

                              Working...
                              X