Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Току що даваха ФЕРАРИСТ по БТВ :))

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ами вие ми казвате това... Дотук голям процент от съфорумците виждам, че питаят завидна омраза към дърветата, която аз лично не съм забелязал да се е проявявала преди...малко по малко започва всичко да ви пречи, а?Аз пък казвам, че си умирам от кеф да пътувам по път, който има дървета. И ако имаше как да има непрекъснато дървета покрай пътя щеше да ми е най-добре! Защо? Много просто - нямаше да има нужда да ползвам климатик, защото асфалта нямаше да се напича от слънцето и да отдава непрекъснато топлина.Абе какво ли ви обяснявам...карайте с 200 по магистралите и все ще си намирате виновници и оправдания...със здраве!
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      Тука стана нещо като счупен телефон - всеки си защитава неговото, което пък няма нищо общо с питането.

      Коментар


        Както искате ме наречете но аз предпочитам автомобилите да са но пътища и паркинги дърветата в паркове градинки гори и други озеленителни пояси (а не обратно) месото в кебапчетата а соята в продуктите на които на етикета пише че съдържат соя и така нататък А според мен е нормално да има скоростни пътища по които мога да отида и да се върна за един работен ден до столицата примерно а не както дядо ми да пътувам 3-4 дни в посока Ти като си поръчаш нещо от другия краи на страната искаш куриера да ти го достави на другия ден нали? Как ще стане това ако лъкатуши камиона с 30 км през "гората" Просто смятам че плащам достатъчно за пътни такси и искам с тея пари да се строят или подобряват пътища а не да отиват за помощи на определен кръг "гласоподаватели" п.п.Съжалявам че много се отдалечихме от темата за което се извинявам и за това просто няма да пиша повече в тая тема
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          и като ти падне някой клон на колата а листата при дъжд правят асвалта като при поледица.....................
          Не е важно какво говорят зад гърба ти,важно е когато се обърнеш всички да мълчат!

          Коментар


            Mupo написа:
            Тука стана нещо като счупен телефон - всеки си защитава неговото, което пък няма нищо общо с питането.
            Tо няма питане.... какво лошо има в това всеки да си изрази мнението?А на баща ми една братовчедка загина на пътя, прободена от мантинела - мантинелите са опасни и трябва да се махнат. Никога не могат да се вземат достатъчно мерки, за да се дондуркат невнимателните на пътя, затова е по-добре вместо да се изсичат дърветата, КАТ да си върши работата, за да може нарушаването на ЗДП да стане твърде скъпо удоволствие.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              ele написа:
              Mupo написа:
              Тука стана нещо като счупен телефон - всеки си защитава неговото, което пък няма нищо общо с питането.
              Tо няма питане.... какво лошо има в това всеки да си изрази мнението?А на баща ми една братовчедка загина на пътя, прободена от мантинела - мантинелите са опасни и трябва да се махнат. Никога не могат да се вземат достатъчно мерки, за да се дондуркат невнимателните на пътя, затова е по-добре вместо да се изсичат дърветата, КАТ да си върши работата, за да може нарушаването на ЗДП да стане твърде скъпо удоволствие.
              ele,ако въпросната мантинела беше съобразена със последните изисквания за безопасност,а не някоя слагана преди 20 години нямаше да има подобен завършек.Ама важното е да се спори,без да се мисли.Ако си караш с 50 и насреща ти иде задрямал ТИР аджия и от двете ти страни са само дървета или мантинели друга песен ще запееш.Дано на никой не му се случва.Да питам само природозащитниците,де бяхте като се изсичаха гори в националните паркове ,за да се правят ски писти???А знаете ли колко дървета се изсичат само за един отоплителен сезон??? Айде стига сте преигравали де,та един завод на Кроношпан преработва за месец повече дървета от колкото са тия покрай пътищата.http://vbox7.com/play:86bbe5c8Извадка за загрижените за дърветата:Заводът в Бургас произвежда следните продукти с годишен капацитет от:§ Плочи от дървесни частици (ПДЧ) - капацитет 150 000 м3§ ПДЧ с меламиново покритие - капацитет 9 млн. м2§ OSB - плочи от ориентирани частици - капацитет 170 000 м3Заводът във Велико Търново произвежда следните продукти с годишен капацитет от:§ Плочи от дървесни частици: 170 000 м3 А Вие сте го ударили на едни грижи за дърветата покрай пътя....
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                nikolovvd написа:
                ici написа:
                ... явно си много самонадеяна тогава и си мислиш че на теб това не може да се случи.не ти препоръчвам да изкарваш колата извън пътя в тревата, оттам няма връщане а в някой случаи и чакъла до самия асфалт може да те вкара в такова разбалансиране че да не разбереш какво ти се случва, е за такива ситуации става дума и те завършват на 99% в дърво, надявам се достатъчно ясно обясних А и гледай да не думнеш в някоя дупка докато си караш извънградско в лек завой, не дай си боже да е мокро или снежно, ако ще и с всичко каквото имаш да си държиш волана, нямаш си на идея как ще ти отреагира колата в това приключение и тогава пак ще си говорим за дърветата
                Защо си мислите, че само на вас ви се случват случки?Или може би нямате опит и от там идва проблема. Когато караш нормално вероятността да ти се случи нещо е много по-малка и ако попаднеш в някаква ситуация ще можеш да спреш на място. За съвремените автомобили спирането от 90 до 0 става почти веднага. Стъпването на листа, трева, пясък, чакъл и всякакви боклуци на банкета не е проблем и колата е винаги стабилна.Ако обаче караш с 120-130 при разрешени 90, гумите ти са галоши, ABS не ти работи, защото се стискаш за 20 лв. за датчик или ремонт и пътя е мокър, то тогава и дърветата и нивите и скалите и звездите ще са ти виновни.Никога една авария, произшествие или нещастен случай, не стават поради една причина или грешка. Обикновенно е низ от пропуски, подценяване на ситуацията и съмоувереност!Убива скоростта, а не дървото, защото то си стои край пътя от десетки години, а ти си решил точно днес да минеш от там с висока скорост.
                оф ,човек, защо пак се изказваш неподготвен, пак ти подчертавам в червено твое грешно схващане.Обърни внимание, че хора на които им е част от работата спортното шофиране се мъчат да обяснят колко е страшно излизането от пътя и колко е лесно да се загуби контрол върху автомобила в такава ситуация, и колко е трудно да го върнеш после безпроблемно пак на пътя Тука не си думаме ей така на вятъра, Ферариста го твърди това понеже КАРА по писти а не се вози като свидетел по пътищата само, аз ти го твърдя това защото си имам кола само и единствено за такова каране, та сега ми е чак неудобно да трябва да се потретвам и да обяснявам колко малко му трябва на един автомобил да гушне дърво в аварийна ситуация със "съобразена" скорост.Е виж ми аватара, това съм аз на Калояново при първото каране с турбо сетъпа, кадъра е от видео, колата излезе в тревата с около 80 на левия завой преди правата, последва към 20 метра странично пързаляне с тая скорост и връщане на трасето в нормална траектория покрай бетона от ляво.Приеми причината за излизането извън трасето като аварийна ситуация на нормален път, приеми бетонната стена отляво като дървета, и си представи че ако отдясно имаше също дървета, нямаше да мога да се върна на пътя, ако това се беше случило на път от републиканската мрежа Ето и още една постановка на пистата, карам си и почвам да спирам за левия завой (приеми спирането като аварийно , примерно насреща ти излиза изпреварваща кола) почвам спирането и макар че съм го правил поне 200 пъти на това трасе, колата се разбалансира зловещо, на видеото не се вижда работата с волана, но повярвай ми човек дето няма такива карания щеше да е в бетона, на същия ден едно саксо остана без задница по същият повод на това място.Та представи си че това беше Пътят с Дърветата, виждаш на онборда, че въпреки всичките ми усилия пак излязох в тревата изцяло, а там на Пътя биха стояли Дърветата http://www.youtube.com/watch?v=ZVBx9...cpВинаги зад тия пътни злополуки стой аварийна ситуация, тя не се случва предвидимо обаче и просто не остава място за безболезнен изход извън пътя.И виждам, че всички тук оспорващи проблема с дърветата хал хабер си нямат реално за какво всъщност си говорим ние "противниците" на дърветата, явно за вас приказката "На мен това не може да се случи" важи на 100%
                sigpic
                Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                475HP 11,5/1,9/191
                YouTube

                Коментар


                  http://www.telegraph.co.uk/motoring/..._safety_TX.pdf[quote:4a30b0be4f]
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    Добреее малко спам...Всички в този форум са ми свидетели - никога не се вра и не питам, но този път не мога да се въздържа - предупреждението на @ele заради цитата на англииски език ли е ??? П.П. Нямам нищо против да ми изтриете мнението след като някой ми отговори
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      Повече от ясно е написано защо е предупреждението!Нито линковете,нито цитата отговарят на правилото упоменато в .12.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        [quote:fd6c7d4d4e="ele"]http://www.telegraph.co.uk/motoring/news/8368917/Trees-could-be-alternative-to-speed-cameras.htmlhttp://treelafayette.com/downloads/roadside_safety_TX.pdf[quote:fd6c7d4d4e]
                        sigpic
                        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                        475HP 11,5/1,9/191
                        YouTube

                        Коментар


                          ici написа:
                          Сега че някой си мисли, че като спазва ограниченията и се движи със съобразена скорост колата му се движи по релси, че спира по релси и завива по релси си е негов проблем, а аварийните ситуации на пътя не идват от състезателно каране, напротив идват от малоумно и безхаберно каране, което е точно противоположното на карането на състезателното трасе
                          Ахам...е именно де. И аз това казвам - не са виновни дърветата, а хората. Изтрил съм ти другата част от поста, защото не искам да пълня страницата, а не за да махна нещо от контекста. Смятам изречението, което съм оставил за напълно ясно и красноречиво описващо ситуацията.С други думи - винаги ще има нещо, което пречи на малоумниците по пътя. Не смятам, че премахването на дърветата по пътищата ни са приоритет, нито че дори и да се премахнат ще се промени статистиката. Статистиката се пълни с черна хроника от малоумието на хората и това е което трябва да се промени - манталитета и наглостта. Не с глоби, а само и единствено с отнемането на точки и лишаване от правоуправление. Ама наистина, а не само на книга. Момчета...не знам как ги мислите тези неща...пътя си е път, а пистата - писта. Карането за мен е удоволствие, а не състезание. Сега като се замисля на мен ми пречат бордюрите...може ли такова нещо. Ако ми се наложи да спра екстремно и се занеса ще ударя бордюра и може да се обърна. Предлагам да премахнем и бордюрите покрай пътното платно. Трябва и акъл...не става само с ядене П.П. И много моля - това, че нямам клипчета да покажа не значи, че не мога и че не карам спортно - когато ме "присърби" отивам на някое изоставено летище, полигон, писта и т.н. Повтарям се, но нищо - пътя си е път, пистата си е писта. Едното е за придвижване, а другото за екстремно шофиране! Пиша това, за да споделя, че знам за какво става въпрос и то много добре. Излизал съм на банкета, на трева, на пясък. Всичко опира до опита и самообладанието. Просто няма как да направим пътищата писти само защото шепа народ не си знае възможностите, повярвали са си или се правят на пилоти!
                          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                          Коментар


                            Понеже един е предизвикал аварийна ситуация на пътя, не значи че и другият невинен който се движи край / срещу него примерно трябва да се забие в дърво, това е, не може да промениш хората, стандартите ни за безопасност на пътищата са на никъде, това включва дърветата.Относно бордюрите ни, да и те са много зле също, пак нямат нищо общо с на хората в съвременния свят а и като гледам не си ми разбрал същността на примерите, а тя е че изведнъж нещо непредвидимо се случва и те принуждава да извършиш действия които вадят колата от стабилното и състояние, дори и да караш със съобразена скорост преди това, а после пътят изведнъж се оказва тесен и ударът с дърво е 50:50
                            sigpic
                            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                            475HP 11,5/1,9/191
                            YouTube

                            Коментар


                              Като излезеш от пътя, защото няма дърво, как мислиш ще се върнеш на пътя? Много просто с носилка и в линейка.Край пътищата освен дървета има и канавки. Когато напуснеш платното и гумите (дали едната или двете) пропаднат в канавката отиваш на покрив, ако не направиш няколко салта при по-висока скорост.От друга страна по пътя Асеновград-Смолян, ако няма дървета си долу в реката 20-50 метра свободно падане.Ситуации всякакви, но според закова си длъжен да спреш.
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар


                                ici написа:
                                0
                                Не се хаби, няма смисъл......виждаш че доводите им са далече от някой истини и за да си ги променят трябва да изпитат някой неща сами......Кефът ги гледките, да им било живописно като карат, съвестно им е сигурно за дръвчето, но надали биха искали да им е на пътя ако стане сакатлъка.......мислят си че някой им говори за намаляване на катастрофите........говорим за намаляне на убитите все пак.....
                                Alfa 156 2.0 TS
                                Alfa 156 20VTurbo
                                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                                Locost TF1 3.0V6

                                Коментар

                                Working...
                                X