Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За културата на българина зад волана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    съгласен съм с мнението,че не само шофьорите имат вина,виновни са/сме и пешеходците.Лично аз в момента карам курсовете за книжка,когато карах на извънградското бях страшно спокоен и ми беше найстина много приятно,но като почна градското (утре ще имам градско за 3-ти път),а нервите ми са опънати и каквото и да правя сетя ли се се ядосвам ужасно ядосвам се не,защото не мога да карам или не знам ситуациите,а защото както карам номално с около 40км/час и няма пешеходна пътека няма нищо пресичат но това не е най-лошото,лошото е,че не признават ляво,дясно е как да не се ядосам толкова малоумни хора ( все едно само аз трябва да ги пазя),мисля,че оглеждането не е чак толкова трудоемка задача ,но за някой хора май е.... това е само една от малкото случки но лично мен много ме изнервя и не смятам,че само шофьорите са виновни,когато аз не съм в учебната кола или в кола но не зад волана аз съм пешеходец/пасажер но винаги се оглеждам по няколко пъти и дори да съм на пешеходна пътека и виждам,че идващата кола няма да може да спре я изчаквам колкото и да бързам предпочитам да се прибера жив,здрав и невредим отколкото заради няколко грешни секунди да стане непоправимото.. аз съм сравнително новак макар да се справям завидно добре съм решил,че ще спазвам правилата,защото така пазя своя собствен живот,живота на хората който са с мен и живота на пешеходците но смятам,че всички ние (пешеходци и шофьори) трябва да се замислим малко и да променим по нещо в манталитета си,за да си запазим живота на пътя и стига вече с това оправдание "бързам",защото заради това "бързане" стават много гафове повечето от които са непоправими няколко минути не са нищо в сравнение с един човешки живот.. нали?

    Коментар


      #32
      Ganchev написа:
      когато карах на извънградското бях страшно спокоен и ми беше найстина много приятно
      малко си карал, има страшно много ситуации в които никак няма да ти е приятно да попадаш - например срещу тебе идва кола на 50-100 метра в нейтната си лента, а този зад тебе тръгва да те изпреварва или пък да кажеме правиш завой и тамън свършва завоя и гледаш малко след завоя тир в твойта лента който приближава към тебе и изпреварва друг тир, а зад тебе тиквеник дето ти се е лепнал на бронята и чака правата да те изпревари и още куп други ситуации.Иначе добре го мислиш това за правилата - да ги спазваш, похвално
      Audi 1.8S златен талон

      Коментар


        #33
        lllubo написа:
        Ganchev написа:
        когато карах на извънградското бях страшно спокоен и ми беше найстина много приятно
        малко си карал, има страшно много ситуации в които никак няма да ти е приятно да попадаш.
        Tака е найстина е така
        и още куп други ситуации.
        И тук съм съгласен
        Иначе добре го мислиш това за правилата - да ги спазваш, похвално
        радвам се,че не бивам критикуван за това и то от опитни шофьори

        Коментар


          #34
          имай предвид ,че това са наблюденията ти от УЧЕБНАТА кола ! с голямо У отгоре ,ситуациите са съвсем различни от това,което те очаква когато вземеш книжката и се качиш да караш ИСТИНска кола !!сега всеки те пази ,съобразява се ,бяга от тебе и т.н. Един съвет от мене :Концентарцията е най-важната в шофирането и да знаеш какво правиш !Винаги бъди концентриран в движението ,следи си огледалата ,гледай си пътя ,и знай във всяка една минута какво става и какво правиш !!
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #35
            lllubo написа:
            ...срещу тебе идва кола на 50-100 метра в нейтната си лента, а този зад тебе тръгва да те изпреварва или пък да кажеме правиш завой и тамън свършва завоя и гледаш малко след завоя тир в твойта лента който приближава към тебе и изпреварва друг тир, а зад тебе тиквеник дето ти се е лепнал на бронята и чака правата да те изпревари и още куп други ситуации.
            И те ще УмрЪт!!!Предна гума да пукант,черна котка пътят да им мине в пропаст да паднат по таван да се въртят

            Коментар


              #36
              Само да споделя една прясна случка! Не знам, кога малоумниците с черни огромни мерцедеси ще умрат, по-скоро ще се избият. Карам си аз по магистрала Хемус на 31-ви. Пред в средната лента автобус и една кола, която мина в ляво за да го изпревари. Поглеждам аз в огледалото-няма кола в лявата лента ще изпреварвам и аз. Карам със 120 някъде и се престроявам в ляво. Колата бе пълна с 4 човека и багаж, а пътят с наклон, което спъваше колата. Започвайки изпреварването виждам в далечината бързо приближаващи се фарове. Нямам, какво да направя и продължавам да изпреварвам. Много бързо за "задника" ми се залепи някакво черно говедо. Изпреварих автобуса, но колата, която преди това го бе изпреварила се бе залепила пред него, реших, че няма начин, ще я изпреваря и нея. Леко я избутах в дясно. Почти изпреварил колата се усетих, че карам по средата между лявата и средната лента с над 130. А този момент покрай мен профуча на една боя разстояние черният мерцедес! Мона между мантинелата и мен, който се движех посердата между лявата и средната лента... Чудя се, ако ме бе изчакал да се прибера хубаво в средната лента, какво ли щеше да му стане, колко щях да го забавя, мамицата му! Бях пуснал мигач за престрояване още, като го видях, че лети зад мен. Трябваха ми десетина секунди да успея да изпреваря и колата пред автобуса. Друг е въпроса, че виждайки, какво се случва нито автобуса, нито колата намалиха малко за да ме улеснят. Е, как-нали е баир и ще загубят скорост. Та... винаги заради малоумници загиват и невинни хора! В града е такъв хаос, че почти успявам да не се ядосвам въобще за нищо.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #37
                tomazo написа:
                имай предвид ,че това са наблюденията ти от УЧЕБНАТА кола ! с голямо У отгоре ,ситуациите са съвсем различни от това,което те очаква когато вземеш книжката и се качиш да караш ИСТИНска кола !!сега всеки те пази ,съобразява се ,бяга от тебе и т.н. Един съвет от мене :Концентарцията е най-важната в шофирането и да знаеш какво правиш !Винаги бъди концентриран в движението ,следи си огледалата ,гледай си пътя ,и знай във всяка една минута какво става и какво правиш !!
                прав си с изключение на две неща 1-во: "У-то" е само на броните.. въпреки,че се вижда и 2-рото: почти всички учасници в движението ме изпреварват неправилно не толкова,защото карам бавно (карам съвсем нормално) или ги е страх,че аз ще се уплаша и ще направя грешка,а по-скоро да си избият комплексите за това,че на пътя са нещо повече от мен (аз като съм Учебен),но нищо дори като видя в огледалото някакъв такъв веднага му давам път.И както казваш ти винаги внимавам и гледам в огледалата,мисля затова са сложени макар някой да ги ползват за друго ( преди 2-3 месеца като минавах покрай едно училище една черна селика спряла на средата на пътя включила авариините и си викам нещо се е счупила приближавам се и какво да видя ОоО чудо някаква жена се гримирва на средата на пътя оглежда се в огледалата не за движение,а да види как се справя с грима даже и лека музика си беше пуснала..) Но найстина си прав и благодаря за съветите

                Коментар


                  #38
                  сам ще се убедиш колко много ще се промени мисленето ти за шофирането след време !пожелавам ти 10000000 безаварийни километри и да вземеш от раз книжката
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #39
                    Vladim написа:
                    нито автобуса, нито колата намалиха малко за да ме улеснят. Е, как-нали е баир и ще загубят скорост. Та... винаги заради малоумници загиват и невинни хора! В града е такъв хаос, че почти успявам да не се ядосвам въобще за нищо.
                    Да и аз мога да споделя такава случка.Значи патуваме 5 човека и багаж в колата,влязохме в населено място и накрая на населеното място някакъв учебен мерцедес баща ми намаля до критичните км за да не го удари,защото не беше от най-добри които съм виждал дадохме му път но следваше адско нагорнище дадохме газ на колата (беше клекнала жестоко) за да може да намерем скорост по байра и да го изпреварим да ама не мерцедеса макар и учебен не пуска а виждам,че в насрещното (в което сме влезли за да изпреварим) идва кола,която не се движи никак бавно мерцедеса вижда това но не намали малко да има място да влезем добре,че баща ми е опитен шофьор и добре,че колата успя да насмогне да набере иначе ако не беше успяла..... и това заради самочувстивието на някой си (на всичкото отгоре беше жена)

                    Коментар


                      #40
                      tomazo написа:
                      сам ще се убедиш колко много ще се промени мисленето ти за шофирането след време !пожелавам ти 10000000 безаварийни километри и да вземеш от раз книжката
                      Благодаря :D

                      Коментар

                      Working...
                      X