Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За културата на българина зад волана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз съм оптимист! Смятам че един ден хората ще разберат че сами си бъркат в джоба с тия скорости!. Щом като в други държави са го разбрали, ние да не сме по-тъпи? Аз искам на магистралата ограничението да е над 120 за да могат хората с комплекси да си се пребиват нашироко. Искам в града никой да не превишава 50 за да мога да предвидя този до мен. Искам да се прави психо тест, за да не ми излизат психари по улиците и гражданската да си дава след него, за да е редовен. За маршруткаджиите и бакшишите - на 3 месеца щото са всеки ден на пътя.Искам и да не съм последен на бул. България щото всеки там кара с минимум 80, пък аз си ускорявам до 50-60, и то защото просто няма полиция. И за сведение - не защото не мога да изпреваря пича с асконата дето вдига 120 да покаже че дзверо върви убаво.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #17
      Аз смятам да си замълча,защото иначе само ще се ядосвам
      Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
      ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

      Коментар


        #18
        Здравейте колеги.Снощи се проявих като каруцар, поне речника ми беше такъв. Към десет и половина вечерта карах покрай пазара "Иван Вазов" в посока бул. "България". Там, както знаете, има Т-образно къстовище и по идея е осветено -- демек има улично осветление. По принцип там си намалявам, щото винаги отдясно има спрели таксита, а и пешеходците избягват да минават през подлеза -- който е осветен и охраняем. Та какво стана -- като се изравних с напречната улица, един тийнейджър реши да пресича на бегом пред мен отляво надясно, за да стигне до едно от спрелите таксита. Честно -- до момента, когато му светната белите маратонки в светлината на фаровете не го бях видял -- беше с тъмни дрехи. Набих спирачките, спрях и естествено -- нищо не стана, нямаше ПТП, келешът си мина, мен дори не ме натресоха задните. В тоя смисъл нямаше нищо особено. Ако не бях спрял сигурно можеше да се размине работата, ама не съм сигурен. Изкара ми ангелите. Дърпам ръчната, подавам се и му викам "абе да те блъсна ли искаш, бе пе*****с такъв", а оня ми се хили и ми вика "я се качвай в колата" и многозначително си върти ръката около слепоочието. А както си беше спряла колата, между него и мен имаше не повече от метър -- метър и половина . Аз ли съм луд ? Ами ако го бях ударил?За мен поуката е да не се доверявам на лампите -- те уж светят, но де факто не са особено полезни.Сори за оф-топика, модератоите да го местят, ако преценят, няма да се засегна :D
        Тойота Приус

        Коментар


          #19
          Mitko написа:
          Ами следващия път го повози и ще се научи.
          Да го повози, ама на капака!
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #20
            е то за това става дума
            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

            Коментар


              #21
              Да ме извинят Софиянци ( не се заяждам) ама точно на тях им липсва културата на пътя! С очите си видях как ескорт на полицията спира движението по кръстовищата на София но никой не ги е....ва! За малко да има няколко ПТП-та. :D Никой Софянец не обича да дава предимство , много им куца тази точка от закона за движение по пътищата.
              Alfa Romeo 166 2,4 JTD
              Porsche 944 S2
              http://www.valmcrae.snimka.bg/
              http://vbox7.com/user:val_mcrae
              http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

              Коментар


                #22
                val_mcrae написа:
                Да ме извинят Софиянци ( не се заяждам) ама точно на тях им липсва културата на пътя! С очите си видях как ескорт на полицията спира движението по кръстовищата на София но никой не ги е....ва! За малко да има няколко ПТП-та. :D Никой Софянец не обича да дава предимство , много им куца тази точка от закона за движение по пътищата.
                Е, ся софиянци, мини към Варна да видиш за какво става въпрос! Аз в София съм без грижи като отида!

                Коментар


                  #23
                  лъскави коли

                  Е и по морето сега е лудница Вчера в към 14ч от Бургас към Слънчев Бряг няколко коли от 100000 евро на горе караха все едно са на писта не ги интеуресува че насреща им идват коли важно да са първи.а вечерта в Срария Несебър имаше събиране на коли с еднакви номера . И все собствениците им до 20-35години Един го питах от каде е взел толкова пари та си е купил кола за 200000евро а тои ми вика аз винаги съм си ти имал .
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #24
                    малко извън темата ,но още едно доказателство ,че човек си е роден с късмета !http://video.google.com/videoplay?do...51050&q=veyron
                    фиатче Браво 2.0

                    Коментар


                      #25
                      Mitko написа:
                      Защо да не се направи леко изменение в ЗДП. Хубаво е да се научиш да си сдържан още от първия момент зад волана. Да се въведе нещо като временна книжка (преди имаше талон с удивителна). Младия водач я получава и ако за срока на временната книжка направи тежко нарушение (минаване на червено, превишена скорост, драг и тем подобни), книжката му се отнема и отива още да се учи. Ако е чист за този период значи вече има опит и получава редовен документ.
                      аз не съм докрай съгласен с теб. ще кажа и защо. според мен не младите шофьори са най-опасни по пътищата. просто те не са още оптини, не владеят автомобила перфектно, често не успяват да се ориентират оптимално в ситуациите, които се създават на пътя, но основната причина за грешките на младите шофьори е ЛИПСАТА НА ОПИТ. най-опасни за мен са тези шофьори, които вече имат 3,4-5 години стаж, преодолели са първоначалния страх и притеснение на пътя, овладяли са автомобилите си добре, което ги кара да се чувстват сигурни, натискат педала на газта, сменят лентите, "за да са на пол позишън", минават на червено щото много бързат и не могат да чакат задръстването. лично за мен увереността, която шофьорът придобива да кажем на 5-тата година е много измамна и много по-опасна за движението отколкото неувереността и липсата на опит на младите шофьори.сега конкретния ми коментар по повод на твоето изказване: не мисля, че младите шофьори трябва да бъдат съдени по-строго от опитните. като се замислиш най-големите простотии на пътя ги вършат "майсторите", които в 90% от случаите са хора, които са преминали "изпитателния" срок от 2 години, поставен от държавата в момента. най-често са хора около 30-те. лично според мен не трябва да има разлика в наказанията за млади и стари шофьори. дори лично според мен старите шофьори, вършещи простотии по пътя реално са по-големи нарушители, ако мога така да се изразя. какво излиза те са изчакали да изтекат 2-те години, за да си вземат всичките точки и айде юруш, съвсем съзнателно вършат нарушения, въпреки опита и познанията си в шофирането.аз съм на 20 години в момента, шофирам в София ежедневно от 2 години, взех книжка по абсолютно законен начин малко след навършване на 18, карам малка градска кола с малък двигател (Пунто 1.1) и мога да кажа отговорно, че не извършвам големи нарушения - минаване на червено, превишена скорост и т.н. но тъй като живея в Люлин и всеки ден карам по булевард Тодор Александров, просто там потокът коли ме принуждава да карам със скорост от 60-70 км/ч, просто ако шофирам с 50км/ч, на секундата започват простотии от сорта на светкане с фарове, мигане, свиркане, а не рядко и изпреварване с последващото тарикатско минаване близо до мен и засичане. тоест с цел да се предпазя от тези простотии и да осигуря безопасността си, аз съм принуден да карам с превишена скорост, когато има силен трафик. когато трафикът е слаб карам си с 50-тина км/ч и се наслаждавам на италиянката си. за 2 години шофиране в града един единствен път съм минал на червено, но тогава допуснах грешка, бяхме 2 коли и аз се разсеях за по-дълго отколкото трябва, защото изгубих от поглед колата зад мен (бях първата кола) и минах на червено, ситуацията се създаде, но за мое щастие нямаше последици. поставям си колана. не паркирам на забранени места. не са ме спирали дори за проверка, => нямам актове, фишове и прочие.това е от мен по този въпрос.
                      Fiat Punto S55 1.1
                      Fiat Forever!

                      Коментар


                        #26
                        абсолютно съм съгласен с колегата punto s!!!аз също съм млад шофьор и гледам да спазвам всички знаци и ограничения / повярвайте ми има смисъл да се спазват пътните знаци - не са сложени случайно или щото на някой му било кеф /.но има такива шофьори дето ме тварят много...вчера на нерегулирано кръстовище сме 3 коли - до мен отдясно 1 боклуджийска кола - минава направо - пуснах я... и минавам аз - завивам надясно.... просто имам навика да поглеждам само надясно...и отляво 1 тип с джета минава направо, демек натам накъдето съм и аз... и то не беше свирене, светкане и чудо!!! чак се почувствах виновен че съм му отнел предимство и му се извиних...после като се замислих.... е те таквиз требва да ходят на проверовъчен!!!!!!!даже снощи нарочно минах пак оттам да се огледам да не би някой доброжелател да е откачил некой знак, да не съм видял нещо - тццц на кръстовището нема нито стоп, нито път с предимство, нито край на пътя с предимство нито как беше .... пропусни движещия се по пътя с предимство...баси идиотите....
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #27
                          Mitko написа:
                          За да следваш зелената вълна на Тодор Александров ти трябва скорост 50-60км/ч, но не повече. Не им обръщай внимание ако светкат.
                          именно, при това с такава скорост се минава супер спокойно на зелената вълна, ама на люлинци не им увира главата, те като овни се ръгат напред, "газират" после си чакат на червеното. лошото е когато на пътя на разсвирепеля се голф или не дай си боже калибра застане някой "скапан" Фиат който кротко си кара, щото явно имаме повече акъл, тогава неминуемо следва простотията.
                          Fiat Punto S55 1.1
                          Fiat Forever!

                          Коментар


                            #28
                            West Side, всички са майстори при нас в люлин бул. Тодор Александров е "перфектната писта" за идиотите.
                            Fiat Punto S55 1.1
                            Fiat Forever!

                            Коментар


                              #29
                              Ако сложат камери в тунела, дори и веднъж в месеца да снимат, нещата ще тръгнат много силно в положителната посока. Само че куките не искат да се грижат за безопасността на движението
                              Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                              Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                              Коментар


                                #30
                                олеле

                                Ако искате да си потрошите колата - елате в Княжево !!! Сега на "Цар Борси III" има ОГРОМНА дупка и почти всеки който мине от там си пука гума, криви джанта и му излита таса!!! А ако сте пешеходци ... по-добре не се мяркайте тука !!! Най-много да мине ТИР през вас (както стана с 1 приятел преди няколко години ) нищо повече !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X