Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колеги имам голям проблем с ГЛОБУЛ ПОМАГАЙТЕ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колеги имам голям проблем с ГЛОБУЛ ПОМАГАЙТЕ

    значи сметката ми я засичат не 20то число на месеца днес към 14:30 получавам СМС че ми е излязла фактурата на стойност 53лв всичко тачно така е. 10 минутки по късно получавам втори СМС че доближавам кредитния лимит от 200лв и пощурях,обаждам се на 123 и разбирам че текущата ми сметка е 138,00 лв и о УЖАС за 1 ден 138,00 лв аз за цел месец за две карти плащам по 50,00лв. Веднага отивам в офиса на ГЛОБУЛ и от там ми потвърждават че е така.Проверяват и ми казват че съм ползвал ИНТЕРНЕТ през телефона а аз съм ползвал се на се 30минути навигацията откак съм го купил телефона преди една седмица. Изках да пусна възражение в глобул те ми казаха като излезе фактурата на 20 април. КАЖЕТЕ КАКВО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ??????
    фиат мареа 103 понита
    спринтер 122 понита
    пасат с 90 умрели понита

    #2
    Re: колеги имам голям проблем с ГЛОБУЛ ПОМАГАЙТЕ

    mimo MS написа:
    значи сметката ми я засичат не 20то число на месеца днес към 14:30 получавам СМС че ми е излязла фактурата на стойност 53лв всичко тачно така е. 10 минутки по късно получавам втори СМС че доближавам кредитния лимит от 200лв и пощурях,обаждам се на 123 и разбирам че текущата ми сметка е 138,00 лв и о УЖАС за 1 ден 138,00 лв аз за цел месец за две карти плащам по 50,00лв. Веднага отивам в офиса на ГЛОБУЛ и от там ми потвърждават че е така.Проверяват и ми казват че съм ползвал ИНТЕРНЕТ през телефона а аз съм ползвал се на се 30минути навигацията откак съм го купил телефона преди една седмица. Изках да пусна възражение в глобул те ми казаха като излезе фактурата на 20 април. КАЖЕТЕ КАКВО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ??????
    и да им вдигаш сега панаир нищо няма да постигнеш... Варианта...Единствения вариант ти е да изчакаш фактурата и подробно извлечение и да провериш от къде идва тази сметка...пък после да се караш жалваш и оплакваш...аз за миналия месец имах ***лв телефон защото едниния телефон (имам 2 карти) който съм го дал на родителите ми си е пращал н на брой смс-и от чантата на майка ми...много тъпо но факт...изкарах си разпечатка и всичко блесна...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      първо се увери,че не си натиснал ти нещо без да искаш на незаключен телефон. Изчакай да излезе фактурата и виж къде е влизано и за какво е изхарчена сумата....ако имаш основание подай жалба и чакай,ако не получиш резултат,май създадоха някаква комисия точно срещу измамите на гсм-операторите ...последния вариат е да ги съдиш,но стигне ли се до там ще трябват разходи за адвокат,за съда и накрая може да те изкарат теб крив.
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #4
        сега ако кажеш и на какъв план си и какъв е новият телефон... напълно е възможно да има други функции, които теглят от интернет разни неща...
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          ele написа:
          сега ако кажеш и на какъв план си и какъв е новият телефон... напълно е възможно да има други функции, които теглят от интернет разни неща...
          Нокиа С5-03 на ънлимитед на 20лв такса 1500минути в мрежата на глобул и 60 към останалите оператори за 3 месеца
          фиат мареа 103 понита
          спринтер 122 понита
          пасат с 90 умрели понита

          Коментар


            #6
            mimo MS написа:
            ele написа:
            сега ако кажеш и на какъв план си и какъв е новият телефон... напълно е възможно да има други функции, които теглят от интернет разни неща...
            Нокиа С5-03 на ънлимитед на 20лв такса 1500минути в мрежата на глобул и 60 към останалите оператори за 3 месеца
            ънлимитед няма включен пакет данни, затова си го плащаш. Т.е. навигацията, дето си я използвал, си я плащаш, защото планът ти е само за минути и смси. По-добре си добави допълнителен пакет данни към плана - 100мб са 10 лева на максимална скорост с неограничен трафик
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              ele написа:
              mimo MS написа:
              ele написа:
              сега ако кажеш и на какъв план си и какъв е новият телефон... напълно е възможно да има други функции, които теглят от интернет разни неща...
              Нокиа С5-03 на ънлимитед на 20лв такса 1500минути в мрежата на глобул и 60 към останалите оператори за 3 месеца
              ънлимитед няма включен пакет данни, затова си го плащаш. Т.е. навигацията, дето си я използвал, си я плащаш, защото планът ти е само за минути и смси. По-добре си добави допълнителен пакет данни към плана - 100мб са 10 лева.
              на мен не ми трябва интернет просто съм ползвал така навигацията за около 30минути да видя как става не че ще ми трябва редовно
              фиат мареа 103 понита
              спринтер 122 понита
              пасат с 90 умрели понита

              Коментар


                #8
                mimo MS написа:
                ele написа:
                mimo MS написа:
                ele написа:
                сега ако кажеш и на какъв план си и какъв е новият телефон... напълно е възможно да има други функции, които теглят от интернет разни неща...
                Нокиа С5-03 на ънлимитед на 20лв такса 1500минути в мрежата на глобул и 60 към останалите оператори за 3 месеца
                ънлимитед няма включен пакет данни, затова си го плащаш. Т.е. навигацията, дето си я използвал, си я плащаш, защото планът ти е само за минути и смси. По-добре си добави допълнителен пакет данни към плана - 100мб са 10 лева.
                на мен не ми трябва интернет просто съм ползвал така навигацията за около 30минути да видя как става не че ще ми трябва редовно
                ами навигацията ти вероятно се е вързала с интернет (тя сигурно е питала, но може и да не пита), може и друго да се е вързало, сигурно като ги правят телефоните, вече предполагат, че имаш пакет с данни, така че е напълно вероятно да имаш такава сметка. Ако няма да ползваш интернет, по-добре изключи всякаква връзка, освен wifi, да не се получават такива сметки, или добави най-ниския пакет данни. Не си спомням колко беше в момента
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  30 минути ползване на навигацията, при зареждане на картата от интернет - нищо чудно да ти навърти 50-60 МБ, които са около 120-130 лв. (2.40 за 1 МБ е цената на Глобул).Една снимка по-качествена да изтеглиш е около 2-3 МБ, или 5-7 лв...Внимателно с тоз интернет, че ей така стават големите сметки.

                  Коментар


                    #10
                    Простете глупавият ми въпрос, но аз ползвам 123, защото съм към Виваком. И към Глобул ли се ползва същият телефон?
                    Няма начин да няма начин!

                    Коментар


                      #11
                      Re: колеги имам голям проблем с ГЛОБУЛ ПОМАГАЙТЕ

                      mimo MS написа:
                      значи сметката ми я засичат не 20то число на месеца днес към 14:30 получавам СМС че ми е излязла фактурата на стойност 53лв всичко тачно така е. 10 минутки по късно получавам втори СМС че доближавам кредитния лимит от 200лв и пощурях,обаждам се на 123 и разбирам че текущата ми сметка е 138,00 лв и о УЖАС за 1 ден 138,00 лв аз за цел месец за две карти плащам по 50,00лв. Веднага отивам в офиса на ГЛОБУЛ и от там ми потвърждават че е така.Проверяват и ми казват че съм ползвал ИНТЕРНЕТ през телефона а аз съм ползвал се на се 30минути навигацията откак съм го купил телефона преди една седмица. Изках да пусна възражение в глобул те ми казаха като излезе фактурата на 20 април. КАЖЕТЕ КАКВО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ??????
                      Беше пуснал тема за навигацията. Ако беше и прочел какво съм ти писал, нямаше да се набуташ за интернет през GPRS. За да не се случва това в бъдеще, спазвай следните съвети: - Настройки -> Свързване -> Крайни точки->сложи на MMS и WAP следните настройки за GLOBUL GPRS: Искане парола - ДА; Използване точка достъп - СЛЕД ПОТВЪРЖДЕНИЕ . Така няма да може случайно и без твое знание да ти се свързва през GPRS и да ти трупа трафик и сметка.- Настройки на навигацията Ovi Maps (Карти): Интернет->ОФЛАЙН; Мрежова дестинация->ИНТЕРНЕТ; Навигация->Подобряване на карти->ИЗКЛЮЧЕНО- Приложения->Място->Локализация->Методи за локализация->остави чекнати САМО "Интегриран GPS" и "В зависимост от мрежа"
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        nikolovvd написа:
                        Простете глупавият ми въпрос, но аз ползвам 123, защото съм към Виваком. И към Глобул ли се ползва същият телефон?
                        за справки - да Според мен, пусни си един 15мв за 3.50 и си джиткай. Интернетът е неограничен, след 15 мб ще ти спре бързата скорост, а след още малко ще ти го спрат, поне ще можеш хем да си ползваш навигацията ей тъй за кеф, хем ако някоя програма се изтарикати - няма да плащаш колосални сметки. Целта да имаш сматфон е да го ползваш и да му се кефиш, не само да го ползваш за слушалка.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          ele написа:
                          Според мен, пусни си един 15мв за 3.50 и си джиткай. Интернетът е неограничен, след 15 мб ще ти спре бързата скорост, а след още малко ще ти го спрат, поне ще можеш хем да си ползваш навигацията ей тъй за кеф, хем ако някоя програма се изтарикати - няма да плащаш колосални сметки. Целта да имаш сматфон е да го ползваш и да му се кефиш, не само да го ползваш за слушалка.
                          За какво му е да си пуска мегабайти при положение, че си има Wi-Fi? Във всеки голям град на почти всички оживени места вече има свободен безжичен нет. А за навигацията пък съвсем не му трябват - има си вграден GPS приемник, има си и предварително качени карти.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            snake написа:
                            ele написа:
                            Според мен, пусни си един 15мв за 3.50 и си джиткай. Интернетът е неограничен, след 15 мб ще ти спре бързата скорост, а след още малко ще ти го спрат, поне ще можеш хем да си ползваш навигацията ей тъй за кеф, хем ако някоя програма се изтарикати - няма да плащаш колосални сметки. Целта да имаш сматфон е да го ползваш и да му се кефиш, не само да го ползваш за слушалка.
                            За какво му е да си пуска мегабайти при положение, че си има Wi-Fi? Във всеки голям град на почти всички оживени места вече има свободен безжичен нет. А за навигацията пък съвсем не му трябват - има си вграден GPS приемник, има си и предварително качени карти.
                            Не знам, на мен много пъти ме е трябвал интернет във Варна и... тц, няма - все кодирани. Това е предложение, всеки сам решава за себе си кое е най-добро и кое не е и не смятам, че може да бъде някакъв повод за спор, защитавайки мнението на 3-та страна, което дори и не знаем в подробности.
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #15
                              Алтернативен абонаментен план е Web & Talk, но за същата сума нямаш 30 минути разговори с други мрежи, но имаш интернет - 250 МБ на макс. скорост, а след това скоростта пада на 128 Кбита (16 КБ), но пък са неограничени. Ако ти се дават още 5 лева, вместо предложените вече 3.50, можеш пак да имаш тези 30 минути към други мрежи, а включените мегабайти на макс. скорост стават от 250 -> 500. Забелязал съм, че мои приятели, които току-що са купили нов телефон - много често се оплакват от подобен проблем. Винаги се оказва, че вината е у самите тях, защото още не са напълно запознати с функциите на телефона, поразцъкали са малко из интернета, ползвали са няколко приложения, после се оказва, че имат голяма сметка за интернет. Мисля, че и тук случаят е същият, колегата Immortal каза каква е цената на 1 МБ. Относно обаждането на оператор - то също струва пари. Дори самото набиране на номер 123 - струва пари. Разбира се, че за един човек 2.4 стотинки са нищо, но ако за един месец общо на този номер се обадят 1 000 000 клиенти, то това си е оборот от 24 000 лева ей така, да се свържеш с глас-робот.Вместо това, бих препоръчал нещо, което може би някои не знаят - набиране на следния код от телефона, за проверка на сметка и разни други:*123# - работи за Виваком и Глобул. При Виваком веднага връща СМС с информацията, а при Глобул - връща СМС, който съдържа крратко меню, като показва кое число да бъде върнато като отговор на този СМС за съответната функция.

                              Коментар

                              Working...
                              X