Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алрмена система (СОТ), монтаж, къде, кой и т.н.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алрмена система (СОТ), монтаж, къде, кой и т.н.

    Интересува ме запознатите да кажат малко повече думи за монтирането на сигнално охранителната система за вкъщи.Едно от главните ми изисквания е монтажа да е добър и най-важното - по възможност изпълнен с безжични модули (датчиците за движение, клавиатура и т.н.).Главно искам да са безжични, защото пропуснах вкопаването на кабелите им в стената, а вече не искам тепърва да ги вкопавам.Говорим за охрана на класически апартамент с 3 стаи и входна врата, естествено.На пръв поглед ми трябват минимум 4 датчика за движение, 1 датчик за отваряне на врата и евентуално 3 звукови такива. Към тях централа и т.н., завършено изделие, за да се вържа към СОТ и уж да ме пазят.Та ако имате познати и имат желанието да се видим, и да ми направят оферта, както и да ми обяснят какво ще ми трябва, ще бъда максимално щастлив
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Колега погледни тук http://www.sectron.com/products/alarms/232 за техниката. Имат и форум, който може да разгледаш за повече инфо. Предполагам, че и извършват монтажи или пък ще те насочат към монтажни фирми. Провери и фирмите за СОТ. Те също извършват монтажи с тяхна или на клиента техника. Поинтересувай се и за репутацията на СОТ-аджийските фирми, в смисъл за колко време след задействие пристигат, ако все пак е извършена кражба какви обезщетения изплащат.
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    Коментар


      #3
      Аз лично не бих се доверил на безжични датчици пък били те и на Paradox! След, като обаче нямаш друг избор просто звънни на конкретната фирма, която си решил да те пази и ги разпитай за безжични оферти. По мои наблюдения безжичните алармени системи излизат от 2 до 3 пъти по-скъпи от стандартните.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Vladim написа:
        Аз лично не бих се доверил на безжични датчици пък били те и на Paradox! След, като обаче нямаш друг избор просто звънни на конкретната фирма, която си решил да те пази и ги разпитай за безжични оферти. По мои наблюдения безжичните алармени системи излизат от 2 до 3 пъти по-скъпи от стандартните.
        И аз чух за по-високи цени, а и то е естествено това, но все пак искам да ми е по-хубаво, а не да ми висят кабели по тавана.Аз мисля, че безжичните решения също са добри. Ако някой иска да ти заглуши централата, винаги може да го направи и въобще няма да се занимава да ти симулира изкуствени датчици, за да влезне във вас.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Колега, мислил ли си за застраховка "Имущество" вместо СОТ?
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            dobrujanetza написа:
            Колега, мислил ли си за застраховка "Имущество" вместо СОТ?
            Това допълнително. Повечето СОТ фирми имат 2 в 1 - хем те пазят, хем ти покриват и щети ако стане нещо.Моля по конкретния въпрос да се пише.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Kолега имаш 2 избора на такава техника на DSC и Paradox Аз лични предпочитам DSC но важно е и коя фирма ще те охранява ако тя работи с техника Paradox то си монтирай такава ако е с DSC вземи от тях MG5000(централа)+K32LCD(клавиатура) кутия, акумулатор,трансформатор +PMD1P (4 броя)+DCT2 (магнит) акустични датчици не се предлагат батериите издържат 1 година (минимум) зависи от натовареноста на помещението а за заглушаването то и сот аможе да се заглуши (зависи какво искат да вземат и коко са подготвени)
              Bravo 1.9 jtd 1999

              Коментар


                #8
                georgi_iliew написа:
                Kолега имаш 2 избора на такава техника на DSC и Paradox Аз лични предпочитам DSC но важно е и коя фирма ще те охранява ако тя работи с техника Paradox то си монтирай такава ако е с DSC вземи от тях MG5000(централа)+K32LCD(клавиатура) кутия, акумулатор,трансформатор +PMD1P (4 броя)+DCT2 (магнит) акустични датчици не се предлагат батериите издържат 1 година (минимум) зависи от натовареноста на помещението а за заглушаването то и сот аможе да се заглуши (зависи какво искат да вземат и коко са подготвени)
                По препоръките ти предполагам, че си запознат.Едно такова оборудване приблизително колко пари би излязло?
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Re: Алрмена система (СОТ), монтаж, къде, кой и т.н.

                  BO написа:
                  Интересува ме запознатите да кажат малко повече думи за монтирането на сигнално охранителната система за вкъщи.Едно от главните ми изисквания е монтажа да е добър и най-важното - по възможност изпълнен с безжични модули (датчиците за движение, клавиатура и т.н.).Главно искам да са безжични, защото пропуснах вкопаването на кабелите им в стената, а вече не искам тепърва да ги вкопавам.Говорим за охрана на класически апартамент с 3 стаи и входна врата, естествено.На пръв поглед ми трябват минимум 4 датчика за движение, 1 датчик за отваряне на врата и евентуално 3 звукови такива. Към тях централа и т.н., завършено изделие, за да се вържа към СОТ и уж да ме пазят.Та ако имате познати и имат желанието да се видим, и да ми направят оферта, както и да ми обяснят какво ще ми трябва, ще бъда максимално щастлив
                  Застраховай си жилището освен решението да слагаш СОТ. Не търси помощ по форуми, намери познат, който има негов човек в СОТ. Ще те "светне" за доста важни неща. Ако си в кооперация помислете за жива охрана. И никога не оставяй много пари в брой в апартамент, ако не си всяка нощ в него. Средно добри датчици на СОТ се "обезвреждат" за до 20 секунди, знам го от хора, патили в обекти, частна собственост. По-горе са ти намекнали за заглушаването. Това важи с изключителна сила ако не си в апартамента. Освен за датчици за движение помисли и за датчици за обем, датчици за дим. Една корекция на заглавието си направи.

                  Коментар


                    #10
                    georgi_iliew написа:
                    Kолега имаш 2 избора на такава техника на DSC и Paradox Аз лични предпочитам DSC но важно е и коя фирма ще те охранява ако тя работи с техника Paradox то си монтирай такава ако е с DSC вземи от тях MG5000(централа)+K32LCD(клавиатура) кутия, акумулатор,трансформатор +PMD1P (4 броя)+DCT2 (магнит) акустични датчици не се предлагат батериите издържат 1 година (минимум) зависи от натовареноста на помещението а за заглушаването то и сот аможе да се заглуши (зависи какво искат да вземат и коко са подготвени)
                    колегата правилно те е насочил към DSC не са лоши като фирма (не им правя реклама нищо че работя за тях)ето ти саита http://www.dscbg.com/ им ако не звънни на 0800 20 700 тела е безплатен като човек които е в тази свера ти препоръчвам ако сложиш DSC датчици вържи се и към DSC сот наи-добре си разбират системите (т.е. като даде аларма DSC операторите знаят от коя зона и каква по вид аларма е (тва си е от системите на Центъра) иначе да речем 3S сот също ползват датчици на DSC но не знаят каква и от каде е алармата (такъв им е центъра) знаят че има ама каква е и от каде е незнаят (имам познати там) доколкото до 161 те ползват системи Paradox мисля че и Боду ползват такива)цените са приемливи около 20-30лв. на месецколега гледам си от Овча купел наи близката кола на DSC е на околовръстното тоест до 3-4мин са при теб дано съм ти бил от полза
                    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                    Коментар


                      #11
                      На кой етаж живееш, ако не е първи и няма достъп до прозорците, тогава ти предпоръчвам изобщо да не се занимаваш с обемни датчици, поставя се един контактен на вратата и си готов, не знам деца имаш ли дом. любимци, смяташ ли да имаш, ако да без датчиците ще можеш да охраняваш апартамента дори и при движение вътре.
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #12
                        van_dal написа:
                        На кой етаж живееш, ако не е първи и няма достъп до прозорците, тогава ти предпоръчвам изобщо да не се занимаваш с обемни датчици, поставя се един контактен на вратата и си готов, не знам деца имаш ли дом. любимци, смяташ ли да имаш, ако да без датчиците ще можеш да охраняваш апартамента дори и при движение вътре.
                        Задал съм мисля добър въпрос и за това целя мненияЖивея на първия етаж (над магазини) и за това е важна системата за охрана.Ако живях на по-горен етаж, то нямаше да я слагам, а щях да мина само със застраховката.Ама в този случай е все едно да застраховам 100лв, да ги оставя на улицата с надеждата да не ми ги вземе никой, а ако ми ги вземе някой нали се сещате в какви приключения се вмяташ, за да ти се плати щетата.За това искам алармена система, за да намаля вероятността за използването на застраховката.Надявам се да стане малко по-ясно за какво ми трябва.п.п. Като чета за датчиците, то хубавите датчици им дават, че имат алгоритъм и е възможно разхождането на до 40 кг. куче примерно, без да ги задействат. Ако ще си взимам куче ще гледам да се вместя в порода не по-голяма от описанието на датчиците
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          От личен опит ти препоръчвам да видиш коя охранителна фирма има най-близко офис до жилището ти. Това ти гарантира в известна степан адекватна и навремена реакция при нужда.След като направиш избора си направи една среща със служител на фирмата, за да разисквате твоите желания и техните възможности. Някой фирми предпочитат класическата схема с опроводяване поради по ниската цена на съоръженията. На мен охраната ми струва 20 лв. на месец с техника на фирмата - датчици 5 бр., централа и предавател. Офисът на фирмата е на две пресечки от нас - 200 м по права линия или 500-600 м по улиците (взема се за 1-2 минути от подаването на сигнала). Веднъж се забавих с изключването на алармата и докато вкарвах куфарите от колата вече бяха зад гърба ми. При мен няма датчик на врата, а щом отворя вратата алармата се задейства. В офиса на СОТ има програмирано 15 секундно забавяне на тревогата и така не получават фалшиви сигнали. Централата може да взема под охрана само определен сектор (датчик) или цялата площ. Датчиците са комбинирани - за движение и счупено стъкло, понеже обекта е І-ви етаж на къща. За безжичните датчици няма проблем да ти монтират, но ако фирмата не работи с такива, тогава ще трябва да си ги закупиш сам. Аз имах същият проблем, защото сложих СОТ след основен ремонт на жилището, но при цена около 1000 лв. се отказах от безжични датчици, но момчетата се отнесоха много съвестно и ако не се вгледаш, няма да видиш от къде минават кабелите.
                          Няма начин да няма начин!

                          Коментар


                            #14
                            ВО, аз като ПРЕпатил с няколко СОТа, мога да те посъветвам следните неща:1. Техниката да бъде монтира от независима фирма, необвързана по никакъв начин с охранителната фирма, но монтажа и оборудването да отговаря на изискванията й.2. Застраховката да бъде сключена съвсем отделно, в застрахователна компания, необвързана по никакъв начин с охранителната фирма.3. Бягай ДАЛЕЧЕ от ’Боду СОД’!!!Мога да ти препоръчам ’161’ или ’DSC’, но май по-добре е ’161’.Безжични датчици не съм ползвал никога и не мога да кажа нищо за тях, но мога да те посъветвам да използваш И датчици реагиращи на счупено стъкло.Освен това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си монтирай райбери на прозорците и вратите - вече се предлагат повече от елегантни решения, които изобщо не загрозяват.Успех!

                            Коментар


                              #15
                              Колега, щом си се спрял на безжични датчици, като повишаване на сигурността може да сложиш и датчици на отваряемите прозорци. Така нощем, когато има хора в апартамента ще можеш да включиш само датчиците на прозорците и вратата. Апартамента ти ще е под охрана. Ако дограмата ти се отваря от горе и датчика се постави долу ще можеш да си спиш на отворен прозорец.
                              Fiat - Stilo 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X