Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги, трябва да отслабна рЕзко...!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    trace написа:
    Интересна тема."3. Спря да яде хляб ""чета че пиеш "само "2 бири на ден, което в твоя случай е много, спри да ядеш хляб,тестени изделия, сладко !По възможност вечер не яж или ако ядеш да е преди 18.00часа.""Напълно възможно, но трябва:- 6 хранения на ден, разпределени наравно през не повече от 3 часа- всяко хранене да съдържа белтъчини- въглехидрати само в първата част на деня- пълно премахване на плодове и бира и газирано- да имаш кардио активност с интервал не повече от 48 часа- да имаш зареждащ ден с комплексни въглехидрати на всеки 6 денаАко досега си приемал 4000калории и изведнъж решаваш, че ще отслабваш, ти започваш да ядеш по-малко. ""Спри тази тъпа бира, не докосвай хлЕб и всички негови производни. Никакво пържено, никакви кашкавалчета и мазни сирена, масло, маргарини и тем подобни тъпни.Пълен стоп на продукти съдържащи рафинирана захар-сладкиши, сокчета /и натуралните/, газирани бълвочи. ""И второ много важно също - никакво газирано, под каквато и да е форма.""Истината е че трябва да се ограничат тестените изделия, сладкото и газираното, и най-важното последното ядене да ти е някаде към 6-7 часа"Много ми е интересно на 6азата на какво ги твърдите тия неща?От 18 годишен си стоя на 70кг. напук на всички твърдения по-горе. Водя възможно най-нездравословен начин на живот и ям пак така.Минимум 2л Кока-кола на ден, захар, пържено, хля6, месо, луканки, никакъв режим, мога да ям 2 пъти на ден, мога и 4, може да о6ядвам в 1, може и в 5, все тая.Редовно си ям 1-2 часа преди лягане. Не спортувам, освен разходки на Витоша.За мен всичко опира до количеството - ако искате да отсла6нете почвате да ядете по-малко, а не това да не ядеш, онова да не ядеш.И за 6ирата - шефчето дето е 60 кила, до о6яд вече е мушнал 4 литровки Ариана. И така 10 години, пък не е мръднал грам.Истината е в последния а6зац на статията:http://store2.data.bg/trace/Pics/Sni...20page%202.jpg
    Колега много си далече от истината, вземи прочети нещо да се образоваш. Ти от 18 годишен си стоиш на 70 кила,защото както каза Емо имаш бърз метаболизъм.При теб е обратното че ако решиш да качиш някое друго килце ще видиш бая зор така че ти никога не си отслабвал през живота си , а даваш мнения. Ти ако искаш яж по 10 пъти на ден и пак ще си останеш хърба, такъв ти е организма.
    Виж бейби не сме глупаци,
    ние сме отбор от здравеняци.
    Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
    така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
    http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

    Коментар


      #47
      emzo написа:
      trace написа:
      Много ми е интересно на 6азата на какво ги твърдите тия неща?
      Науката е измислила термина метаболизъм, радвай се, че твоят е бърз и не съди по него за другите хора.
      Не го е измислила науката, а хората, които са се занимавали с наука. :D
      ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

      Коментар


        #48
        Много добър начин за намаляване на излишното тегло е приемането на по-малко храна. Разбира се ефект би имало в дългосрочен план и то ако само си ограничил количеството на храната, без тренировки. По-качественото приемане на храна също е от голяма значение. Ще дам пример за това как ми подейства веднъж бавното ядене. Бях на около 15 години на село и винаги съм ял много бързо, което и сега го правя. Прочетох в една книжка на Петър Дънов колко добре е да се храниш бавно и реших на следващия ден да пробвам! На обяд, когато се надумквам за 10-ина минути и веднага ставам от масата, реших че ще дъвча много продължително храната. И така залче след залче, дъвчейки всяко едно докато не стане на каша в устата ми и чак след това го поглъщах. Беше непривично за мен да отделя толкова време в дъвчене, но се напънах, за да видя резултата. В крайна сметка се нахраних и заситих с осезаемо количество по-малко храна от обичайното и не ми беше тежко както обикновено, нямах нужда да полегна да ми се слегне храната. Като всеки ден отидох в гората за дърва по обичайният ми тогава маршрут, съответно на връщане с обичайното количество товар и като се прибрах това, което не ми се беше случвало до тогава е че ни чувствах никаква умора - все едно, че не съм излизал, а обикновено след такава работна разходка имах нужда да почина!Почувствах такъв прилив на енергия, че отидох и направих още един курс с дърва! След него вече почувствах известна умора, но дори и тогава чувствах, че имам сили за трети път! Направо бях поразен от ефекта на бавното ядене, като за съжаление това ми беше първия и единствен път, когато се храних по този начин. Не успях да си наложа поне засега да се раня бавно, въпреки че съм изпитал положителния ефект върху себе си. Все си казвам ще ям бавно и накрая все се надумквам като прасе....
        Fiat Punto 1.7 TD

        Коментар


          #49
          Слав написа:
          Ананасът засилва метаболизма.Ясно е, че няма да ядеш ананаси до припадък, но има пробиотици, които съдържат същите елементи и се приемат от 3 до 6 пъти на ден. В момента не мога да се сетя за името на продукта, но ще проверя. Не искам да е реклама затова ще ти пиша на лично тези дни, когато мина през магазина. Това, което знам е, че е напълно естествен продукт и една опаковка от 60 капсули (желатинови) струва 10 лева.От въпросният магазин аз си взимам LBB (Лактум Бациликус Булгарикус), защото е много полезен за чревната микрофлора (и не само), а в киселото мляко както всички знаем отдавна го няма
          Ето за това говоря:http://www.bouroff.com/products.php?cid=18Конкретният продукт нещо не го намирам на сайта, но когато отида до магазина ще го снимам.Хубавото е, че няма химия. Поне е максимално близо до естествен продукт
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #50
            SUS SCROFA е много интересен колега с мнения за нула време на фона на годините, в които е бил тук По темата на колегата за отслабването. Има една приказка - "Ти си това,с което се храниш"...За да свалиш килограми без да стресираш организма е сложно - трябва ти качествен диетолог, каквито трудно се намират в БГ. Повечето лекари хал-хабер си нямат за хранителни диети. Опитай да набиваш максимално количество плодове, забрави за месо, захари и подобни неща. И пий много вода. Ама много. С нея по-лесно усвояваш и вадиш всичко от организма. И пий колкото можеш повече витамини. Особено витамин "C", за да си пазиш имунната система стабилна докато слабееш. И по 10 хапчета на ден да пиеш (10 по 100мг=1гр), нЕма да се пУашиш. Най-голямата измама на фармацевтичната индустрия е колко е опасно да се пият витамини. Знаеш ли например, че организмът ти, за да създаде адреналин в дадена ситуация, разгражда моментално част от наличния витамин "C" за тази цел? Изобщо, колеги, пийте колкото можете повече витамини, дали ще ги ядете под формата на лимони или портокали, ваша си работа. Или с таблети, м/у другото в едно плодче киви има мнооого пъти повече витамин "C", отколкото в един портокал/лимон. И ми е много чудно, ем не ядеш хлЕБ, ем си надебелЕл до 100 кг. Хапове за повишаване на тегло с цел щанги или подобни ли си зобил?ЕДИТ:Тва с Кока-кола и други производни газирани напитки и с бира по толкова на ден си е само по себе си фактор, от който ще страдаш много след време и без да ти се налага служебно да изпълняваш "падни-стани". Не, че и аз не го правя. Но е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВРЕДНО. И като отслабнеш, яж правилно, максимално количество органична храна (плодове, зеленчуци)...Знаете ли, колеги, че в Япония заболяванията от рак при жените, например, са под 1%, точно, защото ядат основно сурова и органична храна? Аз наскоро го четох в разни бумаги и останах като гръмнат...

            Коментар


              #51
              Сотирофф, ше се поболееш от рЕзко отслабване и няма да се чувстваш добре доста време след това!Не се ограничавай в храната, яж си каквото ти е кеф, НО:- яж по-често и по-малко;- ставай гладен от масата;- не пий нищо 10-15 мин. преди/след ядене или докато се храниш;- яж най-малко три часа преди лягане;- спортувай активно и наблягай на кардио;Всичко останало е излишно....

              Коментар


                #52
                Абе в спорта е истината, за 3месеца от 1км. пробег да почнеш, до 10км ще стигнеш.Да не говорим, че загуби няколко дни в четене на тази безсмислена тема
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #53
                  emzo написа:
                  Абе в спорта е истината, за 3месеца от 1км. пробег да почнеш, до 10км ще стигнеш.Да не говорим, че загуби няколко дни в четене на тази безсмислена тема
                  Ако добавиш и доста работата вече става сериозна.

                  Коментар


                    #54
                    emzo написа:
                    Абе в спорта е истината, за 3месеца от 1км. пробег да почнеш, до 10км ще стигнеш.
                    С това съм съгласен. Ако искаш да подобриш постижението си в дадена спортна дисциплина, просто тренирай. Но ако някой си мисли, че като започне да спортува ще отслабне, горчиво се лъже. (Почти) всичко е от яденето. Спортът усилва апетита и може да се получи дори обратен ефект. А пък да се бяга в жега, навлечен с яке...?! Това може да послужи само за еднократно сваляне на тегло на спортисти, които отчаяно искат да влязат в някаква категория, опитали са всичко друго и до час-два трябва примерно да свалят 500 гр. След това от обезводняването може да се стигне до мускулни спазми. Вредно е и по друга причина: токсините, които се излъчват при потенето, си остават в теб, ако си навлечен.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #55
                      А и като пийнеш една чаша вода - наваксваш всичко изпотено веднага

                      Коментар


                        #56
                        Kuku написа:
                        А и като пийнеш една чаша вода - наваксваш всичко изпотено веднага
                        Без солите.
                        ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                        Коментар


                          #57
                          Orcinus написа:
                          SUS SCROFA е много интересен колега с мнения за нула време на фона на годините, в които е бил тук По темата на колегата за отслабването. Има една приказка - "Ти си това,с което се храниш"...ЕДИТ:основно сурова и органична храна? Аз наскоро го четох в разни бумаги и останах като гръмнат...
                          Твърде неясни и направо заблуждаващи съвети, а този с пиенето на витамини е изключително опасен. Колегата явно не е наясно с витамините. Те са две групи. Водноразтворими и мастноразтворими. Витамин Ц, наистина може да се риема почти неограничено, но има витамини, които са изключително опасни при предозиране, ще дам пример с витамин Д, който се натрупва в организма и нанся някои непоправими щети на човешкия организъм. Витамин К и витамините от група Б също са доста неприятни за предозиране. Системното предозиране с витамин А е особено опасно, тъй като води до гадене, повръщане, кожни изменения. Има дори синдром, наречен хипервитаминоза А.Системното прекаляване с витамин D води до натрупване на мазнини в черния дроб, влияе зле на равнищата на калций и фосфор в организма, както и до повишена интензивност на съсирването на кръвта, което влияе зле на кръвоносната система.Фармацефтичните компании имат сметка да пием доста витамини дневно, а не обратното .Да се препоръчва не хранене с месо при натоварен тренировъчен режим е доста грешно. "Яж плодове, а не захари", плодовете са изцяло захари, само, че фруктоза.Проблем е консумацията на рафинирани захари, а не по -принцип на захари.Не знам какво стана с органичната храна, явно е почистено, но няма такова научно понятие. "Такова животно нема". Предпочитам терминът Еко-храни или Био-храни.
                          ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                          Коментар

                          Working...
                          X