Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Набожни ли сте?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    jenshen73 написа:
    popara801 написа:
    Immortal написа:
    Единствената положителна черта на комунизма.
    Що?
    Щото комунизма наложи други икони и относително добре се справяше с унищожаването на една вредна религия. Все пак христовата вяра ни е държала дълги векове на тъмно (спомняш ли си термина "тъмните векове"?) Били са такива не заради режима на тока, а заради инквизицията и измъчването на по-прогресивно мислещите и отказващи да се подчинят на безумните канони "И все пак тя се Върти", повярвай ми - ако не беше християнството да гори хора като Галилео - щяхме вече да си имаме космически кораби "Фиат" и да си пишем за ваканции на Йо, По, Фобос и Деймос или дори да работим на Луната...
    Малиии тва нали не го мислиш насериозно?
    FIAT BRAVO 1.6
    FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
    LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

    Коментар


      #47
      Re: Набожни ли сте?

      Румен_Хинчев написа:
      [Галилео си е умрял в леглото , друже . А пък Българската Православна Църква си има своята историческа роля .
      Галилео - да, но Коперник се е поопекъл малко.А Българската Православна Църква е изиграла своята историческа роля, да, и тя е именно историческа.Да си стои в историята. Който наистина вярва в нейните канони - нямам нищо против, да си вярва. Но да не ми я натрапват насила, че чак и в Конституцията ни я вписаха

      Коментар


        #48
        popara801 написа:
        Малиии тва нали не го мислиш насериозно?
        Не знам за Женшена, ама аз наистина го мисля. Съвсем сериозно.

        Коментар


          #49
          Re: Набожни ли сте?

          Immortal написа:
          Румен_Хинчев написа:
          [Галилео си е умрял в леглото , друже . А пък Българската Православна Църква си има своята историческа роля .
          Галилео - да, но Коперник се е поопекъл малко.А Българската Православна Църква е изиграла своята историческа роля, да, и тя е именно историческа.Да си стои в историята. Който наистина вярва в нейните канони - нямам нищо против, да си вярва. Но да не ми я натрапват насила, че чак и в Конституцията ни я вписаха
          Оооопс ....астрономите ...Джордано Бруно се е ,,поопекъл’’.Туй галиба искаше да каже младежа от ,, Цветния квартал ’’ Пък Конституцията на Република България предоставя равенство на всички монотеистични религии.
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #50
            Уф, да се.... в астронома Колегата Хинчев е абсолютно прав

            Коментар


              #51
              Откакто гледам National Geographic незнам вече в какво да вярвам :D - Бог ли ни е създал или сме някаква случайност на вселената...
              FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

              Коментар


                #52
                Алооо...Дидооооо.... Джордано Бруно бре..... / Няма се излагаме любителите астрономи /Опс.....те го уточнили. Аз пък веднага цъкам да отговарям. Извинявам се !!!!!!

                Коментар


                  #53
                  Добре де, една малка подробност с името Галилео, Коперник, Бруно - все хора, които щяха да са ни извели от тъмните векове, ако не беше инквизицията... Спомнете си дори и Мишел Дьо Нострадам... кажи речи единствен оцелял от чумната епидемия по неговите земи...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #54
                    Колеги, като как да тълкуваме поведението на църквата ни, бе? Да бе, на нашата си, православната... По повод 3-ти Март, църквата обявява, че ще канонизира за светци жертвите в баташкото клане (дето е речено - пяо-добре късно, от колкото никога). До тук добре, ама защо в такъв случай не ще да канонизира за светец единствената икона която има тоз народ - ЛЕВСКИ?А? А, а?
                    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                    Коментар


                      #55
                      nikki_sixx написа:
                      Колеги, като как да тълкуваме поведението на църквата ни, бе? Да бе, на нашата си, православната... По повод 3-ти Март, църквата обявява, че ще канонизира за светци жертвите в баташкото клане (дето е речено - пяо-добре късно, от колкото никога). До тук добре, ама защо в такъв случай не ще да канонизира за светец единствената икона която има тоз народ - ЛЕВСКИ?А? А, а?
                      Не може да му прости, че се е разпопил.Казват, и че бил убил непълнолетен младеж, едно българче-ратайче, затова официално не щат.

                      Коментар


                        #56
                        jenshen73 написа:
                        popara801 написа:
                        Immortal написа:
                        Единствената положителна черта на комунизма.
                        Що?
                        Щото комунизма наложи други икони и относително добре се справяше с унищожаването на една вредна религия. Все пак христовата вяра ни е държала дълги векове на тъмно (спомняш ли си термина "тъмните векове"?) Били са такива не заради режима на тока, а заради инквизицията и измъчването на по-прогресивно мислещите и отказващи да се подчинят на безумните канони "И все пак тя се Върти", повярвай ми - ако не беше християнството да гори хора като Галилео - щяхме вече да си имаме космически кораби "Фиат" и да си пишем за ваканции на Йо, По, Фобос и Деймос или дори да работим на Луната...
                        Ухаааааа, това е крайно мнение.Чудя се, дали правиш разлика, между православно християнство и католицизъм и дали някога си се замислял, дали православната църква е инквизирала някой? И каква е разликата между двете. И замислял ли си се, дали щеше да е възможно някой да приеме Българската държава насериозно на световната сцена, по онова време, ако тя не бе християнска. Мисля, че не. Правете разлика между религиите. :D
                        ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                        Коментар


                          #57
                          Immortal написа:
                          nikki_sixx написа:
                          Колеги, като как да тълкуваме поведението на църквата ни, бе? Да бе, на нашата си, православната... По повод 3-ти Март, църквата обявява, че ще канонизира за светци жертвите в баташкото клане (дето е речено - пяо-добре късно, от колкото никога). До тук добре, ама защо в такъв случай не ще да канонизира за светец единствената икона която има тоз народ - ЛЕВСКИ?А? А, а?
                          Не може да му прости, че се е разпопил.Казват, и че бил убил непълнолетен младеж, едно българче-ратайче, затова официално не щат.
                          Дидо, това за детето и аз го знам, ама дори нашият господ не е бил безгрешен. Сам той е казал, че... " нека който от вас е безгрешен, първи да хвърли камък". За колко от жертвите в Батак се знае до колко са били благоверни (примерно), шот нали прелюбодейството се забранява от... (пак от) църквата, която упорито ни кара да вярваме в Бог?! Въпроса е малко риторичен, защото е ясно, че църквата ни пак е в грешка и не действа правилно, ама се чудя, защо ни е да търпим такава институция, щом самата тя не следва някаквите установени правила? Да се върнем ли на Левски? Разпопил се бил, ама когато всеки мухлясъл поп се изтапани пред телевизията и го наричат ДЯКОН. Що бе?
                          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                          Коментар

                          Working...
                          X