Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос към запознатите с Линукс.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос към запознатите с Линукс.

    Проблема е следния, искам да си задам изпълнението на php файл чрез cron. Обаче понеже php ми е инсталирано като модул на Apache, не се получава изпълнението на задачата. Успях да постигна изпълнението на файла с wget. Интересува ме има ли и друг начин и ако няма, какви оператори е нужно да поставя след wget? За &> /dev/null/ в края на цялата команда вече знам.

    #2
    Re: Въпрос към запознатите с Линукс.

    peho написа:
    Проблема е следния, искам да си задам изпълнението на php файл чрез cron. Обаче понеже php ми е инсталирано като модул на Apache, не се получава изпълнението на задачата. Успях да постигна изпълнението на файла с wget. Интересува ме има ли и друг начин и ако няма, какви оператори е нужно да поставя след wget? За &> /dev/null/ в края на цялата команда вече знам.
    Здравей коледга,Не съм сигурен, но мисля че първо трябваше да видиш дали ти е инсталирано PHP като модул на CGI или на Apache, ако е като apache както казваш , ти трябва първо Lynx Browser , ще го намериш в синаптик-а мениджъра , или в софтуеар център-а , инсталираш го и редактираш този файл /etc/crontab като добавиш следния ред lynx -dump http://www.somedomain.com/cron.php . И накрая добави и този ред Shell> crontab crontab към URL за да си сигурен че ще го види накрая.
    Petrol Engine slogan: Because life begins at 6,000rpm

    Коментар


      #3
      Re: Въпрос към запознатите с Линукс.

      Ко речи?
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос към запознатите с Линукс.

        skyline написа:
        Здравей коледга,Не съм сигурен, но мисля че първо трябваше да видиш дали ти е инсталирано PHP като модул на CGI или на Apache, ако е като apache както казваш , ти трябва първо Lynx Browser , ще го намериш в синаптик-а мениджъра , или в софтуеар център-а , инсталираш го и редактираш този файл /etc/crontab като добавиш следния ред lynx -dump http://www.somedomain.com/cron.php . И накрая добави и този ред Shell> crontab crontab към URL за да си сигурен че ще го види накрая.
        Благодаря за отговора!Точно като модул на Apache e инсталирано PHP, това съм го проверил. Да инсталирам linx, това ми беше ясно, но. Без инсталация на допълнителен софтуер няма ли начин?

        Коментар


          #5
          не знам с каква дистрибуция си, но има шанс lynx-а да си го имаш инсталиран вече. Тъй че провери за всеки случай А за варианта ’без допълнителен софтуер - няма ли начин файла да се преправи от php скрипт в bash скрипт ?
          Fiat Bravo 1.8 16V
          Fiat Bravo II 1.9 Multijet

          Коментар


            #6
            Провери php -i какво връща ? Ако работи слагаш в началото на файла #!/usr/bin/php (или там където е php), chmod +x името_на_файла и трябва да тръгне.
            Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

            Коментар


              #7
              Re: Въпрос към запознатите с Линукс.

              peho написа:
              skyline написа:
              Здравей коледга,Не съм сигурен, но мисля че първо трябваше да видиш дали ти е инсталирано PHP като модул на CGI или на Apache, ако е като apache както казваш , ти трябва първо Lynx Browser , ще го намериш в синаптик-а мениджъра , или в софтуеар център-а , инсталираш го и редактираш този файл /etc/crontab като добавиш следния ред lynx -dump http://www.somedomain.com/cron.php . И накрая добави и този ред Shell> crontab crontab към URL за да си сигурен че ще го види накрая.
              Благодаря за отговора!Точно като модул на Apache e инсталирано PHP, това съм го проверил. Да инсталирам linx, това ми беше ясно, но. Без инсталация на допълнителен софтуер няма ли начин?
              Не знам за друг начин, ама като ти е всичко безплатно, слагай махай и пробвай , да живее open source
              Petrol Engine slogan: Because life begins at 6,000rpm

              Коментар


                #8
                syscop написа:
                Провери php -i какво връща ? Ако работи слагаш в началото на файла #!/usr/bin/php (или там където е php), chmod +x името_на_файла и трябва да тръгне.
                Връща ми че не е инсталирано php. Май ще е най-добре да инсталирам php5-cli.@NIK_THE_FLASH: linx не е инсталиран, това го бях пробвал преди да питам тук.@skyline: То е така, но не ми се много пробва този вариант на работещ сървър с няколко сайта и мейл сървър.

                Коментар


                  #9
                  Най-лесно е да си инсталираш php5-cli . Ако имаш основателна причина да не го правиш, действай с
                  Код:
                  wger <url>
                  в crontab-а трябва да свърши работа.Погледни си и
                  Код:
                  man wget
                  може да си харесаш някоя допълнителна опция

                  Коментар


                    #10
                    Ако изключим php-cli от уравнението, след като php-то е Apache модул, освен wget и lynx, за да е по-интересно аз пък предлагам curl Решения много, the power of open source
                    Fiat Brava 1.2 16V, 1999
                    Peugeot 307 1.6 16V, 2007

                    Коментар


                      #11
                      Добре де, каква е идеята да искаш да изпълняваш php скрипт в cron? Вярно, php си е сървър-сайд, но чак пък да ти се налага да го изпълняваш автоматично...
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        Norpheus написа:
                        Ако изключим php-cli от уравнението, след като php-то е Apache модул, освен wget и lynx, за да е по-интересно аз пък предлагам curl Решения много, the power of open source
                        Хм, от теб очаквах да ми предложиш кое е най-добре, а ти ми даваш още едно решение. :D Как е това с curl ? Казваш не е за предпочитане да инсталирам php5-cli ?jenshen73 просто ми се налага да изпълнявам такъв скрипт, сигурно има и друг начин да стане това, но като не го знам ...

                        Коментар


                          #13
                          Ако решиш, че php-cli ще ти бъде от ползва и за в бъдеще няма проблем да го инсталираш и да ползваш него. Не съм правил тестове дали има някаква разлика в performance между php-cli или curl / wget. Това ще зависи от скрипта, който се изпълнява най-вече. Примерно виждал съм как php-cli събаря машина с crontab на всяка минута за cacti/rrd. Ако е нещо по-непретенциозно (а дори и да не е) мисля, че няма значение на кое решение ще се спреш. Curl е страшно мощен, wget също. Аз обикновено ползвам curl.
                          Fiat Brava 1.2 16V, 1999
                          Peugeot 307 1.6 16V, 2007

                          Коментар


                            #14
                            Колеги аз имам един друг въпрос далеч от вашите ........ но пак е свързан с линукс днеска си купих лаптоп със линукс обаче не тръгва или поне аз не мога да го накарам да тръгне изписва ми 2 неща едното е Linux 3.4.4 примерно версията на линукса а другото е Create a usb нещо си ....... което и да избера само се рестартира и не тръгва........ Та въпроса ми е друг можете ли ми кажете как да инсталирам win 7 директно стигам до там където се избира във коя част на диска да го инсталирам и ми пише ,че не може да се инсталира защото е във GPT .. ?? и можете ли по просто да ми обясните как да го оправя ако не директно да ходя някъде да ми го преинсталират ...... ?
                            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                            Коментар


                              #15
                              1. Boot up to installation DVD/CD.2. Click install but don’t follow through.3. Press SHIFT-F10 to bring up console.4. Type "diskpart"5. Once inside diskpart type: -> list disk (find the one you want to convert) -> select disk 0 (select the one you want from the list) -> convert mbr (should take a second or two) -> quit6. Continue with install
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X