Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на рутер - какъв и от къде ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на рутер - какъв и от къде ???

    Заделил съм едни 40-50лв. за покупка на WiFi рутер и се чудя какъв да взема. Необходимо ми е да има голям обхват на действие в панелен блок ~ 100 метра. Ще го връзвам към мрежата на OptiSprint - LAN и към него искам да си включа настолния комп. през кабел и два компютъра в комшията. Желарелно е да има някаква защита и да поддържа b/g/n протоколите за връзка. Варианти много, но никога не съм имал и нямам наблюдение за съжаление. Във VARIO има бая модели от които един CANYON ми се стори добър, като идея и в метро един - два. Има и разни TP-Link и то евтини в Електроника и софтуер......
    Прикачени файлове
    Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
    Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
    -------------------------------------------------------------

    #2
    Аз съм много доволен от Линксис. Малко по скъпички са но си заслужава. До сега не ми се е налагало да рестартирам рутер за 3 години и половина.П.п. Не забравяй, че в тези 100м ти нямаш пряка видимост с рутера! По документ го дават примерно 100м, но при идеална видимост, но когато се намесят 3 - 4 стени нещата стават различни. Тука във Варна ползвахме Д линк като през 3 плочи и реално разстояние от 25м никаква видимост на рутера. стайте бях една под друга, като антената на рутера бе насочена на долу.
    Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

    Коментар


      #3
      Linksys WRT54GL е твоя рутер.
      Peugeot 406, 2000 HDi 90
      ex. Peugeot 106 1,5 D
      ex. Ritmo 70 138B2.000
      ex. Tempra 2.0 159A6.046
      Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

      Коментар


        #4
        Backo написа:
        Linksys WRT54GL е твоя рутер.
        Че това му е рутера е така, но няма да му хареса цената.
        Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

        Коментар


          #5
          TP-Link TL-WR1043ND ето това е твоя рутер ,2-но по -скъп от това което си приготвил но няма забележка ,най-доброто за цената си .
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            100 метра = трудна работа
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Backo написа:
              Linksys WRT54GL е твоя рутер.
              В днешно време при стандарт N да се инвестира в стандарт G е безсмислено. N - 300 мегабита, G - 54 мегабита - само около 5-6 пъти разлика.

              Коментар


                #8
                Някой линксис с възможност за DD-WRT
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Аз си избирах миналата седмица, не разбирам нищо, ама имам приятели в Мост, които ми дадоха D-Link DIR-615, който има там тоя N ли е кво е там не знам за 74 лв. ...
                  Fiat Forum Bulgaria

                  Прекаленият светец и богу не е драг !

                  Коментар


                    #10
                    "Ичкин" ти ще се линкваш ли или ще се Де Линкваш ?"Айрфан" така е но вече цената на рутера става много грозна. Не мисля, че прекалено скъпите рутери за домашни нужди се изплащат.
                    Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                    Коментар


                      #11
                      Някой Linksys WRT45 с OpenWRT или DD-WRT.Аз лично съм ползвал OpenWRT и съм доволен.За 100-те метра съм скептик, но зависи какво е разположението на апартаментите. Ако са съседни, то една дупка в стена ще оправи положението

                      Коментар


                        #12
                        Щом човека пита във форума какво да си купи едва ли ще тръгне да му слага DDWRT или каквото и да било друго. А и за 40-50 лева ще купи най обикновен рутер. Вярно, и аз препоръчвам да си вземе с поддръжка на N стандарта но само ако лаптопа го поддържа също. Но MIMO рутерите 300Мбс също не влизат в този ценови клас - даже TP-Link ...Иначе моят е WRT-160N с DDWRT ама как да му го препоръчам като съм го плащал 200 лева миналата година ?

                        Коментар


                          #13
                          Марто написа:
                          "Айрфан" така е но вече цената на рутера става много грозна. Не мисля, че прекалено скъпите рутери за домашни нужди се изплащат.
                          Пусни малко торенти с по-височка скорост и гледай как евтиния рутер почва да "цикли"
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            В панелен блок, 100 метра е мисия невъзможна.Откажи се, няма шанс това да се случи.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              emzo зависи и от рутера. Аз съм с евтин TP-Link 841 нещо си, с две антенки, и проблеми с торенти не съм имал. Лаптопа сваля с 4Mb/s, колкото е ограничението всъщност. Вече 5 месеца го ползвам, един път не е забил. Вече за 100 метра безупречен обхват, не знам, и затова не го препоръчвам. Аз го ползвам в двустаен апартамент, където сигнала е през една стена на 5-6 метра. За 100 метра, през стени, с рутер от 50 лева няма да стане.
                              00' Bravo 105 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X