Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно доходи от операции на финансови пазари

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Riki888 написа:
    ...
    Бългериан, плийс? Нищо не разбрах аз, ама не ми и трябва Аз с едни други работи се занимавам, дето пък вие нищо не разбирате

    Коментар


      #32
      Immortal написа:
      Riki888 написа:
      ...
      Бългериан, плийс? Нищо не разбрах аз, ама не ми и трябва Аз с едни други работи се занимавам, дето пък вие нищо не разбирате
      Я се самомодерирай за офтопика, моля!Рики888 беше толкова изчерпателно полезен, че ако не знаех колко рисково е да играеш на борсата - вече знам и няма да го правя. И за загубите е прав - мой приятел наля 25 000лв. в точно тоя пазар - форекса. Първоначално тръгна като колегата - с 5000лв., като после доля още 20 000 уж за да покрие загубите. А и както вече неколкократно се казва - ако някой умее да прави сериозни и сигурни и яки пари на борсата - няма да иска да си играе с чужди пари, а ще вземе кредит, който в кратък срок ще върне и ще продължи напред с направената печалба. Тъй, че колега, ти, дето пусна темата - не се замайвай да си даваш парите на някой "сигурен" финансист, защото това е като телефонните измами - даваш едни пари за нищо, а после те е яд...Неколкократно се появиха качествени идеи - застраховки със спестовен характер и/или срочни депозите, та ако искаш - и безсрочни. Лихвата е малка, но... спомни си пирамидите във Варна и ... ако те интересува - ще ти кажа името на финансовата пирамида, която изгоря миналата година... Реална уж беше...Всеки който обещава повече от 10 пункта над основната лихва е своеобразен измамник. На година!
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #33
        Ако си решил поне си направи фиансова осигуровка или евентален застрахователен план.
        "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
        Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

        Коментар


          #34
          Riki888 написа:
          Ле- Ли- въридж - това е съотношението между парите които влагаш и парите с които играеш.Например отваряш позиция със 1000 долара. Когато си си направил акаунта с който търгуваш си обявил да речем левъридж 100.При отваряне на позицията с 1000 долара ти се дава възможност да играеш с 1000 долара при което се удържат от сметката ти 1000$ / 100 Levarage = 10 $.Става така че ти вземат 10$ и ти дават възможност да играеш с 1000$ като ако спечелиш си прибираш печалбата от 1000$. Да обаче ако губиш ти удържат от сметката загубата върху 1000$. Ако поради движението на цената започнеш да губиш, сърверът следи дали имаш достатъчно пари по сметката си да покриеш загубите и като ти свършат парите - бам служебно ти закрива позицията и паричките ти ги няма. Това може да се случи дори и в 3 часа през нощта докато си спинкаш сладко.Ето ти например един речник като началоhttp://www.account-bg.info/e107/page.php?349Рискът е голям защото е голям левъриджа - при малко движение на цената печелиш или губиш много. При акциите това съотношение не е 100:1 ами от порядъка 2-3 към едно. Но пък печалбата е по-малка или пък за една и съща печалба чакаш повече време и това ти намалява годишната доходност.
          Едно време му викахме "МАРЖИН", но както и да е, правилно е и ЛИВЪРИЙДЖ! :D Sachma, послушай колегите които ти дават съвет да не се занимаваш с тези неща.Казвам това от близо 25 годишния ми трудов стаж в банка, от които 5 години като собственик на лицензирана от БНБ финансова къща.Играх, играх и накрая 96г. се наиграх.За една нощ загубих 25 хиляди долара, защото бях заспал на японски йени... , а когато ние си лягаме, японците и новозеландците стават! Да, печелил съм от "форекса"... и то не малко, но накрая като направих сметката излезе, че съм работил за информационната система REUTERS, която беше условие да имаш по онова време за да си играеш на дилър!Няма да ти давам примери с манипулирания български фондов пазар, където дневният оборот тна БФБ е колкото на една "БИЛА" или "КАУФЛАНД" в ненатоварен ден. Да, преди години доста народ поспечели малко пари от там, предимно с акции на атрактивни компании като БТ, но и разполагащи с "ИНСАЙДЪРСКА" информация.Сравнително добра доходност в момента дават облигациите и някои ДЦК, но парите са малко, за да почувстваш осезаемата разлика между тях и банков депозит. Щом толкова се страхуваш да не ги профукаш, дай ги на един 6-месечен банков депозит и спи спокойно.Той ще ти бъде гарантиран от "ЗАКОНА ЗА ГАРАНТИРАНЕ НА ВЛОГОВЕТЕ В БАНКИТЕ".Успех!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #35
            Nino написа:
            ...Да, печелил съм от "форекса"... и то не малко, но накрая като направих сметката излезе, че съм работил за информационната система REUTERS, която беше условие да имаш по онова време за да си играеш на дилър!...
            Играл си с дилинга??? В реално време? Лелееее, значи и ти имаш да взимаш частичка от директорския стол на Ройтерс, офис България Той Кристиян си беше купил едно масажно канапе за $75 000 по него време - от надутите цени на услугите, които предлагаха ... Но пък беше интересна системката, а? Като сегашните форекс сайтове, че и с новини в "реално" време от света..., ех минало, сладко ...
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #36
              jenshen73 написа:
              Играл си с дилинга??? В реално време? Лелееее, значи и ти имаш да взимаш частичка от директорския стол на Ройтерс, офис България Той Кристиян си беше купил едно масажно канапе за $75 000 по него време - от надутите цени на услугите, които предлагаха ... Но пък беше интересна системката, а? Като сегашните форекс сайтове, че и с новини в "реално" време от света..., ех минало, сладко ...
              Да, първо "ТЕЛЕРЕЙД", после "РОЙТЕРС 3000"....интересни са системите, много, сегашният "БЛУМБЪРГ" също.Но са и доста скъпи за обемите на търговията в България.Замечтахме се по миналото....
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #37
                Immortal написа:
                Riki888 написа:
                ...
                Бългериан, плийс? Нищо не разбрах аз, ама не ми и трябва Аз с едни други работи се занимавам, дето пък вие нищо не разбирате
                Съжалявам. Не следя постоянно темата и не знам как се е получил горният пост от мое име. Аз такова мнение не съм пускал. Виждам че е станало недоразумение и причината не е у мен.Нормално е всеки който го прочете да се възмущава обаче не го приемам лично.
                Bravo 1.6 / 16

                Коментар


                  #38
                  Бат’ Нино знаеш, че винаги съм ценил мнението ти... още повече, че явно си "врял и кипял" в бранша Абе аз си знам, че то ако всички печелеха, нямаше да го има форекса, ама да питам... То и от спестявания никой не е забогатял де...П.С. нещо напоследък рядко влизаш и пишеш, форума поизгуби от колорита си така, стегни се :D Казвам го сериозно, без да търся дразга :D
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #39
                    Riki888 написа:
                    Immortal написа:
                    Riki888 написа:
                    ...
                    Бългериан, плийс? Нищо не разбрах аз, ама не ми и трябва Аз с едни други работи се занимавам, дето пък вие нищо не разбирате
                    Съжалявам. Не следя постоянно темата и не знам как се е получил горният пост от мое име. Аз такова мнение не съм пускал. Виждам че е станало недоразумение и причината не е у мен.Нормално е всеки който го прочете да се възмущава обаче не го приемам лично.
                    Колегата, който те е цитирал е изтрил мнението ти и е поставил точки, за да не става много дълъг поста, който ще пусне във форума. Става въпрос за мнението ти от предишната страница
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #40
                      sachma написа:
                      Бат’ Нино знаеш, че винаги съм ценил мнението ти... още повече, че явно си "врял и кипял" в бранша Абе аз си знам, че то ако всички печелеха, нямаше да го има форекса, ама да питам... То и от спестявания никой не е забогатял де...П.С. нещо напоследък рядко влизаш и пишеш, форума поизгуби от колорита си така, стегни се :D Казвам го сериозно, без да търся дразга :D
                      Ха-ха, здрасти sachma, прав си, от форекс, много малко са хората които са забогатяли... аз знам само един - Джордж Сорос!От спестявания.... лично аз мразя тази дума, много съм далеч от този глагол! Е, един мъж трябва да поддържа някаква ликвидност. :D А за форума...много работа и ангажменти напоследък, честно, не ми стига времето.Иначе много се радвам, че този форум стана един от най-уважаваните и големи в България.
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар

                      Working...
                      X