Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майка на 62 години????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тъй като аз съм човекът,отворил кутията на Пандора,държа да обясня моята гледна точка към този проблем.Както казах по-горе не се крия зад анонимността на интернет.Представих се,публикувал съм моя снимка и мога отново да го направя.Аз стоя зад това което съм казал.Имам две деца,на 8 год. и на 6 мес.Причината за голямата разлика е освен физиологична и чисто психологическа.Аз доскоро не бях сигурен дали можем да дадем на ДВЕ деца детството,което заслужават.При условие,че второто момче можеше да се роди с генетични увреждания,бяхме поставени пред дилемата дали да се роди и да му кажем:Моето момче ти ще умреш преди да навършиш 30 г.,защото ние сме егоисти и решихме,че искаме второ дете.Направихме всичко необходимо това да не се случи.Сега се борим за здравето и живота на първия.За момента успяваме,като видя зор ще викам помощ.Женшен,ето затова не спрях да фъргам вътре.На колегите непрекъснато изтъкващи родилките на 12-14-16 години ще кажа следното:Едно неграмотно момиче е забременяло инцидентно.Оттук нататък стои въпросът дали да се направи аборт (с неизменните здравословни и репродуктивни проблеми до края на живота) или да се роди дете,което ще бъде отгледано от семейството или държавата.В случая говорим за интелигентна жена,живяла достатъчно да види две и двеста,с медицинско образование,даващо и шанс да прецени възможността за малформации и здравословни проблеми.Някак не ми звучи същото.И накрая,имам приятели,които от години се борят с проблемите на безполдието.Знам много по този въпрос.Плакал съм заедно с тях при поредния спонтанен аборт.И затова смятам,че тази дарена яйцеклетка,даже две,ако смятаме първия неуспешен опит,би била по-добре употребена при едно от всички семейства,опитващи от години,а не за едно кукаво бабе,което по негови думи е придобила тази "мечта" преди няколко месеца. Това е.Сега,който иска да ме съди.
    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

    Коментар


      Няма за какво да те съди.Много добре си го казал.И най-тъжното е ,че тази жена са изхабени повече от 2 яйцеклетки

      Коментар


        avvasilev написа:
        Тъй като аз съм човекът,отворил кутията на Пандора,държа да обясня моята гледна точка към този проблем.Както казах по-горе не се крия зад анонимността на интернет.Представих се,публикувал съм моя снимка и мога отново да го направя.Аз дтоя зад това което съм казал...
        Аз пък казах това за анонимността на интернет. Съжалявам, ако си го приел лично и ти се извинявам. Мисълта ми беше съвсем друга: множество хора по форуми обсъждат и предимно осъждат постъпката на тази жена. Самите те не си дават сметка, че не са идеални, за да си позволяват да се явяват съдници по толкова сериозен въпрос. А в масовия случай наистина са и анонимни: не е ясно дали са точно тези и такива, за каквито се представят, не е ясно как живеят самите те и т.н. Тази жена може да доживее до 80 и повече години и да остави след себе си две пълнолетни и добре възпитани момичета. Никой не знае колко му е отредено да бъде на този свят и дали ще може да даде необходимото на децата си. Абе това е нещо много лично. Ако се плъзнем по плоскостта дори да разсъждаваме кой има и кой няма право да има деца, ще стигнем до семейното планиране на Китай или до идеите на евгениката за чиста раса . Лично мнение.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          avvasilev написа:
          ...Женшен,ето затова не спрях да фъргам вътре...
          И за какво да те съдя? Че си искал да имаш 2 деца? Аз писах по твоето писане - идвало ти трудно..., едва ли не - нагорно. Аз като си знам хала - не искам да имам още едно, щото трябва да спя в офиса и пред компютрите. Щото няма да ми остава време от работа за да му се нарадвам.Всеки решава сам за себе си. Докато не бъркам в нечий друг джоб - ще гледам колкото деца поискам...
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар

          Working...
          X